Комедони при бебе

  • 1 572
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
 Здравейте всички.Мовже и да не ви се вярва,но моето бебе има комедони.Появиха му се от около 4-5-ти месец.Вече навърши 9 ,а те личат все повече.Той е много буен и няма да изтърпи никога да му напаря лицето и после да ги изстискам.Погонете ми със съвет,моля.Има ли и други бебета с черни точки по бузките?

# 1
  • Мнения: 4 915
Посетете детски дерматолог.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
УУУ, не де го стискай без консултация. Много страшно звучи. Първо се консултирай и тогава прави каквото и да било.

# 3
  • Мнения: 449
Имаме абсолютно същия проблем Sad. Просто ме докарват до лудост тези комедони! Според нашето педи това са бебешки комедони и ще минат. Ама ги имаме от първия месец и вместо да се махат, се увеличават. Приличат точно на младежко акне и се възпаляват постоянно в едни огромни гнойни пъпки. Педито ни изписа някакъв антибиотичен крем, но още не съм го мазала, че мисля да го водя на дерматолог. По-добре се консултирай със специалист, в никакъв случай не изстисквай Naughty Може да направиш голяма инфекция. Ще видя на нас какво ще ни кажат и ще пиша, но все пак иди да го видят детето и успех........

# 4
  • Мнения: 625
Благодаря ви за отговорите,но тук в провинцията няма детски дерматолог,така че ако знаете някой в София,моля да ми дадете адрес.

# 5
  • Мнения: 5 790
Специализиран детски дерматолог има в Медицинска академия - кожна клиника. Посещавала съм го около 18 пъти. Намира се в София, на улица Здраве /кой номер е не знам/, но това е на улицата, където е и Майчин дом. Като тръгнеш от Майчин дом нагоре по улицата, пада се отдясно, преди хотел Медик и Белодробната клиника. Ако не го намериш, питай там някой за кожната клиника на МА, всички я знаят. Успех и дано бебчо се оправи бързо!

# 6
  • Мнения: 4 915
Можете да посетите "ДЕТСКА КОНСУЛТАТИВНА ПОЛИКЛИНИКА", на ул. Н. Геров 2,  тел: 9541397.

Друг вариант, който аз ползвам - водя малката при проф. Цанков към Кожна клиника на  Александровска болница. Той преглежда и много бебета, но без направление, плаща се. Тел. за записване: 92 30 684, приема вторник след 14ч.
Към същата Кожна клиника има и детски дерматолог.

П.П. aleks1 и аз говорим за една и съща Кожна клиника, да не се чудиш.

# 7
  • Мнения: 2 952
Мами , как така  комедони , като на възрастен човек ли ...направо  такива  за почистване , или някакви по-малки... newsm78   ??

# 8
  • Мнения: 1 422
Прави на бебчето промивки с отваря от лайка. Това е от секрецията на мастните жлези, които не са си регулирали функцията. Ще се изчисти само. Не го пипай, колкото и да те притесняват. Не са като при възрастните!!!!!!!!!!!!!! Няма връзка с хормони!!!!!!!!!!!  Naughty Naughty

Хладка отвара и многократно на ден намазваш личицето с памуче. Вари по съвсем малко, защото задържа много микроби като престои. За 2 - 3 месеца максимум ще се изчисти. Гадно е и трябва търпение. Организъмчетата им все още си експериментират.

Общи условия

Активация на акаунт