Колко време имахте кървене след кюртажът?

  • 38 306
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Извинявам се,ако повтарям тема,но не намерих нищо по въпроса. newsm78
Кървенето ми продължава вече 5-ти ден след кюртажа.Много по-леко ми е от първият ден,но не спира засега.Как е било при вас?Трябва ли да се притеснявам? newsm78
Благодаря ви предварително,бъдещи прекрасни мамчета!  bouquet

# 1
20 дни. Имах, чувството, че ще умра от кръвозагуба Cry

# 2
  • Мнения: 1 029
Нормално ли е 20дни?Струва ми се много?!И после изведнъж ли ти спря? newsm78

# 3
  • Мнения: 502
danidan,  не се тревожи, ще спре. Ти сама казваш, че намалява. Важното е да не вдигаш температура, иначе каквото има да се чисти трябва да си изтече...

Аз 48 часа след кюртажа, нямах кървене и даже карах колело  #Crazy

При някои жени се наблюдава доста дълго кървене, но по принцип трябва да е най-много колкото цикъл -  като обем и продължителност.

Спокойно - всичко ще е ОК!   bouquet 

# 4
  • Мнения: 1 029
Благодаря ти,Надежда!Ти ме разби с това колело.хи-хи HugАз 5-ти ден не смея да изляза от вкъщи.Казах си,докато не ми спре. Sad

# 5
Предполагам, че не  е нормално 20 дни и затова бях страшно уплашена. Една нощ имах толкова силно кръвотечение, че имах чувството, че ако заспя няма да се събудя. Обадих се на лекаря, който ми беше направил кюртажа и той ми каза, че ако толкова много се притеснявам е добре да отида да ми сложат 1 инжекция окситоцин. От друга страна, обаче, се притеснявах, да не би да не се изчисти всичко, което трябва и не отидох. Бяха ми изписали противозачатъчни за около 1 месец, и след въпросното кръвоточение, трябваше да ми дойде. Така и стана. Не искам да те плаша с моята история, напротив, искам да ти кажа, че при всеки е индивидуално, защото например моят цикъл е доста обилен. Може би и затова кръвотечението е било с такава продължителност, като накрая беше вече кафеникаво, както последните дни на менструацията. Важното е след този първи цикъл, който трябва да ти дойде, да отидеш на гинеколог, за да те прегледат. На мен ми направиха цитонамазка, а малко по-късно и микробиология.

# 6
Данидан, извинявай,
забравих да ти пожелая най-искрено успех в постигането на желанията ти!!! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 029
Благодаря ти,Тъжна.Аз мога да звънна на лекарката ми,но исках да разбера как е при вас.
Ще се изследвам после.Успех и на вас!  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 591
На мен ми се струва странно това с кървенето, аз не съм кървила и капка след кюртажите. Ако се изчисти всичко не би трябвало да има никакво кървене(това според моя лекар).

# 9
Предполагам, че до известна степен, продължителността и интензивността на кървенето зависи и от гестационната седмица, в която е прекъсната бременността. Макар, че в крайна сметка, при всеки се оказва различно.

# 10
  • Мнения: 1 029
Аз знам,че при всеки е различно.Мисля,че е нормално да има кървене по-принцип,защото се изхвърлят всички остатъци от почистването на матката.Но не съм сигурна колко време продължава,когато го има?! newsm78
Може би,Надежда е права  Peace

# 11
  • Мнения: 318
Здравей и от мен!!! Съжалявам безкрайно много за загубата ти и те разбирам напълно...При мен кървенето продължи цели 45 дни, но мисля че зависи от това в коя семица е правен кюретажа, аз бях в 14 г.с и може би затова и кървенето беше така дълго. Желая ти бързо възстановяване и много кураж Hug Hug Hug Peace Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 841
Дано не се сърдите, че ще се вместя в темата, но мисля че и тук мога да попитам, та...на мен не ми правиха кюртаж и вече двама лекари ми казват, че е трябвало?!?!?! newsm78

# 13
  • Мнения: 502
Милена, в коя седмица беше аборта? Ако е било рано и сама си изхвърлила всичко, може и да не е трябвало. А лекарите защо смятат така?

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При мен също кървенето беше към 40 дни, но абортът беше през 5-тия месец, във всеки случай си ме предупредиха, че може да продължи дълго. Явно от доста неща зависи...
На въпросът на Milena.E и аз знам, че ако е много в началото на бремеността, може всичко да е изхвърлено и да не се нуждае от кюртаж.

Общи условия

Активация на акаунт