въпрос за диоптри

  • 589
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Здравейте, искам да ви попитам при каки проблеми с очите се налага раждане секцио - при късогледство или далекогледство... и пре колко диоптера... ако това има значение.... следващия път на ЖК ще питам и там...но се разтревожих трябва ли някакъв предварителен преглед да си направя.... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 047
      Не е заради диоптри , а  зависи от състоянието на очните дъна, ретина и т.н.   Ако кажеш по-голям диоптър - например над 3-4 + или -  ти дават направление за офталмолог, който да прегледа състоянието на очите ти и той решава.

# 2
  • Мнения: 1 170
Аз имам късогледство -2,75,раждах нормално.Вчера си проверих диоптъра,няма никаква промяна,според мен даже малко се е подобрил Wink

# 3
  • Мнения: 4 428
Моите диоптри са -8 и -8.5 и имам леки цилиндри на очите. Очните дъна са ми добре, но най-вероятно ще раждам със секцио. Но това го решава офталмологът и гинекологът в зависимост от твоето състояние и от големината на бебто.
Успех.

# 4
  • Мнения: 2 534
Обикновено при късогледство .

# 5
# 6
  • Мнения: 5 468
Не зависи от диоптъра. Най-добре бързо да идеш на очен, защото аз така се пипках до 8-мия месец и като отидох, се оказа, че ретината ми била незнам си каква и трябвало да родя със секцио, не бивало да рискувам с естествено раждане и т.н. Ще ти разширят зениците, ще те погледнат с една лампичка в очите и ще ти кажат.

# 7
  • Мнения: 206
Трябва очен лекар да те прегледа и да прецени. Аз съм късогледа -4 диоптъра и и двата пъти раждах нормално.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
моят е -1,5 и за това се чудех дали трябва да ходя, като чета и вашите мнения... ами всички са с доста по-големи диоптри, а аз си слагам очилата само като работя много пред компа и ме заболи главата или гледам филм с малки субс... а като ходих в началото на бременността на очен тя не искаше да ми капе капки за разширяване на зениците, защото съм била бременна и ми каза като родя тогава да отида пак... ако се налага корекция в диоптера нещо и за това сега се чудех... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 265
моят е -4 и на двете очи, но имам и отлепяне на ретината, затова ми казаха, че задължително трябва да раждам секцио и така и родих. А сега ако реша да имам второ пак така трябва да раждам

# 10
  • Мнения: 1 108
      Не е заради диоптри , а  зависи от състоянието на очните дъна, ретина и т.н.   Ако кажеш по-голям диоптър - например над 3-4 + или -  ти дават направление за офталмолог, който да прегледа състоянието на очите ти и той решава.


Така е.
Аз имам -2 и ходих при офталмолог.Всичко беше нормално и аз родих нормално

Общи условия

Активация на акаунт