играчки за сън

  • 957
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 866
имат ли децата ви любими играчки за гушкане? винаги с една и съща играчка ли спят или ги сменят? с колко играчки си лягат всъщност? имат ли любимите гушковци имена - традиционни или необичайни, имена на познати лица или случайно избрани?

да ви кажа за моите две фръцли:

Виктория имаше едно плюшено лъвче - не от най-малките. родена е 95 г., та родителите на този набор може би ги помнят - продаваха ги в Бързаков. та това лъвче Симба всяка вечер трябваше да бъде в леглото й. случвало се е да се събуди посред нощ и да го търси, защото примерно го е изпуснала на земята. Симба беше наричан с всевъзможни галени имена - Симбучка, Симбучето ми и т. н. производни. Където и да пътувахме (а ние пътувахме доста) Симба беше с нас. веднъж пропуснахме да го вземем и Виктория цяла нощ се мята неспокойно в леглото. Изведнъж просто спря да спи с лъва и ни даде да го приберем про бебешките играчки. след това си избираше други меки играчки за гушкане, но без да проявява дълготрайна привързаност. сега на стари години (на 10 е) спи с един гарфийлд. (ако разбере, че съм я издала, ще ме убие!!!)

Габриела - като много малка си избра да гушка един мечо пух, когато галено наричаше Пушо. около година спеше само с него, после го заряза. сега редува всякакви меки играчки с незапомнящи се измислени имена (в леглото разрешавам да се гушкат само меки играчки), но от няколко дни забелязвам трайното присъствие на един мечок, наречен Ева (ако майката на Ева чете тук, нека знае, че не е случайност). снощи Габа изведнъж ми заяви, че Ева си е сменила името и вече се казва Ради Драганов!!!! (Ива, лично е!)

интересно ми е какво гушкат другите малчугани?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Цвети никога не е имала желание да спи с играчка, въпреки, че съм й го предлагала. Иначе "любимците си" ги сменя много често. Понякога някои се задържат за 1 - 2 седмици, но общо взето е непостоянна.
В момента е привързана към делфинчето Долфи, с което тръгна на новата детска градина Grinning - гушка го, увива го в кърпички, вози го в количката...

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Големият ми син от 2-3 години сменя 2 плюшени кучета и едно мече. Първото куче се казва Шаро и си спеше с него в породължение на около година, после го смени с другото - Мурджо. След това дойде реда на мечо - мечо Пух се казва. Мечето се задържа доста кратко време и пак си гушна кучето - сега е с Мурджо, ама го е прекръстил от 1 месец на Мурджан, не знам защо. Колкото до имената - така се казват кучетата на моя дядо (негов прадядо), който е овчар и те са му пазачи на стадото. Мечо е Пух, защото това му е любимото филмче. И ние си разнасяме съответната играчка, но на градината не давам да се носи. Обяснила съм, че ако ще спи с нея - мястото й е в леглото.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 746
Дияна спи с всякакви "дреболийки" в леглото, под възглавницата - като се почне от кукли, плюшени играчки, минава през всички видове играчки, и завършва да речем с топчета Wink

Понякога като я завивам казва "добре, махни ги тез, аз ще спя само с еди кое си".

# 4
  • Мнения: 4 244
И двамата имат много и различни по големина плюшени играчки, но и двамата си имат любимо животно с което спят - мечета, колкото и прозаично да звучи
Най интересното е че им станаха любими след като съм им ги носила от мои пътешествия като подарък

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Laughing Разби ме. Довечера ще трябва да внимавам кой точно Ради да взема hahaha

По въпроса, не мога да кажа, че има точно определена любима играчка/и за гушкане, но от време на време обича да си ляга с такива, като периодично ги сменя - имаше период, в който си лягаше с един пингвин, после със заек, един мечо пух (който за съжаление не е голям като вашия - "ма мамо, знаеш ли, на Габи е голяям" Simple Smile), жабок, а понякога просто слага до леглото всякакви джунджурийки, с които е играл преди да си легне и държи като се събуди да ги намери точно там и точно както ги е оставил. Колкото до имената, те са и традиционни и измислени, и определено непостоянни Laughing.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите и двамата задължително спят с играчки в леглата, но ги сменят непрекъснато. Сутрин, докато оправям леглата прехвърлям поне по 5 играчки във всяко. Наталия е по-непостоянна от брат си. Тя по-често си мени титулярите. Напоследък са все кукли. Отдавна не е почитател на плюшените играчи и сега като се замисля май и никога не е била.

Крисо е по-емоционален и по-трайно се привързва към играчките си. До тригодишна възраст спеше с три играчки - на Чико една латерна-клоун и една такава мека със светеща гумена глава и една маймуна. Навсякъде ги носех с нас. Вече не си спомням момента, в който се раздели с тях. Сега пак спи с маймуна, но доста по-голяма от старата, един крокодил, един тигър и един слънчоглед. Това е постоянното присъствие, всичко останало са приходящи.

Имената са обикновени, не се сменят обаче. На повечето дори не ги помня. Обикновено ме карат аз да ги измислям, особено Наталия, което ми тежи. Аз не съм в богато въображение, трудно минавам на такава детско-мила вълна и обикновено Наталия ме затормозява с тези си молби. 

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И двамата ми нямат някаква строго определена играчка за гушкане. Това е ОК за мен.

В леглото на малчо сега се подвизава въпросния Симба, но нещо е отритнат, заради "изровени" 3-4-5 кукли на сестра му (аз периодично прибирам играчки). Той гушка една, наречена Ива, а сестра му се вбебеши и тя, та за нея остана Бианка (за 1 нощ само). Понякога малкия иска и 2-те, плюс кукла Руми, че даже и Пипито. Бе нали съм споменавала не веднъж, че той само с кукли играе  Laughing. Като му ги подадеш в леглото, започва да се хили едно ехидно  newsm48.


НО аз като малка съм имала един Зайо и без него - НЕ!!! Сега, когато ходим при нашите и те видят моя Зайо и 2-мата пищят за него, но мама пИчелииииииии  newsm53

# 8
  • Мнения: 7 821
Вики си има 2 любими играчки Бамби и една камила Мими, спи с тях от около едногодишен, понякога заменя камилата с някой друг любимец, но за кратко. Бамби обаче винаги е в леглото и ако пътуваме някъде или ако спи при бабите Бамби не се забравя. Но напоследък ми прави впечатление, че май вече не са толкова важни и сигурно скоро ще се откаже от играчкте за сън.
Дани също спи с някакви животни, но често ги сменя, той е пристрастен само към пръста си   Wink

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели си е определила няколко плюшковци, с който спи: 2 мечока и едно пате. Ако случайно ги извадя от леглото, отива и ги мущка обратно Mr. Green
За кукленската количка за возене също си има строги правила- една маймунка има честта.
Не вярвам за момента да не успее да заспи без любимците, но е факт, че се гушка в тях през нощта Hug

# 10
  • Мнения: 312
и при нас минаха няколко играчки през леглото. първо беше едно много готино лъвче, после тигърчо от мечо пух, а от известно време е един мишок, наречен петко. та този петко ни е "най-добрия приятел" !!!  Crossing Arms  без него не тръгваме никъде, а когато си духаме носа, задължително трябва да издухаме и петковия.
бих искала  да отбележа, че миналата зима моя синковец прибра за кратко в леглото си и един рицарски замък - подарък от дядо коледа...

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
При нас тази работа се обърна в семейна трагедия. Сестра ми домъкна на дребното едно плюшено кученце от Франция. Дребното беше тогава на четири месеца. Кучето се казваше Джипси (но малкия му викаше Тити). С Титето спеше, ядеше, акаше, чешеше венците - въобще универсален войник. След две години и нещо вярна служба, точно един ден преди Коледа, загубихме Титето. Трагедия! Дребното плаче, аз плача, на таткото му се къса сърцето. Дребното стоеше до вратата и чакаше да се върнело Титето, а нощем да не ви разправям... Сестра ми вече си беше тук, та се наложи да задействаме всички контакти да търсим във Франция същото Тите. Имахме агенти и по цял свят, които издирваха кученцето. Едно момиче от форума, което живее във Франция, ни помогна най-много, намерихме фабриката, но... Фабриката изгоряла точно по Коледа. Най-страшното беше, че малкият започна да боледува. А преди беше здрав като камък младеж.
В крайна сметка му разказахме, че на малкото Тите страшно му е домъчняло за мама и татко и се е върнал във Франция.
Дребният сега има друг любимец - един мечок ох, от Дюселдорф. Все на чужбинско се хвърля. Обаче ние, коварните родители, този път успяхме да се сдобием с още един такъв мечок. Сега клонингът на МечУ е скрит в килера. Сигурното си е сигурно!  Grinning

# 12

Общи условия

Активация на акаунт