Да разгледаме "Майчин дом"

  • 3 590
  • 77
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 663
да, така е, мизерно е, като в половината държавни болници
но докато лежах там три седмици, през които дузина лекари и акушерки денонощно се грижиха за мен, а след това спасиха и бебето ми, пет пари не давах за тази мизерия
имаше по-важни неща от латекса по стените, алуминиевата дограма и чисто новия теракот в тоалетните....

# 2
  • Мнения: 211
Съвсем точно е показана мизерията в Майчин дом.
Освен горепосоченото аз бях принудена 5 дни да лежа в собствената си засъхнала кръв, върху един найлон, защото няма практика да се сменя бельото, пък и не може да внасяш свое. Изпитах и други гадости, както предполагам повечето принудени да раждат в Майчин дом, което страшно ме травмира, може би и за цял живот... #Crazy

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Гадост!  Sick

В Св.София от такъв ужас и помен нямаше...

# 4
  • Мнения: 2 952
 Scream  Ба  си майката!  С извинение ! 21  век!

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 830
Scream Ба си майката! С извинение ! 21 век!
Много точно казано  202uu

# 6
  • Мнения: 579
 ShockedАбе знам че в Б-я нещата са зле и няма средства за нищо,ама чак така не съм си представяла че може да е..... Shocked

Ужас голям..... #2gunfire

# 7
  • Мнения: 3 663
...принудени да раждат в Майчин дом...
чери, защо принудени ? нали всеки е свободен да избере къде да роди

# 8
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
да, така е, мизерно е, като в половината държавни болници
но докато лежах там три седмици, през които дузина лекари и акушерки денонощно се грижиха за мен, а след това спасиха и бебето ми, пет пари не давах за тази мизерия
имаше по-важни неща от латекса по стените, алуминиевата дограма и чисто новия теракот в тоалетните....


Aбсолютно подкрепям Тони. Аз също лежах там(общо 2 седмици), на 5-и и 12-и етаж. Условията не са хотелски, но хлебарки не съм видяла и чистеха всеки ден. След доста тежко раждане имаше проблем с бебчето(роди се с увита пъпна връв и имаше проблем с адаптацията), но ни изписаха и двете здравички от там.

И пак ме е изпреварила Тони по повод "принудени". Стана ми интересно-на времето имаше райониране, но сега всеки е свободен да си избере "място за раждане"

# 9
  • Мнения: 8 451
Гадост! Sick

В Св.София от такъв ужас и помен нямаше...
Така е. bowuuХубаво е да има специалисти,но помислете,не е ли унизително и за самите специалисти да работят при тези условия,а не само за майките,които раждат там. newsm78
Лежала съм там и моите наблюдения са от преди 10 години.НИЩО не се е променило.
Само да добавя,че имах възможност да ме оперира в Майчин дом отличен лекар,страхотен специалист.Нещата бяха на приятелска основа,благодарност за свършена услуга и нямаше да платя нито лев.Отказах се,отидох в Света София и си платих за избор на лекар.И не съжалявам.

Последна редакция: нд, 09 окт 2005, 22:14 от Emia

# 10
  • Мнения: 637
За жалост, това е тъжната истина за огромната част от българските болници.

Контрапункт - НЗОК има 800 милиона лева резерв.

# 11
  • Мнения: 3 537
Добре,че не избрах да раждам там Sick

В Св.София от такъв ужас и помен нямаше...
Вярно е Hug

# 12
  • Мнения: 46 437
Обстановката е най-малкия проблем на МД .....

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На мен пък не ми изглежда чак толкова гадно. Само щорите са ужасяващи, иначе старичко, олющенко е, но не чак да се издрайфаш. Може би ако кадрите не бяха толкова близки, щях да съм на друго мнение.
А доколкото помня и в Св. София не сменят чаршафите всяка сутрин, но ако са изцапани и кажеш на санитарката или акушерката, веднага ги сменят.

Аз принципно очаквах положението в болниците да е много по-кофти, особено след като спешно ходих на преглед в Райна Княгиня - ето там вече е Зловещо!

# 14
  • Мнения: 5 468
Постоянно се плюе по тази болница и въпреки това, народа тича да ражда там. Не мога да го разбера. Защо правят този избор, при положение, че отзивите оттам са винаги плачевни?! То не беше корупция, то не беше безхаберие, претупване на пациенти, мръсотия и мизерия, а и смъртни случаи, които се раздухаха здраво и нямаше възмездени за това.
И въпреки всичко, болницата се пръска по шевовете от родилки.
Никой да не ми разправя, че най-добрите специалисти били там Naughty. Това са стари слави.

Общи условия

Активация на акаунт