До кога ще я караме така???

  • 934
  • 12
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Реших да се оплача тук и да питам има ли и други като нас, и докога ще я караме така?Боби е от четири седмици на градина,от които само две е присъствал там.През седмица сме болни.В момента пак сме с ужасна кашлица и на антибиотици. Sad
В понеделник се събуждаме и уж ще тръгваме на градина, като почна да кашли това дете се видях в чудо.Минах само през градината да кажа че сме болни и няма да го водя.Точно в този момент една майка си води детето,което не престава да кашли.
Побеснях!
Съгласна съм с това, че доста от родителите няма къде да оставят децата си освен на градината, тъй като са на работа, но на мен пък ми писна да си тровя детето с лекарства през седмица. Close
Въпросът ми е боледуват ли вашите деца така често и докога ще я караме така?
Да спомена само че докато си гледах Боби у дома не е боледувал.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Нормално е да боледува повече в детската градина. Все пак там са минимум 20 деца, а много често и повече. Всяко идва със собствената си микросреда, а докато е бил само с теб се е сблъсквал основно с микробите на още 2 или 3 човека. Ако не ходи на детска градина, този период ще е през първата година в училище. Просто е неизбежно. А това, че някое дете е кашлело може просто да е причинено от хрема или да е остатъчно от някакво прекарано заболяване. Не всяко дете, което кашли е непременно за домашно лечение. Вярно, че има майки, които си водят децата болни на градина, но това са единици, още повече, че на персонала в детската градина е забранено да дават лекарства на децата - поне при нас е така. Ако евентуално се наложи приема на някакво лекарство, но не е необходимо детето да си е в къщи, сестрата се занимава с това и иска изрично рецепта и бележка от лекаря, че детето може да посещава ДГ.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Ивка, да не те плаша, но ние сме така вече 3-та година. Равносметката тази година е 1 седмица на ДГ и една в къщи - с кашлица и на антибиотик. И предишните две години схемата беше горе-долу същата - 1 седмица у дома, една на градина и така до април - май. В началото и аз се вбесявах на майки, които водят болни деца, но спасение няма - винаги има някое болно. Вече явно свикнах и не ми прави впечетление. Просто се надявам всяко боледуване да е последното и най-после да го изградим този "групов имунитет". Дори и градината смених с надеждата, че по-малко деца = по-малко болести, ама не Sad. Две години й давах бронховаксом - нищо, тъпча я с витамини - нъц, закалявах я лятото... явно на някои дечица им е по-трудно да се "борят" с разните му вируси Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Вярно, че има майки, които си водят децата болни на градина, но това са единици, още повече, че на персонала в детската градина е забранено да дават лекарства на децата - поне при нас е така. Ако евентуално се наложи приема на някакво лекарство, но не е необходимо детето да си е в къщи, сестрата се занимава с това и иска изрично рецепта и бележка от лекаря, че детето може да посещава ДГ.
Коя е тази градина? Такава "у наше село нема". В старата ДГ на Цвети г-жите редовно даваха лекарства на болни деца, а какво беше ролята на мед. сестра, така й не разбрах Confused

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Вече някалка пъти писах за нашата сестра-педантка. Много често ме е вбесявала с невероятните си изисквания, но пък за доста неща й се кефя, защото ни спестява главоболия.

# 5
  • Мнения: 1 072
Ох, пак ли... подобна тема за безотговорни родители разнищихме вече миналата седмица...

# 6
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ох, пак ли... подобна тема за безотговорни родители разнищихме вече миналата седмица...
Пускам рядко теми.С тази тема не съм искала да разнищваме безотговорните родители.
Въпросът ми беше друг, за боледуването.Исках да питам дали само ние се разболяваме толкова често.
Ако аз съм се изказала не както трябва моля да бъда извинена.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Ивка, аз май не те успокоих много с нашия пример, но все пак да си кажа, че в нашия квартал  Цвети е едно от най-болнавите деца. В началото /1 -ва група/ всички боледуваха - някои по веднъж, други по повече пъти, но сега в трета група разболяването е ицидентни. Дано това ви е за последно Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
И при нас е така, особено зимата. Значи захладнее ли малко повече времето край. И аз като Лекси това лято се опитах да го закаля и резултата беше ангина и то някаква странна, защото лекарката като го видя доста се притесни. Цялото му гърло беше в гной и то на гроздове, абе ужас. Не искаше да яде изобщо. Странното беше, че не вдигаше температура. Офф, писна ми от тия болести. Аз не съм болнава и баща му също, а той милия с толкова слаба имунна система....Има и друго, като захалди времето започва да кашля, което прпдължава през цялата зима, давам му "Флексотид" и му помага, явно е алергия някаква. Лятото му няма нищо! Лекарката ми е дала бележка, че не е болен въпреки, че кашля и така, ходи си детска.

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивка, аз май не те успокоих много с нашия пример, но все пак да си кажа, че в нашия квартал  Цвети е едно от най-болнавите деца. В началото /1 -ва група/ всички боледуваха - някои по веднъж, други по повече пъти, но сега в трета група разболяването е ицидентни. Дано това ви е за последно Grinning
Ние сме в първа група и явно всички боледуват.Две деца от групичката на Боби са в болница с пневмония.
Много се надявам да се разболяваме по-рядко.
Аз все си мисля че с течение на времето ще свикне и няма да се разболява толкова често.  Sad

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Странното беше, че не вдигаше температура....

-->това говори много зле за имунната с-ма на дечко  Thinking

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Има го варианта и за алергична кашлица. Танти всяка пролет и есен не кашля, а лае направо. Колко омразни погледи съм отнесла и аз. Не мога на всеки да обяснявам, че не е заразно, нали.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
...Странното беше, че не вдигаше температура....

-->това говори много зле за имунната с-ма на дечко  Thinking

Да, така е, той има много слаба имунна система и направо не знам какво да правя за това. То май нямам много голям избор, де.....Сега ще му купя едни витамини предписани и препоръчани от нашата лекарка. Били мнооого добри, ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт