Какво да не ям

  • 325
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Понеже се съмняват че може да има непоносимост към кравето мляко  (което аз пия) какво друго не трябва да ям или пия.
И още спи от втората седмица просто не се буди и аз не я будя
Въпроса че някъде тук прочетох че нощем се отделяло най-много мляко и дали да се цедя се чудя не дали да я будя. Сега е на 2 месеца и 15 дена и е наддала 2 кг. През деня трудно изддържа 3 часа яде когато се събуди.

# 1
  • Мнения: 4 358
Ограничи силно или направо спри всички млечни - сирене, кашкавал, извара, сухо мляко, кисело и прясно мляко. Не яж фъстъци и орехи, както и бобовите (боб, леща, грах). Не е хубаво да се прекалява с яйцата, с меда.
Можеш да спреш всички газирани напитки, какао, салами, кренвирши, топени сирена... те и без това не са полезни.
Аз с второ дете пазя тази диета, издържа се  Wink

Не си буди детето нощем. Ако гърдите ти се препълват, цеди колкото да облекчиш. Според мен бебчето ти наддава чудесно.

# 2
  • Мнения: 619
Добре де, аз на едно друго място четох, че напротив: кърмачките трябва да ядат мляко, млечни продукти и яйца....това е калций все па. Или трябва да оплешивеем, а и детето да не порастне със здрави кости?!....Нещо не ми е ясно това - как точно се изразява алергията към млечните продукти при кърмачетата /т.е. ако майката консумира такива/!?

# 3
  • Мнения: 1 107
Относно калция, преписвам ти от Д-р Спок кои храни съдържат калций и могат да се ядат вместо млечните: броколи (сварени), брюкселско зеле, целина (сварена), нахут, зелено зеле (сварено), царевичен хляб, сушени смокини, зелен фасул (варен), къдраво зеле (сварено), зрял фасул (сварен), леща (варена), лук (варен), смес за палачинки, стафиди, соя, сладки картофи, соево сирене, пшеничено брашно, обогатено с калций, бял боб (сварен) и т.н.

# 4
  • Мнения: 4 358
В подписа ми има линк към клуб Алергии, а там е заринато с информация за алергията към белтъка на млякото. Ето линк към една статия за АБКМ.
При съмнение от АБКМ при бебето, майката задължително провежда диетата под наблюдение на лекар. Аз лично в момента съм на диета, но тя се следи от педиатърката на дъщеря ми.
Пазила съм същата диета докато кърмех сина ми, а не съм плешива  Wink
Идеята е временно да се спре приемът на белтъци, за да се изчисти бебето. Следва постепенно "захранване" на майката.
Ограниченият прием на белтъци не алергизира. Проблемите възникват, ако кърмачката прекалява с количеството на богатата на белтъци храна.
И накрая - има доста храни, които могат да заместят временно млякото.

Общи условия

Активация на акаунт