Въпрос към HONDA, може и който знае.....

  • 704
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Утре имам рожден ден, както винаги се разминах с ресторанта....Порових се да намеря нещо различно и попаднах на една снимка от масата на Хондичка- очарована съм Peace Peace Въпроса ми е какво е това с купичката в средата, изглежда много интересно и красиво.http://community.webshots.com/photo/184249645/184259292mocjpY#.
Давайте някакви интересни идей, моля ви съвсем съм изключила а Свеки ще идва, трябва да се представя на ниво Crazy
Благодаря ви предварително! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Айде, никой ли няма идея? Ще вземат да затворят магазините, докато чакам отговор. Sad Sad

# 2
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ми не знам... newsm78
Някаква чужбинска работа може да е...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Абе, прилича ми на шунка..., но това червеното ме обърква Thinking

# 4
  • Мнения: 3 251
Бубе, на мен ми прилича на скариди със някакъв дресинг в купичката ...

# 5
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Е, не съм Хонда  Laughing, но се надявам да ти помогна!Аз не мога да разгадая, какво е онова в чинията от снимката и затова ти предлагам друго. Рецептите са от този форум с изключение на първата. Дано ти харесат и весел рожден ден!  bouquet

Кюфтенца с маслини

ПРОДУКТИ:
1/2 кг смляно телешко
1/2 кг смляно свинско месо
1 голям сварен картоф, обелен и пасиран
1 дебела филия сух бял хляб, натопен във вода и добре отцеден
1 глава червен лук, нарязана на ситно
2-3 с.л. бял винен оцет
2-3 с.л. Узо
2 яйца, леко разбити
2 с.л. джоджен
сол и черен пипер на вкус
около 35 броя зелени маслини, без костилки(или такива с чесън)
брашно за овалване
зехтин(олио) за пържене

ПРИГОТВЯНЕ:
Смесете в купа смляното свинско и телешко месо. Добавете пасирания картоф и отцедения хляб. Добавете ситно нарязания лук, 2 с.л. оцет, 2 с.л. Узо, леко разбитите яйца, джоджена, сол и черен пипер и омесете всичко много добре. Ако сместа е суха, добавете останалото Узо и оцет. Покрийте купата с капак и оставете да престои в хладилника 1 до 3 часа.
Оформете от сместа кръгли кюфтенца ( малко по-големи от едър орех), като в средата им поставите по една маслина. Оваляйте в брашно и изпържете до златисто в голямо количество загрято олио.

Пилешки късчета

Продукти:
200 г пилешко месо от бутче
30 г мариновани гъби
30 г кашкавал
80 мл вода
12 мл соев сос
2 с. л. олио
брашно за овалване
картофено пюре за гарнитура

Начин на приготвяне:
1.Месото (обезкостено и почистено от кожата) се нарязва на късчета и те се овалват в брашното. След това се поставят в голяма цедка и се изтръсква излишното брашно. Запържват се в добре загрятото олио до златисто.
2.Гъбите се нарязват на филийки и се изсипват в тигана при месото.
3.Налива се водата и соевия сос. Тиганът се захлупва и се оставя месото да се задуши 2-3 минути.
4.Късчетата се сервират гарнирани с картофено пюре. До като са топли отгоре се настъргва кашкавала.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Панирани кашкавалчета

Продукти:
1 кг кашкавал
580 г брашно
3 яйца
500 мл бира
200 мл газирана вода
червен пипер за поръсване

Начин на приготвяне:
1.Жълтъците и белтъците се отделят в абсолютно сухи съдове. В жълтъците се налива 400 мл. от бирата, газираната вода, половината брашно. Разбърква се с миксер и се добавя останалото брашно. Разбива се докато стане хомогенна смес.
2.В белтъците се налива 100 мл. бира. Разбиват се на плътен сняг. Внимателно, с ръка се смесват с жълтъците
3.Кашкавалът (кашкавалът трябва да е много студен, почти замръзнал) се нарязва на малки правоъгълници, които се поръсват с червения пипер. Едно по едно кашкавлчетата се потапят в тестото, като се хващат за ръбчетата, така че абсолютно целите да се облеят от тестото и веднага след това се пускат в нагорещен на 170 С фритюрник. Пържат се 3-4 минути.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

руладини

омесва се кайма като за кюфтета за пържене, но без да се слага хляб. Нарязва се на кубчета сварено яйце, настъргва се кашкавал, нарязва се ситно магданоз, може и кисела краставичка, гъби, защо не грах, маслинка - на вкус и се смесват тези продукти-за плънка. Растила се кайма, слага се от плънката и се навива. Така приготвени, руладините се изпичат в намаслена тава, като и самите те се намазват с олио. След изпичане получения в тавата сос се смесва с разбито кисело мляко и се сервира с руладините.


# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Ей, златна си! Heart EyesОтивам до Фантастико след мъничко и се почвам Hug

# 7
  • Мнения: 3 251
Вече съм 100 % сигурна , че са скариди ! Очилата си сложих, на 2 пъти я разглеждах снимката , а това в купичката е някакъв пикантен сос.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря Нинче, Hug значи се разминавам с това предястие Sad

# 9
  • Мнения: 579
Вече съм 100 % сигурна , че са скариди ! Очилата си сложих, на 2 пъти я разглеждах снимката , а това в купичката е някакъв пикантен сос.

Да точно така скариди са,тук им казват king prawn.

Общи условия

Активация на акаунт