Намаляване на кърмата?

  • 460
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Момичета, дали е нормално да ми намалява кърмата? Пробвах какво ли не, фъстъци ли не ядох, чай за повишаване на лактацията ли не пих, мюсли ли не ядох, цедя се непрекъснато и пак не толкова, колкото преди. И това от началото на септември. Някакви съвети?

# 1
  • Мнения: 6 243
Как разбра, че намалява, всъщност? На всяко ядене ли я теглиш?
Кога почна да й даваш твърда храна - като месеци и кога като част от дневния режим... Айде разкажи повече, плз.

# 2
  • Мнения: 1 215
Че намаля разбрах когато започна да ми се буди по няколко пъти на нощ умираща от глад, отделно гърдите ми са омекнали тотално, а пък и като изцеждам сега максимуп по 50- 60мл, а допреди две седмици минимума беше 100мл. А пък и Ема преди ядеше на 4 часа, просто си беше изработила режим, сега като я накърмя почва да пищи къде след 2, къде след 3 часа. Аз го отдавам на това, че зависи колко е поела, или по- точно успяла да изсмуче.
Твърда храна досега съм й дала само банан, картоф, моркоф и оризова каша, но това е от две седмици, а и аз гледам да й давам по- малко, за да може да я слагам по- често на гърда по обясними причини...

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нали знаеш,че към 6-тия месец (плюс-минус 1-2 седмици) има също скок в растежа и това е обичайното поведение на бебето - сучене на мах денонощно,за да си изработи млякото.Гърдите много странно,че са ти омекнали чак сега - при повечето мами това става още първия месец и въобще не е признак за намаляване на млякото,а само за регулиране на кърмата.Цеденето сме казвали много пъти,че въобще не е показател какво количество мляко имаш,така че не го брой за показател въобще.Гледай си само памперсите на бебето - това е единствения достоверен признак.
Нощните будения могат да имат две съвсем различни и много по-вероятни от глад причини - едната е зъбки,а другата - проблеми с коремчето заради началото на захранването.И в двата случая бебето иска да суче за успокояване на болките,а не от глад.
Така че дотук няма нищо,което да говори за намаляла кърма,а единствено за нормални промени в режима на бебето,които могат да се случат по всяко време.Кърми си спокойно на колкото време иска и колкото иска,без да гледаш часовника и без да се мориш с излишно цедене и всичко ще е наред Grinning

# 4
  • Мнения: 6 243
За да не се повтаряме - подкрепям Хедра.
Но понеже всяка от нас е по-спокойна, като знае, че "прави" нещо, за да има кърма, защо не увеличиш лекичко течностите - минерална вода, чай, да си правиш овесени ядки и варено жито всеки ден - това са все неща, които са помогнали на много майки.

# 5
  • Мнения: 3 926
И не фъстъчки, а орехи, бадеми и кедрова ядка - всичко това СУРОВО. Печената ядка не носи нищо полезно!

# 6
  • Мнения: 1 215
Мерси момичета за успокоението, ще пробвам да не се притеснявам, ама к'вато съм паника може другата седмица пак същата темичка д апускам Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт