Въпросче към майките на РАНО ОТБИЛИТЕ СЕ деца

  • 334
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
На няколко пъти напоследък чета мнения на майки, чиито деца са се отбили малко преди, или малко след годинката. Просто ми е интересно- на какво се дължи, свързано ли е с ранното захранване, или с режима, или с нещо друго? Просто имам намерение с Калина да се кърмим поне до годинката, тя почти не яде друго, освен кърма и не мога да си представя, че така лесно ще се откаже от цицето, но като ви чета постингите се замислям дали е възможно и отсега ми е мъчно.  Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен ми е направило впечатление,че обикновено майките поясняват,че детето по това време е сучело само 1-2 пъти дневно - т.е. храненията са били тотално заместени и кърменето е оставало повече като средство за приспиване или сутрин за Добро утро,отколкото като самостоятелно хранене.
Така че не се притеснявай - не може дете,което суче с пълна пара поне 5-6 пъти дневно и не поема големи количества твърда храна,да се откаже изведнъж - може примерно да направи стачка за няколко дни,ако от нещо се стресира(плашеща за него реакция на майката ако я ухапе силно примерно),но това е преодолимо.И аз съм си ги задавала тези въпроси - но не виждам никакъв шанс дребната,която суче по 10-тина пъти в денонощието и си има вече съвсем емоционална връзка с гърдите изведнъж да ги отритне (да се похваля - вчера стоеше и ми се караше на една крачка от мен,защото беше нещо кисела,и само като си вдигнах блузата,се захили и направи първата си самостоятелна крачка,за да се докопа до любимите си цици Laughing).

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко е много индивидуално.Според мен зависи от детенцето...Ето Ники например вече в истинския смисъл на думата е с напълно заместени хранения - не суче нито преди, нито след твърдата храна и си изяжда пълна порция.Обаче паралално с това го и кърмя на поискване - това ще рече, че веднъж суче по 3 пъти на ден, само за приспиване, друг път - по 6-7 пъти, както дойде Simple SmileЕто сега ме нямаше 2 дни, не е сукал и като си дойдох от вратата ме нападна cowНикакви признаци на отбиване Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 784
(да се похваля - вчера стоеше и ми се караше на една крачка от мен,защото беше нещо кисела,и само като си вдигнах блузата,се захили и направи първата си самостоятелна крачка,за да се докопа до любимите си цици Laughing).
Е, Хедра, честито!!! РанЪта прай БорбЪта, а!!! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт