Prenosena placenta -oste edna bremennost s tajen krai

  • 4 047
  • 21
  •   1
Отговори
Zdraveite na vsichki!
Dnes se registrirah vav foruma. sabrah kuraj i go napravih. Kato cheta vsihcki tezi tajni istorii se ubejdavam che tochno ot vas imam nujda. Povecheto ste prejiveli zaguba, sasto kakto i az, i mi e po-lesno da kontaktuvam s vas. Vse oste izbiagvam kontaktite s povecheto hora - ili sa mnogo stastlivi, za koeto blagorodno im zavijdam, ili sa izpalneni sas sajalenie kam men. A v momenta imam nujda edinstveno ot opora, koiato mislia che ste otkria pri vas. Taka che ZDRAVEITE OTNOVO.
Krastih temata taka, zastoto mi iska da znam ima li i drugi kato men (sigurno ima) i dali niakoi e imal i vtora problemna bremennost. Zastoto vse oste si zadavam vaprosa - dali moia organizam ne e bil prichinata za sluchiloto se.
Veche se predstavih v temata " Neka se predstavim i oste nesto", no ste razkaja otnovo moiata tajna istoria, chiito krai beshe na 2-ri septemvri.
Zaradi glupava lekarska nebrejnost zagubih momchenceto si v 7-8 mesec, veche daje mu biahme izmislili ime Cry
Prez mart razbrah che sam bremenna i sas sapruga mi prelihvahme ot shtastie. Prez juni se naloji da zamina za Sofia i da ostana tam okolo mesec. Tam poluchih leko stiagane na korema i edno svetilo, kato kazvam svetilo naistina tova imam predvid, me pregleda (ne na videozon, za da mi spesti zaplastaneto mu) i mi kaza che imam chuvstvitelna matka i triabva da si pochivam kolkoto moje poveche. Izpisa mi hapcheta i mi kaza da sledia za drugi takiva stiagania. Az saobstih na burgaskata si lekarka, kato predpolagah che ste go ima v predvid za ponatatak. Varnah se i pregledite prodaljiha. Normalni pregledi na videozon, no ne i izsledvania. Popitah ia, biah v shestia mesec, dali niama da mi pusne takiva, a tia samo - drugia mesec ne se pritesniavai. Mejduvremenno se pochuvstvah mnogo otpadnala, pochnaha da mi se poduvat krakata, racete i daje liceto i az otidoh izvanredno - da i kaja. Spored neia tova beshe napalno normano. Edva po-kasno razbrah che ne e bilo taka. No nali za  tova te sa lekari, ne samo da vzimat pari i da ia karat prez prasti Cry I taka veche pochnah da obikaliam magazinite za bebeta i da oglejdam tova onova, kogato svetat se sruti. Otidoh na ejemesechnia kontrolen pregled i se okaza che moeto momchence e martvo. Ne viarvah na ushite si, ne znaeh kade se namiram. Izpratiha me v patologiata -  za tam niama da razpraviam. Blagodarenie na blizka priatelka i mnogoto poznati na maja mi mi obarnaha specialno vnimanie. Poradi golemia mesec triabvashe da se predizvika rajdane. Za stastie to mina barzo. Akusherkite kazaha cje sam bila stastlivka - povecheto kato men chakali po sedmica i to s kontrakcii. Togava, ot lekarkata koiato me izrajdashe razbrah ujasnia fakt: placentata mi bila prenosena POVECHE OT MESEC I POLOVINA. No ne tova beshe ujasiavasto, a replikata che tova i slepec stial da go vidi na videozona. Izpadnah v shok, dotogava si misleh che deteto ne e bilo razvito kato horata ili nesto podobno i vsichko e bilo za tova. A vsastnost to se okaza porednata lekarska greshka ili po-skoro rezultat ot porednata lekarska nebrejnost. Tajno, no fakt Cry
Tova shteshe da ni e parvoto bebche. I kolkoto poveche mislia tolkova poveche se pritesniavam da ne se sluchi sastoto i vtoria pat. Vapreki che vse oste e mnogo rano za opiti, se opitvam da se nastroia pozitivno. I vse pak strahat se e zagnezdil dalboko v dushata mi i ne znam kak da go preodoleia.
Neznam moje bi naistina vrememto lekuva. Kajete mi vie kak mislite? Az iskreno se nadiavam da e taka, zastoto ujasno boli Sad

# 1
Много съжалявам за загубата ти, наистина!!! Донякъде мога да кажа, че те разбирам, макар, че аз загубих моето ангелче още в началото на бременността си.
Уви, мисля, че времето минава, но болката в мен не само не намалява, а става още по-остра и непоносима. А вече мина близо една година. Мисля, че една нова бременност, след възстановяването ти, както и положителната нагласа към ежедневието, ще те облекчи.
Желая ти успех  bouquet

# 2
Blagodaria ti mnogo!
Jelaia i na teb uspeh v nai-skoro vreme.

# 3
  • Мнения: 3 591
Момичета, моля ВИ използвайте кредора и пишете на кирилица....

# 4
  • Мнения: 772
Здравейте на всички!
Днес се регистрирах във форума. събрах кураж и го направих. Като чета всихцки тези тъжни истории се убеждавам че точно от вас имам нужда. Повечето сте преживели загуба, също както и аз, и ми е по-лесно да контактувам с вас. Все още избягвам контактите с повечето хора - или са много щастливи, за което благородно им завиждам, или са изпълнени със съжаление към мен. А в момента имам нужда единствено от опора, която мисля че сте открия при вас. Така че ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО.
Кръстих темата така, защото ми иска да знам има ли и други като мен (сигурно има) и дали някой е имал и втора проблемна бременност. Защото все още си задавам въпроса - дали моя организъм не е бил причината за случилото се.
Вече се представих в темата \" Нека се представим и още несто\", но сте разкажа отново моята тайна история, чийто край беше на 2-ри септември.
Заради глупава лекарска небрежност загубих момченцето си в 7-8 месец, вече даже му бяхме измислили име 
През март разбрах че съм бременна и със съпруга ми прелихвахме от щастие. През юни се наложи да замина за София и да остана там около месец. Там получих леко стягане на корема и едно светило, като казвам светило наистина това имам предвид, ме прегледа (не на видеозон, за да ми спести заплащането му) и ми каза че имам чувствителна матка и трябва да си почивам колкото може повече. Изписа ми хапчета и ми каза да следя за други такива стягания. Аз съобщих на бургаската си лекарка, като предполагах че сте го има в предвид за понататък. Върнах се и прегледите продължиха. Нормални прегледи на видеозон, но не и изследвания. Попитах я, бях в шестия месец, дали няма да ми пусне такива, а тя само - другия месец не се притеснявай. Междувременно се почувствах много отпаднала, почнаха да ми се подуват краката, ръцете и даже лицето и аз отидох извънредно - да и кажа. Според нея това беше напълно нормано. Едва по-късно разбрах че не е било така. Но нали за  това те са лекари, не само да взимат пари и да я карат през пръсти  И така вече почнах да обикалям магазините за бебета и да оглеждам това онова, когато светът се срути. Отидох на ежемесечния контролен преглед и се оказа че моето момченце е мъртво. Не вярвах на ушите си, не знаех къде се намирам. Изпратиха ме в патологията -  за там няма да разправям. Благодарение на близка приятелка и мнoгoто познати на мъжа ми ми обърнаха специално внимание. Поради големия месец трябваше да се предизвика раждане. За щастие то мина бързо. Акушерките казаха цже сам била щастливка - повечето като мен чакали по седмица и то с контракции. Тогава, от лекарката която ме израждаше разбрах ужасния факт: плацентата ми била преносена ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА. Но не това беше ужасяващо, а репликата че това и слепец щял да го види на видеозона. Изпаднах в шок, дотогава си мислех че детето не е било развито като хората или нещо подобно и всичко е било за това. А всъщност то се оказа поредната лекарска грешка или по-скоро резултат от поредната лекарска небрежност. Тайно, но факт
Това щеше да ни е първото бебче. И колкото повече мисля толкова повече се притеснявам да не се случи същото и втория път. Въпреки че все още е много рано за опити, се опитвам да се настроя позитивно. И все пак страхът се е загнездил дълбоко в душата ми и не знам как да го преодолея.
Незнам може би наистина времемто лекува. Кажете ми вие как мислите? Аз искрено се надявам да е така, защото ужасно боли


Моля за извинение, но ...

