Дали са бабини деветини?

  • 1 661
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Не съм много сигурна за къде е тази тема, но вярно ли е според вас, че дали на детето му е студено се познавало по това дали му е студен носът? Майките, които познавам тук наоколо, смятат така. А на мен ми се вижда малко глупаво. Интересно ми е какво ще кажете вие по въпроса. Че да знам как да си обличам детето в това променливо време...

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 845
Не е съвсем бабини деветини, понеже и на мен когато ми е студено носът ми става студен.  Simple Smile

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами докато е малко детето и не може само да си каже, така се проверява- по нослето и ръчичките.

# 3
  • Мнения: 235
Аз вярвам и така проверявам дали и е студено на алекс на вън. Е естествено това не ми е 100% показател, но не вреди. Laughing

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Така проверявам как се чувства Габи и досега не сме имали проблеми.

# 5
  • Мнения: 3 550
И аз така проверявам. Или отзад на вратлето.

# 6
  • Мнения: 1 517
Аз си мислех, че не е вярно, защото вратлето най-често й е топло, незвисимо дали нослето е. Мислех си, че като е студено навън колкото и да си облечен, носът ти все ще е студен. Confused Може пък и да не е така.

# 7
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Този път това не са бабини деветинини.Има логика,а и от моя Mr. Green четворен опит заявявам,че е така!Също мен ме учеха или по-точно съветваха,когато стане хладно бебето или малкото дете да има облечена една дрешка по-вече от мен!

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
И аз проверявам по носа. На Иво ръчичките обикновено са студени като захладнее, но носът му ми е някакъв ориентир.

# 9
А тук (в Щатите) ме разбиха...
Трябвало детето да е с една дрешка по-малко.
Аз си знаех по нашенски - с дрешка повече от мен...
Кой знае къде е истината newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Ооо, това за щатите със сигурност е така. Преди време в американското консулство гледах американците, които отиваха да вземат виза за осиновени от тях българчета. Направо щяха да ми изхвърчат очите.  Shocked Късен Ноември. Студ. Всички възрастни-с патналони, якета, дебели обувки. Само дето шапки и шалове не бяха наизвадили. Децата-по 3/4 патналонки, памучни якенца-колкото да не е без хич, боси крачета в сандалки.

# 11
  • В офиса
  • Мнения: 3 997
Не, не е вярно:) Проверяваш вратлето, не нослето, бузите, или ръчичките. Те обикновено изстиват по-бързо, защото не са покрити с дрехи. Ако се ръководиш от носа, винаги ще е навлечено малко повече.

# 12
  • Мнения: 7 831
Aз също проверявам вратлето и гръбчето, а не носа.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз проверявам нослетата. Обаче, ако е много студено - нослето и ръчичките естествено ще са студени и тогава пипам гръбчето.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Абе всичко проверявам и носа и ръчичките и вратлето, винаги нося една по-плътна дрешка в раницата, както и едно резервно комплектче и гащички. Понеже понякога се заиграва и намокря леко гащичките.

Общи условия

Активация на акаунт