Нямаме белег от първата ваксина.

  • 554
  • 7
  •   1
Отговори
Нямаме си белег от ваксината, която се прави още в родилния мисля, че беше за туберколоза. Притеснително ли защото нямам никаква представа, знам само че трябва към 7-8 месец да се появи някакво белегче или пъпчица на това място на ръчичката. Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 5 246
Не се притеснявай  Simple Smile След като сложат на бебето и последна ваксина(месец след последната) от задължителните които се правят през първата годинка, ще си вземеш направление от личната лекарка на детето и ще отидеш в Туб диспансера. Там ще му направят манту и след измерването ще преценят дали се налага поставянето на ново или чак като стане първи клас (точно кога забравих). И на синчето не му се появи белег, но след като му направиха манту се оказа че няма нужда пак да го боцкат. Да ти кажа само едно не разбрах от цялата работа, а то е защо след като си взех направление, пак ме накараха да платя 2 лв  newsm78 Не че съм за 2 лв. , но все пак искат и двете  Thinking

# 2
  • Мнения: 2 609
Не се притеснявай,толкова Simple Smile
Не знам колко сте големи,но ако не се появи белег 7-10 месец се прави проба Манту и отрицателните деца се имунизират. Това,че нямате белег не значи,че ваксината непременно не се е "хванала".
При нас беше точно така,но след Манту-то се оказа,че всичко е ок и няма нужда да ни боцкат пак Party

# 3
  • Мнения: 3 663
имай предвид, че често пъти белегът е супер мъничък и едва се вижда
аз същи си мислех, че таня няма, но педиатърката го откри Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 11 692
Доколкото знам от нашето педи,мястото се опипва дали няма малка бубунка отдолу,освен че се гледа за самия белег.Ние имахме белег,но изчезна,а и не напипвам бубунка.Около 10 месец се прави проверка и ако няма белег се праща за манту в тубдиспансера.Мен също ме е страх,защото сина ми също нямаше белег,уж педито го беше проверила като бебе.В 1 клас му правиха манту и нямаше никой,та се наложи наново на 7 години БЦЖ ваксина.Е сега много хубаво се вижда белега.

# 5
  • Мнения: 955
Нашата педиатърка също каза, че не е задължително да има външно проявление. На пипане, ако има бучица - значи всичко е наред! Hug

# 6
  • Мнения: 410
И Борис няма, правиха му манту и хоп - на ново ваксината.
И от никакви други нямаме следи и реакции, и бързо са се разсейвали. Сестричката, която ни ги слага явно е с лека ръка! Laughing

# 7
  • Мнения: X
Доколкото знам от нашето педи,мястото се опипва дали няма малка бубунка отдолу,освен че се гледа за самия белег.Ние имахме белег,но изчезна,а и не напипвам бубунка.Около 10 месец се прави проверка и ако няма белег се праща за манту в тубдиспансера.Мен също ме е страх,защото сина ми също нямаше белег,уж педито го беше проверила като бебе.В 1 клас му правиха манту и нямаше никой,та се наложи наново на 7 години БЦЖ ваксина.Е сега много хубаво се вижда белега.

И на мен ми правиха на 7г. ново БЦЖ, а си имах голяям белег от раждането - просто мантуто ми беше отрицателно и така. Така че може наистина да си е имал белег, но това не пречи Wink


Иначе и Ния нмаше, правиха и манту - е не се виждаше дори къде е убодена и после и направиха ново БЦЖ, сега има един очеизваден белег Grinning

Общи условия

Активация на акаунт