И аз май ще ви напускам...

  • 631
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
... въпреки голямото ми желание поне Нийчето да си я кърмя дълго, Никито като не успях. Основната причина е, че не мога да се преборя с огромната ревност по между им Embarassed Нещата бяха що годе нормални, докато беба сучеше само по късни доби и в ранни зори. Покрай един зъб обаче тя няколко пъти сука и през деня, той видя, и оттогава само я търси да я бие. Отново поиска да суче (10 месеца не му бяха минавали подобни мисли през главата), ама хич не може да се сети какво точно се прави Sad Опитах се да му обясня, но не разбира, схвана единствено че трябва да захапе и дотам....чак се чудя как може буквално да му се е изтрило това действие от главицата, като цяла година беше като залепен за гърдите ми Thinking Та така....
Мисълта, че един ден в скоро време ще кърмя за последно, много ме натъжава... Предишния път Ники сам взе да се дърпа от един момент нататък, макар че беше провокирано явно от бременеето ми... Остава ми утехата, че Ния не е много привързана към сукането - обикновено е гладна или жадна или я сърбят венците, та може и да не го преживява много.
Ми това е, надали ще можете да ми помогнете, но поне си "излях мъката", че около мене всички, с които опитвам да споделя тези си терзания, ме смятат за луда - с такова голямо бебе  Sad

Ники, 2 год 5 мес
Ния, почти 1 год

# 1
  • Мнения: 823
И АЗ СЕ ЧУВСТВАМ гадно защото моят бебчо не иска да суче вече.надявах се поне още 3,4 м да го кърмя Cry,но той реши че не иска повече.и мен ме гледат като гръмнати като кажа че още кърмя ,ама тяхна си работа хич не ми пука Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Не зная доколко ще ти бъдe от полза, но хвърли поглед на тези линкове:
First-Born Jealousy
Tips for juggling a newborn and toddler
И успех Simple Smile!

# 3
  • Мнения: 1 586
Ааа, майче, не така! Simple Smile Не съм си представяла, че ще ме изпревариш с отбиването.

Не съм ти носила обувките наистина и не мога да преценя колко е сложно, но все си мисля, че е преодолимо... Ако е много напечено, що не оставиш пак само сутрешното, вечерното и нощното кърмене, на които Ники не е свидетел?
Всъщност ти си най-запозната със ситуацията и твоята преценка и решения ще са най-правилните.

Успех ти пожелевам и не се предавай лесно! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 506
Aндреа, честно да ти кажа, и аз не съм си представяла.
Гадно е усещането, че каквото и да направиш, едното дете ще страда, но някак си (колкото и да е тъпо) мисълта, че той вече се е отбил заради нея, накланя везните..... Sad
Ники за съжаление е свидетел малко или много на нощните кърмения, защото често когато се буди вижда / чува Ния при мене в леглото. Причината е, че той си реве за мене и аз съм дежурна и за неговите, и за нейните събуждания, дори да са в отделни стаи...
А всъщност си представях, че ще кърмя дълго в тандем, само че никой не може да ми каже как..............

Иве, благодаря ти! Чела съм ги тези по няколко пъти и още мнооого други, ама нещо не стават при нас нещата..... Истината е, че дори не съм сигурна дали ще се подобри ситуацията след отбиването.....

Бистра, знам как се чувстваш, нали вече веднъж ми се случи и това - детенце да не "ме иска вече" (аз точно така го приех тогава), но пък поне знаеш, че ти не си причината (докато при мен се промени млякото, защото бях бременна)... След като си направила всичко, което зависи от теб, остава просто да приемеш, че детенцето ти е било от малкото, които рано престава да им се суче... Съчувствам ти, гушкайте се повечко и се надявам бързо да ти мине.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Мария, моите деца са с малко по-голяма разлика от твоите, но за щастие ревност не се е появила досега. Единствения проблем, който имам при кърменето на малката в присъствието на брат и е това, че той много я разсейва и в крайна сметка си остава гладна.
Относно сученето на по-голямото дете си мисля, че това (поне в моя случай) наистина допринася за приемането на бебето от по-голямото дете. Явно аз съм късметлийка със син, който много бързо си припомни начина на сукане, при условие, че не го беше правил повече от година.
Преди си искаше редовно, почти на всяко кърмене на бебето, на което присъства, а след едноседмичен престой в болница ми заяви, че вече бил голям и нямало да яде от кърмата на бебето. Не че след това не се е случвало да си иска, но много рядко. Мисля се че просто ме проверява дали ще му дам. аз никога не отказвам и той много бързо губи интерес. Според мен в такива ситуации за него най-важно е да разбере, че може да има това, което има бебето.

Щом Ники е вече на 2 и половина сигурно добре разбира обясненията ти. Говорила ли си му за кърменето? За това, че кърмата храни бебето, така както примерно пилешката супа за него.
Дали няма да те разбере ,ако се опиташ да му обясниш, че това не е повод да удря сесричката си и ако иска винаги може да получи от "млякото на бебето". Щом не може да суче, предложи му изцедена кърма в чашка. Мисля, че е най-важно да рабере, че ти си готова да дадеш и на него всичко, което даваш и на бебето.
При нас това действа, разбира се случва се да поиска и други нейни неща. Много често иска да яде с нейната лъжица. Затова имам еднакви две лъжици, две паници и разбира се две цици. Wink

# 6
  • Мнения: 3 506
Jade, чак сега видях, че си писала, благодаря за което... Както вече съм ти казвала, благородно ти завиждам... И ние си имаме от всичко по две, а от което си нямаме – Ники често пъти го ползва просто, защото е на Ния. По тоя повод горкичката една играчка не може да задържи за по-дълго време  Sad Изцедено мляко му давам винаги, когато иска, а понякога и по моя инициатива (не много често, че пусти мързел Embarassed)... Изобщо от моя гледна точка би трябвало да е убеден, че може да има всичко, което тя има, ама знам ли какво му е в главицата  Thinking
Иначе той знае, че млякото е храната на бебето – често пъти като реве сестра му, ми обяснява, че трябва да и „дам млекце, да папка, че е гладна”. Знае също и, че не трябва да я удря, защото я боли....
Тя през деня почти не суче – дори и да не е наоколо брат и предпочита да изучава света, особено откакто пропълзя... Единствено като и никнат зъби по-често се присеща, но и тогава повече е чесането (разбирай лапане и пускане на зърното), отколкото истинско сукане. Много е различна от брат си в това отношение – него всички го наричаха „цицоман” – затова ми е още по-мъчно, че не може да се сети как става; предполагам, че ако не бях забременяла, щеше да суче доста по-дълго  Sad

Общи условия

Активация на акаунт