Да си оближеш пръстите!

  • 2 726
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Днес правих баница по рецепта на леля ми и просто не мога да се сдържа да не я споделя с вас!!!

1 пакет кори "Фамилия"

За заливката:
3 яйца
1 майонеза
вода колкото майонезата
1 ч.л. бакпулвер

Плънка:
200 гр.настъргано сирене
200гр.настърган кашкавал
3 настъргани кренвирша

Приготвяне:
В намазана с мазнина тава започват да се редят по 3 кори на ред като се набират(набръчкват).Върху всеки ред се слага от СУХАТА плънка и така до края.След това  баницата се разрязва с нож на парчета и се залива с плънката.Пече се на 250 градуса в предварително загряата фурна!

Да ви е сладко!!!

# 1
  • Мнения: 6 868
Звучи ми хубаво, досега не съм правила баница, но тази май ще ми е първата Wink

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мдааааа и на мен ми звучи супер сладкооооо ..мляс Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 718
За първи път чувам за баница с кренвирш, но ми звучи доста интересно. Blush

# 4
  • Мнения: 1 259
Наистина,много е хубава баницата  chef

# 5
  • Мнения: 3 537
Супер звучи Hugще я пробваме рецептата,но нали ще стане и без кринвирши,щот като я казах  на мъжа ми/мислех за утре да я направя/ ,и...се нацупи на кренвиршите Grinning

# 6
  • Мнения: 5 183
Зву4и вкусно. Мисля 4е и без кренвирш ще е супер, но бих пробвала и по двата на4ина. Притеснява ме само едно - не мога то4но да си представя самото редене /с набръ4кване newsm78/ на корите... Какво то4но се има предвид?

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
не мога то4но да си представя самото редене /с набръ4кване newsm78/ на корите... Какво то4но се има предвид?
Ами не ги слагаш една върху друга изпънати,ами ги понамачкваш и така да се съберат 3 кори една до друга на един ред! ooooh! Дали обясних както трябва??

# 8
  • Мнения: 1 517
Интересно... то ще си стане цяла пица, ама по нашенски!  Wink Ще взема да пробвам някой ден.

# 9
  • Мнения: 237
Направих баницата и стана страхотна . Домочадието я омете за отрицателно време.Другия път ще взема да сложа и малко кетчуп между корите и ще стане като скрита пица.
    Благодаря за рецептата Дамаянти!  bouquet

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Сестра ми прави такава баница и наистина става много вкусна. Ще взема и аз да я пробвам.
Благодаря   bouquet

# 11
  • Мнения: X
Ухааа, тъкмо се чудех какво да правя за вечеря Grinning

Много вкусно звучи!

Общи условия

Активация на акаунт