Бебчето ми започва да кашля

  • 2 413
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
Помогнете ми с някакъв съвет от народната медицина!От тази сутрин започна да се прокашля,като че ли му се стича секрет в гърлото.Почистих му нослето с аспиратора,имаше твърди сополчета-нормални.Сега като кихна,изкара течен секрет,който не е много,но достатъчно да се притесня.Това е засега само,но се дтрахувам довечера да не му протече нослето съвсем и тази кашлица не зачести.Сега ще му капна физиологичен разтвор,но какво да правя за кашлицата?Да го намажа ли след баня с мас?Как мислите?Благодаря на тези които ще се отзоват! Hug

# 1
  • Мнения: 2 529
Сещам се за едни чайче на Хип против кашлица, което можеше да се дава май от най-ранна възраст, но не съм 100% сигурна. Предполагам, че нищо няма да му стане на бебчо и ако му намажеш гърдичките с мас за загряване, но пак нямам опит по въпроса и се въздържам от съвет, нали знаеш, че сега маста много се отрича Confused

# 2
  • Мнения: 1 685
Кики искам да ти благодаря за изказаното мнение!Точно се ядосвах и нареждах,че никой не се включва и че ако темата беше за дрехи и клюки,досега щяха да са се събрали поне 5 отговора.Благодаря ти отново!!!!!!!

# 3
  • Мнения: 8 451
Много е мъничко бебчето  и затова физиологичен разтвор май е най-разумно да слагаш.Или Стеримар,то е същото,но на спрей.Може кашлицата да е от задна хрема и да се стичат сополите.Аз обаче бих извикала лекар.Не го разкарвай по поликлиники,а направо извикай личния лекар в къщи.И без това има много болни и е рисковано да го влачиш насам-натам.
Стискам палци да се оправяте по-бързо!
Със сигурност знам,че може и осцилококцинум.дДавала съм на тази възраст на бебата,половин флаконче,разтворено във водичка,дай го с лъжичка.

# 4
  • Мнения: 190
Недей да се обиждаш, но за едно прокашляне и за малко по-втечнен за кратко секрет от нослето мисля, че малко повече се притесняваш от колкото трябва. Наблюдавай детето до утре, виж как ще тръгнат нещата и тогава се притеснявай. Все пак това е още много малко бебе, което не е свикнало да живее в нашата среда и е нормално още да се прочиства, така че недей да бъдеш толкова черногледа. Като си почнала с физиологичния - капи го, но с това само се отпушва нослето, а не се лекува каквото и да било. Виж ако утре зачести кашлицата и се засилят сополите викни личният си лекар и вижте каква е ситуацията.

# 5
  • Мнения: 109
Мила ние сме вече на 2 месеца но преди две седмици и ние бяхме така и много ни помогна осцилококцинум то е и за кърмачета.Разтваря се във водичка и се дава на бебчето много  помага.Ако не си си взимала до сега представлява шишенца с гранулки като захарче ,едно шишенце се разтваря с преварена хладка водичка.Малко трудно се разтваря но това да е проблема

# 6
  • Мнения: 1 685
Недей да се обиждаш, но за едно прокашляне и за малко по-втечнен за кратко секрет от нослето мисля, че малко повече се притесняваш от колкото трябва.
Може би си права,но когато батко му беше на същата възраст започна с болестите.Направи ми 2 пневмонии една след друга.Изписват ни от болницата здрави,на другия ден го водя пак болен.Накрая се оказа хламидиална инфекция и неправилно лечение,но тези преживявания са достатъчни за да се притеснявам сега и от най-малкото.
Благодаря ви за съветите за осцилококцинума!Днес ще го види лекар,но това ще го имам впредвид,ако не за сега за друг път.

# 7
  • Мнения: 1 072
Със сигурност знам,че може и осцилококцинум.дДавала съм на тази възраст на бебата,половин флаконче,разтворено във водичка,дай го с лъжичка.
Е и? Това, че ти си се пробвала на твоето дете не доказва приложимостта му като общо върху малки бебета.

# 8
  • Мнения: 2 529
Със сигурност знам,че може и осцилококцинум.дДавала съм на тази възраст на бебата,половин флаконче,разтворено във водичка,дай го с лъжичка.
Е и? Това, че ти си се пробвала на твоето дете не доказва приложимостта му като общо върху малки бебета.

SaraJK, Осцилококцинум е хомеопатичен продукт с доказана безвредност (ако това имаш предвид като приложимост) и при кърмачета и при бременни и т.н. Обикновено хомопатичните лекарства са безвредни, за хомопатията въпросът е в ефективността и именно това е спорната точка при този вид лечение откакто то съществува като алтернатива на традиционната медицина.

