Смукането на палеца може ли да е причина за недохранване?

  • 382
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Моето бебче е момиченце на 3 мес.,но още от началото на втория си месец има навика да си смуче палеца и то доста упорито..Иначе я кърмя през 3 и повече часа,защото тя така си поисква.Но за да преодолеем лошия навик започнах да я слагам на гърда по-често и за по-продължително време.За съжаление няма никакъв ефект.Веднага след хранене си налапва пръста и го смуче дълго време..
Незная дали има пряка връзка със смукането на палеца,но на втория месец беше надала само с 600 гр.А и започна да ходи по голяма нужда доста нередовно.Понякога прескача по 2 и повече дни.
Моля, помогнете,чудя се дали смукането не издава глад или недояждане,или това пречи на бебето да суче пълноценно??И как да се преборим?

# 1
  • Мнения: 823
Нямам много опит с бебета, но ето какво прочетох в книгата на Д-р Спок. Той пише, че бебетата често си смучат палците <юмручтата>, не защото са гладни, а просто заради удоволствието да смучат. Също така пише, че е нормално някои бебета да не акат няколко дни - кърмата се усвоявала напълно почти и това била причината.

# 2
  • Мнения: 1 107
Според мен ако на бебчето не му стига храната ще плаче, няма да си смуче палчето, така че не се притеснявай.
Нашият също си смуче палеца, а е с "наднормено тегло", ако въобще може да се каже такова нещо за бебе и цоцка само 4-5 пъти на ден. Интересното е, че ако се опитам да го нахраня, когато не е гладен, започва един рев..... но палеца си го смуче.
Четох, че смученето на палеца означава, че бебето си е намерило начин да се успокоява само, без помощта на мама, което е важен момент в неговото развитие.
Дано бебчето ти започне да наддава повече, макар да ми се струва, че 600 не е чак толкова малко  newsm78, но засега я остави да си смуче палчето, много е мъничка за отучване, само ще се стресира.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Палчето се смуче, защото си е го е намерила, и защото има силен сукателен рефлекс.
Спокойно, притеснението не помага на кърменето, а пречи...
Децата са различни и различно наддават, моите и двете са доста ящни, а са по-скоро слабички, каквото ядат - изразходват го...

# 4
  • Мнения: 3 550
Преди 2 дни майка ми ме убеждаваше в същото. Че хлапето не си дояжда и затова си смуче палеца. Е, напухах го с оризова каша до козирката и точно след 2 минути - пак палеца в устата. За смукането може да има много причини. На вашата възраст вероятно задоволяване на сукателен рефлекс. Но също може да е за успокоение, за приспиване, при нас - зъби и т.н.

# 5
   Zdravejte maj4eta! Hug
 Moeto momi4ence su6to 4esto si natikva umru4eto v ustata, no za moq radost vse o6te haresva biberona si i sled kato napravq zamqna produljava nasturveno da smu4e!Az su6to smqtam 4e pri4inata ne e za6toto e gladna, a prosto se uspokoqva!Pri moi opit da q nakurmq otnovo zapo4va da pi6ti, koeto e znak 4e ne e gladna!Qvno imat nujda da smu4at ne6to!Moje da si po4esvat i vencite...

# 6
  • Мнения: 2 032
Не, противно на това какво може да ти кажат бабите от махалата.
Моята си напъхваше цялата ръка до китката в устата още от раждането си. Сега и бебо се научи да си смучи пръста. Така се успокояват, занимават и т.н., не се притеснявай.
Ей, ама какви сме мамите, като са бебета се притесняваме най-много дали случайно не остават гладни, а след някоя друга година започваме да се притесняваме дали няма да станат дебелунги (или поне около мен е така).

# 7
  • Мнения: 192
Благодаря ви!Ама наистина се шашкаме от всичко,дори когато няма повод.

Общи условия

Активация на акаунт