Препоръчайте ми каша за бебе склонно към запек!

  • 863
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Бебето ми е на четири месеца, възнамерявам да захраня с каша, но се притеснявам че може да се запече /особено от тези с ориз/. По принцип детето ми има проблем с акането от раждането, едва сега след въвеждане на плодовото пюре нещата леко се подобриха.

# 1
  • Мнения: 514
За каши, които регулират стомахчето newsm12 - май се сещам само за Блевит. Много са хубави. На Дани му давам  и много ги харесва. На тях мисля че пишеше, че регулират стомахчето.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
Доколкото разбирам още не хапвате зеленчукови пюрета и мисля, че може да ги започнете. Ние започнахме зеленчуковите на 4 навършени и това беше първата твърда храна (плодовите започнахме по-късно). Нашата бебка докато беше на формула акаше веднъж на 3 дни. Като започнахме зеленчукови, тя започна да ака 3-6 пъти на ден и стомахчето й се регулира. Но трябва да гледаш да не даваш единствено зеленчуци, които запичат.

# 3
  • Мнения: 5 228
Разхлабващо действие имат овесените каши, например на Блевит, но тъй като бебето ти е на четири месеца, не е добре все още да му даваш от тях, защото съдържат глутен. Изобщо поне до шестия месец се дават безглутенови.

# 4
  • Мнения: 220
И аз бих въвела първо зеленчуквите пюрета. Всъщност така и направих. Кашите определено запичат. Но ако определено си решила да захраниш с каша, действително Блевит са най-подходящи. Успех!

# 5
  • Мнения: 133
 Наистина, може би е по-добре да започна със зеленчуковите пюрета и да оставя кашите за след 6-я месец Thinking Благодаря ви момичета! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт