Дете с дисплазия и/или луксация

  • 28 594
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
zdrasti bilyana44 .na nas veche ni praviha rentgenova snimka i za tq pokaza 4e za 4 sedmici ima podobrenie v stavata t.e.stavata na bolnoto kra4e e bila s ugul 40 gradusa, a zdravata stava e s ugul 60 gradusa.za edin mesec stavata e stanala 50 gradusa.spored lekarkata i pri nas ve4e ne preshtrakva stavata i prakti4eski bila dobre, no rentgena i ehografa pokazaha 10 gradudsa razlika.na 20 april pak imame rentgen i ehografiq,  dano ima podobrenie, makar 4e ni kazaha 4e i da e dobre pak shte ostavqt kaishkite samo za ve4erniq ili sledobedniq sun.Ne sa ni kazali za skusqvane na kra4eto, no e normalno da se zabelqzva razlika.za tova sa stremenata da se opravi tazi razlika v kra4etata.az vijdam na Viki samo razlika v gunkite na kra4etata.pri nas e bolna lqvata stava.a kakva e tazi otlivka bilyana44 ?iz4etoh dosta info , no neznam mnogo po vaprosa za otlivkata.pri vas kaishkite ot kakuv material sa?pri nas sa ot mnogo zdrav plat i ot tozi lepkashtia shumiasht material, kudeto slagat na lepiashtite maratonki, a otdolu sa s 4orap4e.abe ve4e sprah i da i pravq snimki, 4e s tezi kaishki napravo mi stava losho.no puk e za neino dobro.jelaia vi uspeh na rentgenovata snimka i stiskam palci rezultatut da e dobar.

# 31
  • Мнения: 499
slav_be  радвам се ча за месец има толкова много бодобрение и най- важното че ще ги махата през деня. Тази отливка и на мен не ми е ясна много. Правила се от пластмаса по самото детенце и позиционира крачето. Дано и при нас рентгена да покаже подобрение. Ония ден бяхме на последната ваксина и питах педито дали не й е по-късо дясното краче. Тя я обърна по корем и и змери крачетата и каза че са абсолютно еднакви и че разкрача й е много добър.
Стремената са същите като твоите на фирма ОРТОТЕХ са. И даже лявото краче така си го движи че си го вади от каишките е остава само на чорапче. А и аз не я снимам сега просто не искам после да си спомнням какво съм преживяла. Силно се надявам крачето да си е на мястото и да не се налага да се прави тази отливка. Поне вече свикна са тях та няма проблем вече. Но искам да ги махнем по бързо. Като ги свалям за да я сменявам и като почва като луда да рита и така ми се иска да си ритка спокойно. А и сега като отидем на 31-ви ще го питам ортопеда за сядането. Тя вече трябва да посяда и какво ще правим. На вас какво ви казаха?

# 32
  • Мнения: 6
zdrasti bilyana44.i az kato tebe se bqh pritesnila za sqdaneto i obrashtaneto nastrani.No lekarkata mi kaza na parvo i nai vajno mqsto e da se namesti stavata i da se izlekuva kracheto, a posle deteto shte navaksa s vsichko.i Viki ritka kato luda kato i svalq kaishkite, no trqbva da gi nosim kolkoto trqbva, kolkoto ni kajat.az q slagam da posqdva ama polulegnala v relax stola v koito q hranq.a i nie hodim i na fizioterapiq-okaza se che displaziqta se e poluchila ot poziciqta mi v tqloto a i glavichkata i beshe mnogo spleskana ot ednata strana.v korema mi e sedqla izvita kato bukvata C .taka che e vrodena displaziqta ni.sega glavichkata se opravi veche, no na fizioterapiqta i pravqt uprajneniq do sednalo polojenie.Nedei barza s sqdaneto, ima vreme.vajno e da opravim krachetata.Nie jiveem v Belgia i tuk lekarite sa mnogo striktni, chak se prezastrahovat izlishno.veche rastem pochti na 5 meseca sme i veche q draznqt kaishkite-opava gi, igrae s tqh.Tuk pochti ortopedichni gashtichki ne slagat, a direktno stremena na Pavlik.Chak na 20 april sme na ehografiq i rentgen, taka che dotogava slme okovani.pri vas kak mina pregleda?ima li hubavi novini?trqbva da ima.pishi kato imash vreme.
Po dobre sega da im se opravqt stavite otkolkoto kato porastnat da trqbva da gi podmenqt i da ima problemi.pozdravi ot nas.  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 2 262
ПРАВИЛА на форума:
..........................
12. Във форума писането на кирилица е задължително.
Изключение са само потребителските имена, титлите и подписите, които могат да са на латиница, както и цитати от чуждестранни източници, но придружени с превод или поне кратко предаване на смисъла на цитираното.
Не се допуска заглавия на теми, публикации, както и елементи от потребителския профил да съдържат текст, изписан на друг вид азбука (арабска, иврит, китайска и т.н.), тъй като това води до технически проблеми, проблеми с визуализацията на тези текстове, изисква инсталирането на допълнителни шрифтове и затруднява ползването на форумите на голяма част от потребителите.

Дори и да нямате инсталирана кирилица на компютъра си - има достатъчно варианти и програми за кирилизиране (виж тема "Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми. "  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0)
Модераторите имат право да редактират, трият и заключват теми, написани на латиница, както и да правят забележки на потребителите, публикуващи теми и мнения на латиница.
При несъобразяване със забележката, следващи теми и мнения на латиница, публикувани от същия потребител, могат да бъдат директно изтривани, а възможността за публикуване на мнения - ограничена.

# 34
  • Мнения: 499
 Igi_ здравей.
Прегледа мина добре направихме рентгенова снимка и там се видя че ставата е на място и че ъгъла е започнал да се оформя. Направиха ни отливка за тези спициалните гащички и сега е с тях. на 15 април сме на контролен преглед и ще видим колко ще е необходимо да се носят.Това е от нас
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

# 35
  • Мнения: 24
Има ли някоя мама която да е информирана за дисплазия в по късен етап. На моето дете наскоро ми казаха че имал дисплазия и сублуксация на дясна ТБ става . Доктора предлага операция да отпусне     адукторите и след това обясни че може да почнем рехабилитация и на следващия ден и нямало нужда от обездвижаване на ставите . Чесно казано незнам какво да мисля а детето ми е на 6г. Прави ли се някакво специална гимнастика преди операцията и след нея и какви точно биха  били от полза.

# 36
  • Мнения: 16
bilyana44 otlivkata na gastite ot plasmamsa li e?

# 37
  • Мнения: 499
Здравейте момичета.
Направиха ни новите гащи и отливката е от много интересна пласктмаса. Която като се нагрее и става като плат и после докато изтине се намества върху крачетата и става твърдо като черупка. Сега сме с тях и вече сме края на 3-тата седмица. Във вторник бяхме пак на преглед и док каза че всичко е наред но няма даги сваляме нищо че ставата е на място понеже имало вероятност ставата да излезе на ново и тгава вече няма да бъде добре. Почвало се с цялата процедура от начало и се стигало до операция. И така сега новите гащи ще ги носим д о15-ти юни когато пак сме на преглед и тогава вече може би ще ги свалим. И дано.
draga77 не мисля че с упражнение  ще се оправи ставата. Дететнецто ти е на 6г. и ставите вече са оформени. Какво ви казаха докторите? Може с операция да се оправи и няма да има проблем. Ние с нашият ортопед сме говорили хиляди пъти ако се стигне до операция какво е точно. И каза че се отпускат мускулчетата първо и после се оформя ставичката.
Единственото опражнение което може да правиш и де масажираш мускулчето горе на крачето от вътрешната страна. Дано да съм ти го обяснила правилно. Масажираш с леки движение по посокоа към ходилото. Така първо ще се отпусне мускулчето. Стискам палци да не се стига до операция. А как ви откриха луксацията?