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Здравей,
Моя съвет е да заведеш бебето на лекар, а иначе мога да споделя ние какво правихме когато малкия беше на 5 месеца с хрема и кашлица, след консултация с лекар естествено.
Физиологичен разтвор за нослето, по половин ампулка от малките вит. С на ден и инхалации / имаше хрипове/.  Ако се окаже че и вие имате хрипове ако искаш ми пиши да ти обясня как точно правихме инхалациите.
Успех и дано да се окаже нещо невинно!

# 10
  • Мнения: 1 072
Не става въпрос за това лекарство (или каквото е там), а за принципа. Ако на твоето дете нещо му действа добре (или не вреде) това не значи, че е безвредно за другите деца. Това вечно самолечение, ей... Момичето да си пита доктора, това е, той и познава детето, той ще види какво и е. Това имам предвид.

# 11
  • Мнения: 8 451
Със сигурност знам,че може и осцилококцинум.дДавала съм на тази възраст на бебата,половин флаконче,разтворено във водичка,дай го с лъжичка.
Е и? Това, че ти си се пробвала на твоето дете не доказва приложимостта му като общо върху малки бебета.
Доказва,разбира се!НИКОГА не бих си правила експеримент ,без да се консултирам с хомеопат. Laughing
Още по-марко бих си позволила да давам съвети,без да съм убедена в тяхната ефективност.Дори и да не подейства осцилококцинумът НЯМА да навреди.А що се отнася до посещението при лекар,то се разбира от само себе си.Все пак това е форум,момичето попита и ние се опитахме да помогнем.Не знам защо понякога добрите намерения се опорочават и нещата преминават в безмислен спор.
С най-добри чувства!

Последна редакция: чт, 06 окт 2005, 16:08 от Emia

# 12
  • Мнения: 1 072
Emia, не ме разбирай погрешно, това, което имам предвид е, че твоето бебе е едно, нейното е друго. Това, че на твоето му действа добре не значи нищо за другото. Виждам, че вече съм го обяснила веднъж.
Също с най-добри чувства! Grinning

# 13
  • Мнения: 1 685
Вчера го прегледа лекарката му и изписа капки за нослето/правени,но не от тези черните/.Каза че е само хремичка,но само,но знаете при малките бебоци колко бързо може да се превърне в нещо сериозно.Сега трябва много много да го пазя и наблюдавам през лупа за станични симптоми.
Мони,силно се надявам,че няма да се наложи да те търся/по тази тема/и много благодарско за предложената помощ!
А що се отнася за осцилококцинума:естественно,че никога не бих дала без консултация с лекар,но благодаря на момичетата за споделения опит.  bouquet

# 14
  • Мнения: 326
Искам да се извиня още в началото за дългия постинг, но не мога да се въздържа.
И така започваш още от крехка бебешка възраст с капките, после ще дойдат антибиотиците и малко по малко увреждаш детето. Затова и баткото е бил с пневмонии една след друга и постоянно е боледувал, защото си му давала антибиотици. Физиологичният разтвор, който ти предлагат другите мами е много по-добър вариант от капки за нос. Сега какво правиш с тези капки? Искаш ли да ти обясня с две думи прости. С организма нещо се е случило и той е реагирал (в твоя случай с хрема). Това е начин да се изкарат навън болестотворни микроорганизми (тези, които причиняват заболяването му). И ти как реагираш на сигнала? Даваш капки, които да подтиснат секрета, т.е правиш почвата благоприятна за развитието на същите тези микроорганизми. После бебо като вдигне температура какво ще стане? С вдигането на температурата той отново прави опит да унищожи микроорганизмите (нали се сещаш, че и те са като нас - живеят, развиват се и се размножават при определена темп, влажност, рН). Но ти няма да се съобразиш с този сигнал, а ще дадеш антипиретик. И микроорганизмите ще си кажат "ех, купон, давайте да се размножаваме, тука е супер". И ти ще видиш, че се влошава състоянието и ще дадеш антибиотик. А това, че антибиотика е вреден го оставяш на заден план. Не се замисляш какво е антибиотик ("анти" - против, срещу; "био" - живот). Не четеш какво пише за странични реакции. Казваш си "мама мен ме е лекувала само с антибиотици и ей, ме на - супер съм си". Да, ама не е точно така. Защото като се замислиш се сещаш, че си влачиш нещо - я си твърде раздразнителна, я бъбреците се обаждат, я язва си получила, я често правиш ангини, хреми или нещо още по-сложно.
Обърни се към хомеопатията - децата ти ще боледуват много рядко, а когато се разболяват ще боледуват за кратко време. И няма да ти се налага нито да го пазиш зорко, нито да го гледаш под лупа. На моят син (писала съм вече по въпроса) от първия му ден започнах да му давам хомеопатично лекарство. До ден-днешен е правил само една пневмония на 10 месеца, която излекувахме хомеопатично за 5 дена. Не го навличам, в заведенията никога не му поръчвам топъл сок, пие вода от хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт