Паднала тапа, 20% скъсяване на шииката...помагайте!!!

  • 1 953
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Мами,
както се вижда от подписа ми, ще ставам стринка. По план - на 1. Ноември.
Днес обаче на етървата и паднала тапата, и ходила на преглед - в родилния дом, и при докторката от ЖК.
Казали са и, че има 20% скъсяване на шииката, и пропускала един пръст.
Нямам идея какво означава това, при мен имаше разкритие, какви са тия проценти?  newsm78
За тапата - също незнам, при мене нямаше такова нещо.
Тримата доктори са казали различни неща - че ще роди до 24 часа, до 2 дни, до средата на месеца...
Понеже е доста рано и неочаквано, сме шашнати.
Тя още няма уговорка, утре в 16 ще ходим при лекарката, с която ще се уговарят.
Притеснени сме, дали може да роди до утре?
Мамите, които помнят, да кажат - КОЛКО ВРЕМЕ СЛЕД КАТО ВИ ПАДНА ТАПАТА РОДИХТЕ?
Какви са тия проценти?

Как мислите, кога ще се появи племенницата ми?

Ох, притеснено ми е...толкова неща имам да подготвям - аз съм поела ангажимент за козметиката, трябва да носим креватче, което е в нас...
Суматоха пълна.
Ами ако роди тази нощ, без уговорка, дали ще и обърнат внимание...ох, стискайте палци тая нощ!!!

# 1
  • Мнения: 430
Ами правилно са казали докторята - може и днес, може и след 1 седмица. Божа работа!
Относно тревогите ти:
1. Козметиката се купува точно за половин час.
2. С креватчето - имаш поне три дни да го пренесете, където и да е.
3. Много мами раждат без уговорки, и вероятността от проблеми е точно толкова голяма, колкото ако имаш уговорка.
Аз лично бих се тревожила, че бебка ще излезе толкова рано. Моята маймунка се роди 25 дни преди термин, раждах без уговорка, всичко мина супер.
Както виждаш, има и happy endings!
Успех, и да се похвалиш!

# 2
  • Мнения: 5 577
Мерси за бързия отговор.  Hug
А как почна твоето раждане?

# 3
  • Мнения: 46 434
Мойта тапа падна в 24 ч. на 15.08. и в 7 сутринта вече имах 4 см. разкритие, но беше след термин. Но не е показателно, тук във форума бях чела за една мама, която беше с паднала тапа в началото на 9 месец, но си роди на термин.

Може и някоя глупост да изръся, обаче нещо ми се върти из главата, че тапата може да се възобнови  Thinking

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз изкарах доста време с един пръст пропускливост. После пък с 50 % скъсена шийка се мъдрих пет дни. И родих 17 дни след термина си. Така че- чакайте беба да тръгне, когато тя си реши. Всичко си е индивидуално.
За възобновяване на тапата чувам за сефте Thinking

# 5
  • Мнения: 5 577
Поуспокоих се.
Аз незнам защо нямам никакъв спомен за тапа...  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 068
Ами то е според зависи дет се вика. По принцип  като падне тапата раждането започва между един и три дни след това. При мен раждането започна веднага след падането на тапата. Но аз така и не направих разкритие. Само болките си изтърпях и после ме резнаха. Най-вагното е да сте спокойни всички, за да не шашкате излишно момичето. Стискам палци за леко раждане!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Но не е показателно, тук във форума бях чела за една мама, която беше с паднала тапа в началото на 9 месец, но си роди на термин.

Аз съм тази мама. Тапата ми падна 3 седмици преди да родя, а родих точно на термин.  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 5 577
Но не е показателно, тук във форума бях чела за една мама, която беше с паднала тапа в началото на 9 месец, но си роди на термин.

Аз съм тази мама. Тапата ми падна 3 седмици преди да родя, а родих точно на термин.  Sunglasses

А имаше ли контракции?
Какво ти каза тогава лекарката?

# 9
  • Мнения: 430
Мерси за бързия отговор.  Hug
А как почна твоето раждане?


Като по учебник. Тапа не ми е падала обаче. Или може би вече в болницата и не съм разбрала. Заочнаха ми контракции и като станаха на 5 мин. се понесохме към МД.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
А имаше ли контракции?
Какво ти каза тогава лекарката?

Обадих се на моята лекарка и тя каза - спокойно, до 3 дни ще родиш.... Да, ама минаха 3 дни и после още 3 и няма раждане.... изнервих се и аз и родата и всички час по час звъняха да питат родила ли съм. Ходих и на преглед и се оказа, че съм и с 3 см разкритие и имам контракции но не редовни и НЕ болезнени. Моята лекарка искаше да ме вкара в болницата за да го задържиме малко бебо, но аз обещах да си лежа вкащи и да не шавам много-много насам-натам, защото не ми се лежеше в патологията Twisted Evil. Та седях си вкащи, почивах си и на термин отидохме да мерят тоновете на бебето. И се оказа че съм с редовни контракции (аз пак хич не ги усещах Embarassed) и с 4 см разкритие. Пратихме таткото по спешност да носи багажа (добре че беше приготвен още от падането на тапата Wink) и 6 часа след това се появи Дани Heart Eyes

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Божа работа мила аз се носих с паднала тапа и скъсена шийка 1 седмица.Желая ви късмет и дано роди леко и безпроблемно newsm17

# 12
  • Варна
  • Мнения: 737
Моята тапа падна на 26.09. сутринта (т.е. преди почти две седмици), а на преглед три дни преди това се установи разкритие около 1,5 см (което си точно около един пръст). До днес още не съм родила, но често ме гледат на ехограф и следят състоянието на околоплодната течност и на плацентата. Ако не родя и днес, утре ще ми предизвикат раждането. Но си мисля, че ако нямах следи от калциране на плацентата, щяха да ме оставят и повече да си джиткам без тази тапа. Даже лекарят ми се майтапи и ми каза "Не се притеснявай, няма да изветрееш без тапа!". През този период съм имала контракции и болки, но доста хаотични и несистемни. Дори една вечер контракциите ми изведнъж започнаха на 3-5 минути и след това пак така изведнъж изчезнаха. Нека си почива бъдещото мамче и да не се притеснява, когато реши малкото човече, тогава ще излезе. Нека си ходи на прегледи, за да й е по-спокойно.
Леко раждане (когато му дойде времето) и спокойно бебче!

# 13
  • Мнения: 1 250
Първия път тапата ми падна началото на 8мия месец а родих 10 дена след термина, като 1 седмица преди това имах някакво разкритие и "щях да рода всеки момент", обаче никакви контракции, нито болки, та ме сложиха на системи за да родя.

Втория път си имах и контракции и болки, и тапата падна 2 часа преди да родя.

Просто да ляга и да почива повече, защото първия път падна след едно ходене до панаира в Пловдив, целодневно обикаляне и отново тръскането в жигулата по обратния път до София.

# 14
  • Мнения: 206
Не се притеснявайте.....При мен има 40% скъсяване на шииката, но въпросното скъсяване идва от това, че преди 4години ми гориха раничка и се наложи изгаряне и със Solcogin / или нещо подобно/, при което шииката на матката става по-къса. Лекарите го изчисляват в проценти и това само по себе си не е опасно за бременността. Втората бременност си я износих така.По отношение на тапата - първия път ми падна 3часа преди да родя, а втория път - 3 дни преди самото раждане. Второто си дете родих 2 седмици по-рано / тежеше 4кг/, така че, ако е влязла жената в деветия месец, а от термина виждам че е няма нищо притеснително ако бебето се роди тези дни:))) Успех и дано се похвалиш скоро с бързо и безпроблемно раждане на твоята племенница Flutter

Общи условия

Активация на акаунт