# 38
  • Русе
  • Мнения: 114
Здравейте момичета.
Направиха ни новите гащи и отливката е от много интересна пласктмаса. Която като се нагрее и става като плат и после докато изтине се намества върху крачетата и става твърдо като черупка. Сега сме с тях и вече сме края на 3-тата седмица. Във вторник бяхме пак на преглед и док каза че всичко е наред но няма даги сваляме нищо че ставата е на място понеже имало вероятност ставата да излезе на ново и тгава вече няма да бъде добре. Почвало се с цялата процедура от начало и се стигало до операция. И така сега новите гащи ще ги носим д о15-ти юни когато пак сме на преглед и тогава вече може би ще ги свалим. И дано.
draga77 не мисля че с упражнение  ще се оправи ставата. Дететнецто ти е на 6г. и ставите вече са оформени. Какво ви казаха докторите? Може с операция да се оправи и няма да има проблем. Ние с нашият ортопед сме говорили хиляди пъти ако се стигне до операция какво е точно. И каза че се отпускат мускулчетата първо и после се оформя ставичката.
Единственото опражнение което може да правиш и де масажираш мускулчето горе на крачето от вътрешната страна. Дано да съм ти го обяснила правилно. Масажираш с леки движение по посокоа към ходилото. Така първо ще се отпусне мускулчето. Стискам палци да не се стига до операция. А как ви откриха луксацията?

Здравей, интересуваме тази пластмаса от БГ ли се купува и в коя болница практикуват това?
Предстой ни операция и след това гипс, детето ми е на 10 мес.
Би ли написала фирмата производител?

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 22:22 от Drdesi

# 39
  • Мнения: 499
Drdesi нашия док. от Горна баня ни изпрати при друг, който се занимава с тези неща. Казва се док. Гюров и се намира на ул. Виктор Григорович. Това е срещу Мед. академия. Там се правят тези неща. Пластмасата е специална. Фирмата се казва ОРТОТЕХ както има и такива гащички и стремената на Павлик.
Защо в гипс ще се слага? Питай док. ви дали може тия гащички да ги сложите. Те се правят по детето индивидуални са. А те сега ли ви откриха луксацията? Стискам палци операцията да е успешна. Е тя неможе да е неуспешна всичко ще се оправи. Само трябва да сме силни.

# 40
  • Русе
  • Мнения: 114
Благодаря!
Да късно забелязах разликата в крачетата, за съжаление. На този етап в Горна Баня казаха операция + 1мес гипс.Но ни обещаха пластмасов, може би за това става въпрос.

# 41
  • Мнения: 499
Drdesi а не сте ли ходили на ортопед като е било детето на 2-3 месеца? Много ли е по-късо крачето от другото?
При кой док. сте там, ние сме при Стефанов и съм много доволна от него. Сега ще се видим с него чак на 15 юни и тогава най-вероятно ще сваляме гащите. В момента всичко е наред но не смее да ги свалим понеже имало вероятност да излезе пак ставата и за това да се презастрахова ще ги носим още 2 месеца.
Ето ти снимки да я видиш с гащите. Да ти каж много по-удобни са й и не й прави впечатление. Толкова е свикнала с тях.
http://bilyana44.snimka.bg/baby/selest-5m-i-malko.490789.18409651

# 42
  • Русе
  • Мнения: 114
Благодаря ти за снимките!
Ами не ходихме на ортопед когато трябваше, а сега късно- късно.Твоята дъщеря все пак е била и със стремена, може би затова и е лесно сега с тези гащи.
Да ти е жива и здрава.Личи си , че ще бъде манекенка  !

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 13:06 от Drdesi

# 43
  • Мнения: 24
Здравейте ами да детето ми е на 6год но има дисплазия той е роден със спина бифида и от този проблем мусколите и ставите са по слаби а в случая и недоразвити /с дисплазия/ и онзи ден отпуснаха адуктора в дясно и е без гипс без шини и с препоръки за повече упражнения за разкрача . Незнам дали правиелно  постъпих. Той е със сублуксация /разместена става/ и това което ми обясни доктора е че ще се види дали всичко е наред  след 2 или 3години когато започнело да се вкостява . Как ще се намести тази става не ми е ясно след като не е фиксирана и я движим всеки ден.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 537
З.... Как ще се намести тази става не ми е ясно след като не е фиксирана и я движим всеки ден.
На мен доколкото ми беше обяснено идеята е като се движи главата на бедрената кост сама да си издълбае ямка в тазовата кост и да се намести, ако това не стане до определена възраст се прибягва до оперативно издълбаване на такава ямка и фиксиране с пирони на бедрената кост към нея.

Общи условия

Активация на акаунт