Vuzmogno li e????????

  • 1 269
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Zdraveite, vsi4ki budeshti i po skoro nastojashti maiki. Temata moge bi ne e za tuk, no sum ugasno pritesnena i shte sum blagodarna na vsjakakvi mnenija. Vuzmogno li e na dushterja mi /4 meseca/ da ne i haresva neshto kurmata. Cedja se i ja hranja ot shishe, no ot njakolko dni nasam jadenet ni e muka. Samo s ve4ernoto vsi4ko beshe ok. Dnes mi otkaza i ve4ernoto, i se durpa, trushka, reve vse edno ja kolja, a predi da i dam da jade se durgi kato gladna....prosto neznam kakvo iska. Vuzmogno li e da predpo4ete adaptirano mljako pred kurma makar 4e nikoga ne go e probvala. Drugoto koeto e  e 4e sega izjade njakakvi 70ml. i vurna 4 puti , taka prili4ni koli4estva......kakvo stava???
Blagodarja predvaritelno!!!

# 1
  • Мнения: 3 042
А защо яде кърма от шише?

# 2
  • Мнения: 276
zashtoto ot men ne iska, minalija mesec se sudra da reve 3-4 dni. Shtom ja sloga da su4e i izpadashe v isterija, i taka se borih njakolko dni i kato ne stana i predlogih shishe i si izpi vsi4ko zaspa i vsi4ko trugna po voda.....no ne za dulgo Sad

# 3
  • Мнения: 3 042
Прочети в Библиотеката статията за Кърмаческата стачка, дано да ти помогне!
Успех!

# 4
  • Мнения: 444
И ние имаме подобен проблем и също сме на 4 м. и малко! Проблема е от 15 дни. По същия начин по който описваш, тръшка се, реве и не иска от гърдата, цедя се давам от шише няма проблем, всичко се омита! При нас интересното е, че има дни в, който си яде нормално, др. дни само се цедя, понякога яде нормално само вечер. Онзи ден писна през нощта в 3 ч. и отказа за пръв път да яде през нощта, аз много се ядосах и на следващия ден няколко пъти като отказваше и давах кърмата с лъжичка, да ти кажа пробвай при нас имаше ефект! Видя и се трудно и след 2 такива хранения, ако могат да се нарекат такива, се монтира на цицката! Не казвам, че проблема се реши изцяло но от 5-6 хранения само 1-2 са с биберон! Все е нещо!  Проблема може да е от хрема, никнене на зъби и др. При нас май е от хрема! Сега се лекуваме и ще видим... Confused
Успех и ако измислиш някоя хитрина за да яде от теб пиши! Wink

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
има няколко възможности за които се сещам!
първо може да ти дойде М скоро и бебето да усеща
второ  има ли вероятност да си бременна?
трето може просто да си се обива,случва се понякога!
това с лъжичката да храниш е чудесен съвет!
успех!

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Смятам, че бебето ти може да е болно - стомашни неразположения може би. Кърмата ти е наред, макар че не е било добре да преминеш само на цедене - така тя може би ще намалее, защото в повечето случай помпата не изцежда и не стимулира толкова ефективно гърдата, както бебето. Не вярвам да предпочете ад. мляко, по-добре не опитвай, щом имаш кърма - тя е толкова много по-полезна от изкуственото мляко. Отиди на лекар да прегледа детето - може да му никнат първи зъби, да има хрема и какво ли не.
За Dani - ако продължаваш да й даваш от шише има шанс изобщо да откаже да суче от гърда. По-добре опитай да не й даваш от шише да яде. Нормално е да предпочете шишето, защото то пуска без усилие, но пък така се нарушава стимулирането на гърдата и куп други неприятности.

# 7
  • Мнения: 3 379
Аз се борих с моя хубосник 3 седмици (ох, стискам палци, че не съм сигурна, че сме се преборили докрай) - слагам го на гърдата, той цоква няколко пъти и почва да се извива и да реве и не иска да суче повече. В същото време по "нормалните" хранения намаляха от 15 минути наполовина - дори понякога яде и по 4-5 минути само. След което отново се върти на другата страна и рев... Аз какви ли не хитрини прилагах, за да го "донахраня" от гърдата - друга поза, давах капки и докъто се облизва - хоп, гърда  Simple Smile , и т.н. В същото време водата, дето му я давах от шише, започнах да я давам само с лъжичка (за да не хареса шишето случайно повече от гърдите на мама), то той и не пие много де, до 50 мл на ден, даже е много това. Сега вече сме по-добре с папането, е, пак си яде по няколко минути само, но аз приех факта, че вече просто си суче по-яктивно и силно и си издърпва каквото му трябва по-бързо.

Както и да е, мисълта ми е, че може да е кърмаческа стачка (малко вероятно е да са колики по време на ядене на 4 месеца). При нас може и коремчето да е наболявало, пък може и при вас, знае ли се... Все пак моят съвет е да пробваш пак да я сложиш на гърдата - дори и да не иска веднага, порбвай пак на следващото хранене или след час например. А с яденето - ако е стачка, трябва упоритост. Ако е болно - дано се оправите. Във всеки случай аз заведох Гого на лекар и лекарката каза - съмнения за алергия към белтъка на кравето мляко - ей-така, диагноза от нищото и прехвърли топката към гастроентеролог  Shocked  Добре, че имам и друга педиатърка, та й се обадих и тя каза, че това са пълни глупости, та минахме без други лекари.

Дано се оправите бързо, че е голям ад с това неядене.

Общи условия

Активация на акаунт