Аз съм луда и вие сте виновни

  • 6 320
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 926
Да... сега ще ви разкажа. В махалата има мнооого бебета, доста от тях новородени. Сега ходих до магазина и на връщане гледам една мама с мнооого мъничко бебче. Попитах, оказа се, че е на 3 седмици. И следва този диалог:
Аз: Кърмите ли се?
Тя: Да, ама сега отиваме да ни кажат дали ще продължаваме така?
Аз: Защо? Проблеми ли имате?
Тя: Не, но отиваме на консултация, иначе той си яде като змей.
Аз: Влизате ли във форумите към БГ-Мамма?
Тя: Рядко.
Аз: Ако имате желание да кърмите по-дълго ще ви кажа домашния си телефон да ми се обадите и ще ви разкажа всичко, което знам за кърменето.
Тя: Добре, чудесно (тук идва и таткото)
Аз: Само не слушайте докторите като ви казват да има режим и не махайте нито едно нощно хранене...
Тя и таткото: Точно така правим (широко усмихнати) той си яде когато си поиска през нощта. Като цяло си яде когато той реши.
Аз: Чудесно! Живея тук наблизо и ще ми е много приятно да се разхождаме заедно, а през това време ще ви разказвам за кърменето.
И така хората ми пожелаха приятен ден, благодариха ми и се качиха на колата. Ей сега кажете това на какво прилича? Да гоня мамите по улиците и да ги зарибявам да си кърмят децата - ЛУДА СЕКТАНТКА Mr. Green  superuu

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Случила си на хора!  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 8 451
Мдддааа,случила си,Асинка Wink.Аз колкото пъти питам,какво яде детето все получавам отговор-кисело мляко с бисквити-при някои дори от 2 -3 месец.Тук -таме някоя мама дава адаптирано ,а за кърмене...досега познавам цели две,които са кърмили до 6-7 месец.Другите мами,които кърмят,са от форума.

# 3
  • Мнения: 6 243
И аз мисля като Зъхи  Party

но в тоя дух - скоро попаднах на подобен диалог, където в твоята роля беше продавачка в магазин за детски храни. Жената обясняваше на едни слисани родители и на бабата, защо да не купуват сокове и да не даватна дедето нищо освен кърма през първите му месеци. Накрая изтърси "Замислете се, щом аз ви го казвам. Все пак, аз имма най-голям интерес да ви ги продам тия работи".

А на въпроса ти - щом така си мислиш, вече ще ти викам Лудото Асе  Laughing

# 4
  • Мнения: 5 228
Ася, ти ще си нашият PR. Отговаряш за градинките и банките!  Laughing

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нямаш спирка,ей - лудото Асе Mr. Green
И аз ги гонех така бремелинките в квартала,ама ми свършиха брошурките за раздаване Laughing Обаче пък сега ги познавам повечето и ще си ги държа под око Laughing

# 6
  • Мнения: 2 655
Браво!
Важното е ти да се чувстваш добре от това, което правиш.
А и БГ наистина се нуждае от хора като теб.
Аз т.е. ние със съпругът ми опитахме да помогнем на наши приятели с новородено бебе, но не се получи. От тъпи баби, майки, лелки, роднини с 1000 съвети, некомпетентни лекари и т.н. Жената се цеди 3 месец и вече дава формула, за разнообразие, защото кърмата не му стигала Shocked.
Ние тактично си премълчахме и поговорихме със страхотно интелигентния баща на бебето, които уви не пее в хора /заврян зет/.
Вече избягвам да споменавам, че кърмя, защото съм обект на подигравки от майки в градинки и на кухни.
Но се радвам като дочуя разговор за кърменето.
Решихме у дома, че някой ако дойде и ни помоли за помощ ще помогнем, ако трябва и ще му кърмя детето Rolling Eyes, но повече да наливам мозък в кофа без дъно НЕ. Поне не АЗ.
Късмет и не се отказвай с опитите.

Ако някоя мама или бъдеща от Варна има желание да кърми и иска помощ аз съм на среща денонощно. Wink

# 7
  • Мнения: 2 784
Ася, ти ще си нашият PR. Отговаряш за градинките и банките!  Laughing
Муахаха, браво, Асинка, страшна дейност развиваш, чак ме е срам да нося гордо титлата "луда, млечна сектантка", щом има такива като вас с Хедра.  Twisted Evil Hug

# 8
  • Мнения: 2 784

Ако някоя мама или бъдеща от Варна има желание да кърми и иска помощ аз съм на среща денонощно. Wink
Сега съм сериозна- и аз. Отдавна ми се върти да си направим една групичка за взаимопомощ. Просто съм благодарна за това, което направихте за мен, момичета, та още да продължавам да кърмя, и ми се иска да направя същото за друг. Нещо като онова филмче "Предай нататък". Предлагам, ако има и други желаещи, да си заковем една темичка горе. Координатите могат да се изпращат и на лични.

# 9
  • Мнения: 398
Цитат
Сега съм сериозна- и аз. Отдавна ми се върти да си направим една групичка за взаимопомощ.
Цитат

Вие знаете, но да ви кажа, че тука има поне 4 такива групи за взамопомощ при кърменето. Направени са от майки доброволки. Има си име групата и си раздава брошури. Имат и някакво помещение под наем, но там не виниги има човек. Дават консулатации по телефона, но с 1 или 2 дежурни майки, които отговарят от домашния си телефон, а не стоят в офиса. Ако някой вече има голям проблем с кърменето, тогава му насрочват среща в офиса и той отива с бебето, за да се види на място позата на кърмене ли е проблема, какво е. Освен това дават под наем електрически помпи и продават помпи. Продават и една книжка да кърменето – по 5 долара, което е към 6 лв. Книжката е със статии, които са прихванати като книжка както се правят у нас дипломните работи и затова е евтина. Друтото важно е, че организират курсове по кърмене, които също са на достъпни цени – 3 пъти се ходи на 40 долара, което тук е много евтино. Участват и в други иницаитиви на правителството за насърчаване на кърменето, че тука жените много бързо се отказвали да кърмят – при първата трудност. Не знам точто как се финансират. Мога да питам или да помогна и с нещо друго. Поздрави!!!!

# 10
  • Мнения: 3 926
Точно за нещо като горния постинг щях да попитам. Дали не може да се основе нещо като група за взаимопомощ. Аз на драго сърце ще ходя, ако трябва и в болници... само и само и други мами да се докоснат до това, да изпитат удоволствието от кърменето. Другото, което смятам е, че не е велика грешка една майка да даде формула. Но това трябва да е решение, взето на базата на информация. Т.е. да знаеш за късното захранване, да знаеш как да увеличиш лактацията, да си наясно с всичко и да направиш своя избор - кърмене или формула; ранно или късно захранване. А не просто някой да ти налага едното или другото или да те убеждава да приемеш философия, която не е твоята Grinning
Ако направим подобно нещо мисля, че ще мога да уредя едно гостуване в Искрено и Лично, както и отразяването в други медии - просто имам колеги тук-там

# 11
  • Мнения: 1 896
И ние с Жорето ще дойдем - засега във Варна, скоро и в други градове. Имам  много идеи за просветителска дейност, хайде да се видим, за да ви ги кажа. Обещала съм и на 1-2 журналистки, които отразиха ССК да се срещнем, щото те искат още да пишат по темата.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Идеята за група за взаимопомощ е страхотна. Аз съм се включила в раздаване на брошури и разказване на основните позиции за дълго и успешно кърмене.

# 13
  • Мнения: 2 032
Браво, браво, браво!

# 14
  • Мнения: 1 283
..ако някоя Канадска мама иска да отбива,да свирка ще я разкандардисам набързо! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт