За белега от секцио

  • 8 690
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 186
Още съм съвсем "прясна" дето се вика и ми е интересно за колко време белега от секцио придобива "приличен" вид. Вчера ми махнаха конците и все още имам подутини около него. Tired След колко време се изглажда?
Започнах и мазане с Контратубекс, надявам се да има ефект и за по- бързо заличаване.
А между другото имам питане за Мадекасола- доколкото знам е по- скъп, което дали означава, че е с по- добър ефект от Контратубекса или? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 155
Моят доби приличен вид /не е оцветен и се смали/ преди няколко месеца, значи около 1г. 2/3мес.
Мазах  го с Контратубекс около 4мес.    Crazy
Май няма кой знае какво разлика м/у Мадекасола и Контратубекса - и двете вършат работа  Peace



п.с. офф - Лейди, моят син също е Александър и се роди със същите мерки като твоя  Grinning  Thinking

# 2
  • Варна
  • Мнения: 440
Да не те отчайвам , ама може и да не стане скоро  ooooh!. Ники е вече на година и месец и моят белег още е червен и на моменти ще ме побърка. За протокола не съм го мазала с нищо  Whistling

# 3
  • Мнения: 1 253
Аз имам белези от други операции и знам, че след 1 година поне моите се бяха заличили максимално и останаха само тънички чертички. След като паднаха всички корички съм ги мазала известно време с Контрактубекс, но тогава само това имаше.
Едно нещо бих те посъветвала да не излагаш белегът на ултравиолетови лъчи докато кожата е все още много млада (розова). То сега не е за море, но решиш да ходиш на солариум го имай предвид. От ултравиолетовите лъчи имаш шанс да пигментираш белегът.
Не се притеснявай, ще мине и ще остане само една тъничка чертичка, но трябва време Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Моят белег вече почти не се вижда/вчера си го разглеждах/,останала е една тъъъъънка линийка,не е червена като останалата кожа си е и никога не ме е сърбяло мястото/странно newsm78/.Моята гинеколожка като ми видя белега от раждането каза че бил супер,това бил един много добър отпечатък на неин колега/така се изрази/.Може би и затова вече е толкова избледнял.Не съм го мазала с абсолютно нищо!

# 5
  • Мнения: 3 835
Мадеказолът е за друг тип белези.

За времето - може би година-две. Зависи как са се справили докторите. При мен първия път си бяха оставили ръцете и белегът беше много грозен, докато втория път направо го направиха като за изложба и сега дори забелязвам, че се свива.  С нищо не съм се мазала - никой не ми каза  Sad

# 6
  • Мнения: 5 622
И аз не съм се мазала с нищо.Но наистина знам,че не трябва в началото да се излага на слънце(солариум),защото ще се пигментира и ще стане по-зле.ПО-нататък пък обратното-трябва да се напече.
МОя е бледо розов вече,но седи малко набръчкам един такъв,когато съм седнала.КАто се иаправя и не се навеждам да го гледам,си е прав.Аз предполагам,че моя още ще се свива,нищо,че е минала една година вече.Така че ще стане още по-незабележим даже!

# 7
  • София
  • Мнения: 9 398
Май няма кой знае какво разлика м/у Мадекасола и Контратубекса - и двете вършат работа  Peace
Контрактубекса е за изпъкнали, релефни белези, докато Медеказола е за вдлъбнати такива. Wink

# 8
  • Мнения: 87
на мене ми мина зачервяването може-би 2мес.след раждането ,сега вече не е релефен,дори не се забелязва много Laughing
дано и на тебе ти мине бързо и лесно Praynig
а защо са ти сменяли конците? Shocked

# 9
  • Мнения: 6 155
Май няма кой знае какво разлика м/у Мадекасола и Контратубекса - и двете вършат работа  Peace
Контрактубекса е за изпъкнали, релефни белези, докато Медеказола е за вдлъбнати такива. Wink
Сори  Embarassed Embarassed Embarassed

# 10
  • Мнения: 7 186
а защо са ти сменяли конците? Shocked

Не са ми ги сменяли, шевът е козметичен, а конците ми са резорбиращи и под махане имах предвид само възелчетата от двете страни.

# 11
  • Мнения: 7 186
п.с. офф - Лейди, моят син също е Александър и се роди със същите мерки като твоя  Grinning  Thinking

ОФФ
Абе усещам аз че сме от една порода... Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 1 802
Миналата година се залях с вряло кафе върху деколтето и особено дясна гърда. Започнах да се мажа с Контратубекс малко късно, но все пак много помогна да се заличи белега. Е, аз си знам къде е бил, но като цяло не си личи. Колкото по навреме се започне лечението с него толкова е по-сигурно, че няма да остане и следа!

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 399
а контратубекса може ли да влияе на по-стари белези?

# 14
  • Мнения: 7 186
а контратубекса може ли да влияе на по-стари белези?

Доколкото знам не би имал особен ефект при стари белези.

Общи условия

Активация на акаунт