Фризолак- не се нахрнва с него?

  • 1 002
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 672
Здравейте,
искам да попитам мами които са ползвали Фризолак- остава ли бебето ви гладно и след като си е изяло необходимото количество?
От 2 седмици сме на смесено хранене и дохранвам с Фризолак но и след изядените 120 гр. Валентин е още гладен.За кърмата си съм сигурна колко изяжда защото се цедя и дори и малко количество е качествена.
Вчера една позната ми каза че и нейната дъщеричка когано била на Фризолак си оставала гладна.
Моля някой които е имал същият проблем да го сподели.
Дали да сменя храната ако е така - защото друг проблем с нея нямаме- и ако се налага споделете с каква е най подходящо да я сменя
p.s. Валентин е на 40дни и един месец беше само на кърма и наддаде 1,100кг.затова знам че кърмата ми е качествена, но се налага да го дохранвам защото не му стига вече baby_neutral

# 1
  • Мнения: 472
хммммм , при нас го нямаше този ефект , но ние по рпинцип сме си злояди , а ти сигорна ли си , че остава гладен бебебата по рпинцип винаги се сърдят като им махнат шишето ! След хранене след колко часа огладнява ? ако е по малко от 2 може и да остава гладен , но все пак питай лекарката за смяна на млякото !

# 2
  • Мнения: X
Не, не е от Фризолака, а от количеството. Давай на детето колкото му се яде. И много майки се питат дали някоя друга марка мляко няма да е по-добро за детето и се почва една бясна смяна на млека, водеща я до колики, я до запек, я до повръщане /това от собствен опит/, така че, давай на детето колкото иска, увери се, че наистина реве от глад, а не просто защото иска да суче /ако е така просто му даваш биберон/, ако нямате някой сериозен проблем не сменяй млякото.

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Зависи-дълго време бях на Фризолак и честно казано, пукаше от глад и на 3 часа и искаше храната, от което стана петорен (значи май не, че е бил гладен, а явно го е разяждало  newsm78). Дълго време като магаре се инатих да не сменям млякото, но като минах на Аптамил, започна хранене на 4 часа и сега яде 4 пъти на ден.

# 4
  • Мнения: 46 492
За Фрозолак 1 не знам, ние опитахме този за след годинка и изпиваше по 90 мл. повече от колкото Нутрилон или Нестле джуниър, смених го, защото финансово ми дойде много, аз не я ограничавам в количеството и една кутия отиваше, без да се усетя  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 3 672
хммммм , при нас го нямаше този ефект , но ние по рпинцип сме си злояди , а ти сигорна ли си , че остава гладен бебебата по рпинцип винаги се сърдят като им махнат шишето ! След хранене след колко часа огладнява ? ако е по малко от 2 може и да остава гладен , но все пак питай лекарката за смяна на млякото !
Не че огладнява раничко- напротив издържа си до другото хранене след около три часа
но след като се нахрани започва да мрънка и за да го усмиря се налага да му дам бибероната . Затова си мисля че е гладен.

# 6
  • Мнения: 46 492
А на колко месеца е бебето? Колко тежи?

# 7
  • Мнения: 514
Според мен не му стига количеството мляко. Дани е на Аптамил, но съм му давала и Фризолак и не е огладнявал по-бързо.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 765
И за двете ми деца съм с Friso . Но винаги са ядяли с 30-40 мл. повече от колкото пише на кутията .
Пробвай да увеличиш дозата , преди  да сменяш млякото .
Има и по - лакоми дечица .

# 9
  • София
  • Мнения: 3 672
А на колко месеца е бебето? Колко тежи?
Валентин е на 40 дни  и тежи 4,050кг.- натдал е 1,200кг. за това влеме.
праве ме впечатление че през ноща е по гладен- като се нахрани в 21,00 и успеем да го приспим стига да няма зверски колики, се буди в интервала от 1,30-3,00ч. Смятате ли че прегладнява?Но той си спи през това време но се буди зверски гладен и после не мога да го приспя
Честно незнам какво да правя- дали не е опасно за здравето да му давам по- голямо количество храна от определената на кутията?

# 10
  • Мнения: 46 492
vnd, това, което пише на кутията е някако осреднено количество, има деца, които изпиват по-малко и други, които изпиват малко повече, не може всички деца да се сложат под общ знаменател. Важното е да спазваш пропорциите- 1 мерителна лъжичка на 30 мл.
И моята дъщеря на тази възраст ядеше повече нощем. Имаше общо 7-8 хранения, на дневните изпиваше по 120 мл., на нощните 150 мл.  Wink

# 11
  • Мнения: X
Ама тези хранения на кутията са ориентировъчни, никога не съм се водела по тях. Naughty

# 12
  • Мнения: 514
Мисля че е хубаво да се водиш от нуждите на детето, без да се съобразяваш какво пише на кутията. Дани беше на 5 месеца като започна да изпива по 200 мл мляко. И сега си пие толкова. Грамажите които пише на кутията са ориентировъчни. Всяко дете си е различно и има различни нужди, т.е. от различно количество храна. Педиатърката ми каза да не давам повече от 200мл мляко или пюрета з да не му се разшири коремчето.

# 13
  • Мнения: 472
хе хе ами нормално со огладнява човека , от 21 ч до 1-1,30 сие напълно нормално за толкова малко бебе  Grinning !  и сигурно следващото ви хранене е в 4,30-5 ч (същотото беше и рпина само, че бяхме на кърма )
пробвай да му увеличиш количеството ако изяжда по голяма порция добре , но ако и се мръщи ,ми давай му бибата след като го успокоява , те нали затова са направени !

Общи условия

Активация на акаунт