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много ми е мъчно и на мен за загубата ви Cry
Колко много станаха лекарските грешки в този форум,наскоро и в Октомврийките попаднах на поредната трагедия от лекарска небрежност и бях потресена...
Миличка,а казаха ли каква е била причината за остаряването на плацентата?Според мен трябва да потърсите отговор на този въпрос първо - не съм запозната с тези неща,но ми се струва доста вероятно да е било нещо конкретно само за тази бременност,като инфекция или нещо подобно.Така че едва ли ще има отношение към следващата бременност - важно е да се опиташ да разбереш причината в разговор с лекари и въз основа на хистологичните изследвания.За съжаление обаче ничии уверения няма да могат да те спасят от страховете следващия път - но да си намериш добър лекар,на когото да имаш доверие и с когото да започнеш да си изграждаш добра връзка още през времето на възстановяване,да направиш необходимите изследвания и всичко,което зависи от теб за новата бременност сигурно ще те поуспокои поне малко.
Пожелавам ти сили и смелост - сигурна съм,че един ден ще гушкаш здраво пищящо човеченце в ръцете си и макар че няма да забравиш,болката ще отстъпи място на щастие и много любов Grinning

# 6
  • Мнения: 1 029
Съжелявам,много е трудно, Cryно можеш като начало да се поровиш във форума и да прочетеш истории и теми.Аз направих така и двата пъти. Confused
Наплаках се хубаво след всичко,което прочетох и след подкрепата и съветите на другите разбрах,че и да го мисля и да не го мисля,вече е все тая...Извинявай,ако звучи малко грубо,но и на мен май ми е рано да давам съвети!Само мога да ти кажа,горе главата и гледай напред!  bouquet

# 7
Извинявам се много за това, че съм писалана латиница. Благодаря много, че ми обарнахте внимание за този факт. За напред ще го имам в предвид.

# 8
  • Мнения: 3 591
  bouquet

Просто е по-лесно да се чете...а тук историите и без това трудно се четат...

Съжелявам за това през което си минала. Гледай напред сега. Ние сме с теб.

# 9
  • Мнения: 4 212
Мила Кат,с болката и мъката ще трябва да свикнеш, с времето. Те няма да отминат. Съжалявам, 4е си  в това положение от поредната лекарска грешка. Когато 4ета всяка една история, наново преживявам моята болка и страдание. Страха който изпитваш е абсолютно нормален. Вси4ки сме така Sad, незнам. Мога само да ти кажа, 4е с положително мислене, пове4ко кураж и вяра и най ве4е с едни изследвания и контрол, ти ще се поуспокоиш. Стаха винаги ще го имаш, но когато се по4устваш несигурна, ние винаги ще бъдем тук и ще ти даваме кураж и сила.
Знаеш ли какво ми се слу4и днес? Видях мои стари приятели, семейство. Бях бременна когато се видяхме за последно. Отдале4 взеха да ми се радват и веднага запо4наха с въпросите, кога роди, какво роди, 4естито....вярвай ми, нямах сили да им кажа, 4е бебето ми ве4е го няма Cryнаистина.Разделих се с тях набързо и ревнах...........а по улиците хора.Те ме гледат, но аз не ги виждах, о4ите ми бяха препълнени със сълзи.

Желая ти да се възстановиш бързо и в най скоро време да гушнеш най желаното създание на този свят - твоето бебе  Heart Eyes

  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 123
и аз като всички момичета ти съчувствам 100%! Убедена съм, че следващите ти бременности ще бъдат безпроблемни и с хубав край. Все пак е добре да разбереш от какво се получава това преносване на плацентата...
Чудесно е, че любимият ти човек е близо да теб в този тежък период. Така и двамата ще се възстановите по-бързо и след още няколко месеца без страх и с трепет ще си направите едно красив , здраво създание!

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
виж тук дали нещо ново можеш да научиш
http://www.mama.ru/pregn/articles/41585/
http://www.mamochka.kz/article.php?article_id=429

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 170
Знам, че не му е тук мястото ама Честит рожден ден на Кат и ако не за другия рожден ден, то поне за селдващата Коледа да си гушка живо и здраво бебче!!!
Всички много те обичаме  Two Hearts lalalala hbday

# 13
  • Мнения: 464
Ох миличката, много прегръдки от мен. НИщо, което кажем няма да намали болката ти, но знай, че не си сама. Бъди силна и се подкрепяйте с мъжа ти в този тежък момент. КОлко ми е мъчно за теб, защото и аз загубих 2 бебета в 7ми месец(близнаци). Англечето ти ще бди над теб.
ПОтърсете отговори на всички въпроси, които имате и потръсете лекарска отговорност, не че с нещо ще намали загубата ви, но все пак..
 Hug Praynig

# 14
Мила Кат, не знаех, че има такъв форум, на гости съм у една прятелка в Бургас и тя ми разказа за твоя случай. потресена съм !!!. Най-вече затова, че така са те психясали и са ти наговорили куп глупости. Аз следвам медицина последна година в София и мисля да продължа с АГ. Със знанията които имам, а те не са повърхностни надявам се, ще ми се да ти помогна да си изясниш някои неща.
 Първо не може да има преносена плацента в осми месец!!! Може да има увредена, инсуфициентна, с инфаркти плацента, но преносена не! Преносенността се получава след като жената преноси след термина си,плацентата презрява, започват да се образуват калцификати и прочие, така че това което са ти казали тази дето те е израждала е пълна глупост.
Второ - за един месец-времето между прегледите на видеозон, ако плода е умрял по -отдавна то винаги плацентата започва да мацерира, т.е и плода и плацентата при този случай се увреждат след смърта на бебето и придобиват вид на развалена тъкан.
И трето- сто процента съм сигурна, че тази докторка дето ти ги е наприказвала тези неща и те е довела до нервен срив го е направила единствено за да подлее вода на колежката си- повярвай ми и в София тези работи ги виждам, как се плюят едни други да се изкарат по-велики. Само, че като ти е казала, че плацентата била "преносена " и то от 1,5 месеца!!! това само доказва, че тая докторка е пълна боза. Не може да се каже отгога точно е увредена една плацента! Тази да не е екстрасенс !  Ама че глупости, да не говорим, че в случая става въпрос за мъртъв плод в осми месец където плацентата не може изобщо да е преносена! Вероятно плодът е умрял вследствие на инфекциозна, или друга причина, може да е имало заболяване на плацентата или някакво възпаление, увреда на пъпната връв на околоплодните обвивки, може да е имало генетични увреждания на плода и след смъртта му плацентата да е получила такъв вид изобщо причините може да са много, често остават и неизвестни за лекарите.  Така или инъче мила Кат трябва да гледаш напред и да вярваш, че това е било просто един нещастен случай, който няма да се повтори. Препоръчвам ти като забременееш отново да се консултираш с Д-р Мазнейкова в София за да бъдеш спокойна. Може би и в Бургас ще намериш добър специалист/още не ги познавам и не мога да ти препоръчам/, но недей да ходиш при онази шарлатанка дето те е психирала така и от твоето нещастие се е опитала да си направи актив. Що се отнася до докторката която те е наблюдавала, нищо не мога да кажа, не я познавам, но знам, че това което ти се е случило можеше да се случи при всеки доктор, защото съм виждала много случаи като твоите и при "светилата" в София. Успех мила и кураж !!!

Общи условия

Активация на акаунт