Давали ли сте адаптирано?

  • 1 175
  • 36
  •   1
Отговори

Анкета

Давали ли сте адаптирано мляко на кърменото ви бебе?

Опции:

  • Мнения: 1 722
Някога през кърмаческия ви стаж давали ли сте по някакъв повод /пътуване, болест, друго/ адаптирано мляко на бебето? Споменете и причината!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не Grinning Взимам си я с мен - а в няколко редки случая съм оставяла кърма в шише (събрана с много мъки - цял ден цедене,докато събера100-тина мл заедно хранене,които тя така и не изпиваше,а чакаше да се върна,че да си се наяде Grinning)

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Като беше бебе на 40 дена, на два пъти й предложих адапте, вследствие от приказките на педиатърката, че кърмата ми не е хранителна. Мая изобщо не прояви по-голям интерес към него, та не упорствах никак - само споменах факта на педито като доказателство, че какъвто и да е проблема, явно не е в кърмата ми.
Като я захраних, съм правила някои каши с адапте, защото отдавна не се цедях, но по-късно започнах да ги давам безмлечни, тъй като така и така сучеше достатъчно.
Сега понякога й давам, когато иска мляко от чашка - редувам с краве пълномаслено, все още адаптираното си остава по-добър вариант за нея от чистото краве мляко.
Гласувах с '1-2 пъти', защото предполагам, че във въпроса си основно визираш първите месеци от живота на бебето.

# 3
  • Мнения: 1 107
Засега не, макар че кърмаческият ми стаж е още малък  Wink

# 4
  • Мнения: 8 450
да,за 2 дни,защото бях в болница Cry
първо повръщаше,после направи жесток запек
накрая се прибрах,накърмих я и всичко се оправи Laughing
а,и още един път-излязох,оставих я на свеки и понеже нямах замразена кърма,оставих адаптирано
резултатът беше отново лудо повръщане и то 3 часа след ядене
изкара ми акъла Shocked
оттогава не съм давала Peace

# 5
  • Мнения: 1 170
Не съм ,ала може би скоро ще ми се наложи. Все си мисля,че щом толкова деца все пак се хранят с такова млекце не е чак такъв голям проблем,ако се наложи да се даде. А иначе съм ЗА КЪРМЕНЕТО!!!

# 6
  • Мнения: 1 722
Бу, ще приема твоя отговор за "понякога" ... значи не визирам само първите месеци, а по принцип, примерно ако кърмиш годинка, две, през това време млякото само кърма ли е, или и адапте. Също за кашите - и на мен ми е много трудно цеденето и се чудя дали с адапте да правя или с вода, пък той преди това да суче. А пък и пътувания ми предстоят ... та затова питам и ми е интересно.

# 7
  • Мнения: 3 161
Писах веднъж-два пъти. Когато се върнах от родилния ми се струваше, че нямам достатъчно и почнах да дохранвам. Бързо разбрах грешката и спрях, а млякото ми се увеличи според нуждите на бебето. Иначе оттогава - никога. От годинка яде кисело понякога, но пак не е задължително. Нощните са ни толкова редовни  Mr. Green, че смятам си поема нужното количество.

# 8
  • Мнения: 6 243
Като млечно хранене не съм давала никога.
След годинката съм слагала адаптирано в някои млечни десерти - напр. грис, мляко с ориз и пр. Горе-долу 1/3 кутия е отишла по този начин, но после минах на норбално пълномаслено, за д аможе и баткото да яде, че не ще "адаптираните". Предлагала съм адаптирано мляко и за пиене след годинката, ама ме напсува на китайски, като го опита Sick

# 9
  • Мнения: 1 704

Докато кърмех съм предлагала няколко пъти (както и вода и сок) с идеята да я науча да пие от шише, а не да замествам кърменето с адапте.. така и не пожела да го пие и го плюеше на далече щом и капне в устата  Mr. Green
щом спрях да кърмя обаче пропи адаптираното на следващия ден, не е имала проблеми но тя вече на 9 месеца и нещо Wink 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 019
Давала съм няколко дена през втория месец, защото реших, че ужасните колики могат да са й от кърмата. През това време си направих изследване и се оказа, че всичко си й е наред.

# 11
  • Мнения: 6 472
Бях я оставила на таткото и закъснях. Той се опитал да и даде адаптирано, но тя го е плюла много обидено. Резултата беше, че като се прибрах заварих едно гладно и омазано в изкуствено мляко бебе Grinning

# 12
  • Мнения: 35 891
освен това, което са й давали в родилното, аз съм й дала един-единствен път в началото, когато не знаех, че меките гърди не означават липса на мляко! но тя и аз толкова се измъчихме, че прецених, че е по-добре да е гладна Simple Smile предполагам, че ще правя каши с адапте, защото вчера трябваше да й изцедя за едно хранене /за първи път я оставях толкова дълго/, за 120 мл. цедих около цял ден на почивки и ми се такова таковата! просто не може нищо да потече, макар че гърдата ще се пръсне!!! ужасттттт!

# 13
  • Мнения: 1 999
Не съм давала адапте Naughty София е само на кърма! Макар да се кърмим отскоро, нямаме никакви проблеми с кърмата и апетита на бебка. Wink

# 14
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Не съм давала и капка адапте  Laughing Не съм се изкушила и да купя адапте "за всеки случай". Благодарение на този форум не се съмнявам в лактацията си  Wink

Общи условия

Активация на акаунт