Къпе ли се болно бебе?

  • 3 373
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте! Малкият е много болен, тия 2-3 дни не смях да го къпя, че явно е настинал. На антибиотици е. Изобщо положението не е розово /зачервено гърло, кашлица, Т и т.н./. Вие къпете ли болните си деца?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами да аз съм го къпала дори когато е настинал,даже го загрявам едно хубаво,след това го мажа с креме Хустажил по гърдичките и петите,а предвариелно затоплям стаята малко повече от нормалното.Невиждам защо да не го къпеш,все едно ние големите като сме болни да не се къпем,нали знаеш после колко добре се чувстваш,някак си ти е по леко.

# 2
  • Мнения: 1 259
Желателно е, докато оздравее да се мие само дупето.

# 3
  • Мнения: 816
не е зле да се изкъпе, особено ако през деня е вдигало темп. и се е потяло - така ще се освободи от токсините, които се отделят чрез потта.... Но трябва да се внимава... да не се простуди допълнително - за това без главата..!

# 4
  • Мнения: 46 437
Къпи спокойно. Но винаги преди това мери температурата! Ако има температура, къпи с вода около 37 градуса, ако няма спокойно можеш да го загрееш с малко по-топла.

# 5
  • Мнения: 215
Аз не бих го къпала .

# 6
  • Мнения: 827
Аз не бих го къпала ден-два, но повече ми се струва, че е малко прекалено. Аз самата бих се чувствала добре след баня ако съм болна. Но внимавай все пак, тук са дали добри съвети.

# 7
  • Мнения: 2 807
Да, къпала съм го, дори с температура на водата под 37 градуса, което помага за понижаването на телесната температура на детенце.

Дано оздравявате бързо!  Praynig Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 3 663
Няма причина да не се къпе бебето, ако е болно
Ако пие антибиотици даже се препоръчва да се изкъпе в малко по-топла вода, за да се изпоти и да отдели токсини от лекарствата...
ако е с висока Т само е хубаво да се внимава с Т на водата - около 36-37 градуса макс да е
и после бързичко се обличате
скорошно оздравяване!!

# 9
  • Мнения: 6 155
Аз не го къпя когато е болен - само дупето мия Confused

Бързо оздравяване! Peace

# 10
  • Мнения: 5 577
Не къпя когато е настинал!  Naughty

Дано бебенце се стабилизира скоро!  Praynig

# 11
  • assenovgrad
  • Мнения: 253
Къпя го без да се притеснявам, като само внимавам да е подходяща температурата на водата и стаята. Къпането ни е любимо и откакто е роден, дребчо само 2-3 пъти е пропускал вечерното къпане.

# 12
  • Мнения: 2 672
нашият е с хрема и малко кашля , но един път целия го къпахме и 2 - дупе. Ама дупето всеки ден ще го мия , а телцето  - след още няколко дни, макар че го къпем и ляга. Но пък много се отвива Sad

# 13
  • Мнения: 8 769
Не къпя само когато има температура. НЯкак си се притеснявам

# 14
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз я къпя и когато е болна-настинала,без температура обаче.Питала съм педиатърката и тя ми каза,че няма проблем.Даже със сапуна да я търкам направо по телцето,да стане един вид като масаж за загряване.

Общи условия

Активация на акаунт