Още през 17-ти век...

  • 392
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Искам да споделя с вас нещо, което прочетох в книгата, която чета в момента. Казва се "Къщата на духовете" от Исабел Алиенде. Та:
"...Пое малката в ръцете си и повече не япусна, носеше я увиснала на гръдта си, кърмеше я по всяко време и изобщо не се съобразяваше с никакви режими, добри обноски и свян - същинска туземка. Не даде да я повият, да я острижат, да й пробият ушите и да й наемат дойка и не искаше дори да чуе за захранване с мляко от лаборатория, към каквото прибягваха всички госпожи, които можеха да си позволят такъв разкош. отхвърли и рецептата на Бавачката да й дава краве мляко, разредено с оризова вода - отсъди, че ако природата е искала хората да се откърмят с такова чудо, е щяла да направи така, че женските гърди да отделят именно тази комбинация, а не майчино мляко."

Е, очаквам коментари Hug

# 1
  • Мнения: 4 242
Харесва ми! Винаги така съм смятала и аз!

# 2
  • Мнения: 8 450
Великолепно! smile3501 smile3501 smile3501

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 323
В страницата на kellymom има още инфо за историческите аспекти на кърменето:

http://www.kellymom.com/writings/bf-history.html

Явно не от вчера обществото не може да се примири майките да си отглеждат бебетата "като туземки".
И аз съм от туземките. Добре че си имаме форума  Hug

# 4
  • Мнения: 579
...............Явно не от вчера обществото не може да се примири майките да си отглеждат бебетата "като туземки".
И аз съм от туземките. Добре че си имаме форума  Hug

Е и на мен ми харесва да съм "като туземките".И дано по-дълго да съм така... Praynig

# 5
  • Мнения: 3 926
Много хубаво Heart Eyes Разкошно написано... ще взема да я зачета таз книжка Grinning Обикновено в любовните романи, когато искат да покажат колко всеотдайна е една майка, въпреки аристократичния си произход, винаги я поставят в ситуация да кърми собственото си дете. Тогава, когато всички са взимали дойки Grinning

# 6
  • Мнения: 1 586
И в библиотеката има една хубава статийка за историята на кърменето Simple Smile

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз си спомням и нещо друго,от книгата "Като гореща вода за шоколад" - там имаше картинно описано как главната героиня,която така и не се ожени,взима новороденото на сестра си и уж го храни само с чайчета,а всъщност постоянно тайно го слага на гърдите си и така започва да го кърми - adoptive nursing в чиста форма Grinning

# 8
  • Мнения: 2 784
Винаги съм я харесвала тази книга. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт