Кога рязахте ноктенца за първи път на бебчето?

  • 1 040
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 952
Я кажете  сега ...и кажете  кой  се престраши? Grinning На тия малки пръстенца....Имало някакви нокторезачки с  ограничител....

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
За нокторезачки незнам, има ножички за бебета. Представлява малка ножичка с ушички на върховете, за да не убодеш бебето. Всички бебешки фирми ги произвеждат.
Аз лично бях доста смела в това отношение и още в родилния дом му гледах ноктите и реших, че като ни изпишат ще ги изрежа. Може би на 2-3 ден след изписването. Дори, ако ви кажа, че и до сега му ги режа с ножичката за кожички (от моя комплект за маникюр) - много е удобна - нали е със завити краища. Малко е опасно, ама така внимавам повече.
А първите рязания са най-лесни, защото бебо още не мърда и просто хващаш пръстчето и си работиш спокойно, ама като почне да се дърпа, тогава е по-сложно, но пък тогава майката придобива тренинг, така че няма страшно.
Някои майки карат бабите да режат ноктите на малчовците, ама на мен ми се струва, че просто не им се занимава, не толкова, че ги е страх...

# 2
  • Мнения: 5 228
С нокторезачка, докато спи дълбоко. На скоро пробвах с бебешка ножица, но ми се видя много трудно.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Ноктите на бебчо бяха толкова тънки, че се белеха (на тънки лентички). Започнах да ги режа с бебешки ножици (малко след като се прибрахме от родилния дом - към втората седмица) докато спеше. Сега ги режа когато го кърмя или когато спи. Първия път ме беше страх....

# 4
  • Мнения: 3 550
В началото ги късах, защото бяха много тънки като люспички. Посре с ножица, докато спи.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Аз й ги отрязах,когато прецених,че им е дошло времето да бъдат изрязани. Mr. Green
Бяха й големички вече и не исках да се надраска.Май беше някъде към края на първия месец.
Купих й нокторезачка-не е някаква специална,само е малко по-мъничка от моята.С ножичка ми изглеждаше неудобно и не съм пробвала.
Ако мислиш,че им е време, действай смело!Не е толкова страшно!най-удобно е докато я храниш или докато спи...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
докато я храниш или докато спи...
или го Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 807
На Дани - на 16 ден.
На Ива - на 17-я.

Педиатърката каза, че около 15 дни след раждането не е препоръчително да се режат.

И за двамата използвам бебешката нокторезачка, която е с удължена дръжка - за удобство на мама.

Никога не съм ги порязвала  Wink

# 8
  • Мнения: 4 629
Като ни изписаха от болницата на 7мия ден с нокторезачка. Случвало се е да го порежем няколко пъти до сега

# 9
  • Мнения: 528
на 10 ден в градинката като излезохме с тези ножички за кожички,а в болницата ги бяха изрезли още на другия ден че се роди с нокти.

# 10
  • Мнения: 6 472
Още в болницата на втория ден Confused Ми тя така се дереше, че изглжедаше като шипкоберачка Tired

# 11
  • Мнения: 255
Една седмица като ни изписаха. Така се беше надрал, милия, че като видях драскотините, грабнах смело ножичката и им видях сметката. А преди това направо изтръпвах от мисълта, че трябва да го направя, като гледах тези малки нежни пръстчета и ноктенца. Оказа, че не било то толкова страшно! Мисля, че бебешките ножички общо взето са безопасни, често мърда и маха с ръчички, докато ги режа, но до сега аварии не сме имали. Когато е спокоен, процедурата става много бързо, направо за минутка. Напоследък го слагам приседнал у мен, хващам ръчичката и ги изрязвам, става много бързо и лесно. Обаче с крачетата много трудно се справям.
Мами, кажете някакъв трик за ноктенцата на крачетата, как поставяте бебчето, като ги режете, как го държите да не мърда?

# 12
  • Мнения: 603
Мисля, че беше 1-2 дена след изписването. Изрязах ги докато спи и установих, че не е толкова трудно, колкото изглежда Laughing
И на краченцата ги режех докато спи.

Сега вече тоя номер не минава. Така, че съм развила страшна скорост в рязането. Успяваме на няколко пъти.

Вече предпочитем нокторезачка. Използвам обикновена - за възрастни.

# 13
  • Мнения: 4 242
Още като се прибрахме от родилния ги изрязах с бебешка ножичка, много се драскаше и ми беше жал. Сега вече действам с бебешка нокторезачка.

# 14
  • Мнения: 696
Казаха ми, че 40 дни не трябва да се режат и бебето да е с ръкавици.Аз не издържах толкова и си купих детски комплект-ножичка, нокторезачка и пиличка.Ножичката не съм използвала никога.С нокторезачката е много удобно.

Общи условия

Активация на акаунт