За вътрешна изолация-стириопор или фибран

  • 80 124
  • 25
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
Здравейте,купихме си апартамент на последен етаж.Сега му правим ремонт и ни посъветваха да направим вътрешна изолация на таваните и на крайните стени. Но не знаем с какво да я правим-с фибран или със стириопор. Казаха ни че фибрана запечатва стаята и тя не "диша". По добре било със стириопор.

Вие как мислите,кое е по-добро.

# 1
  • Мнения: 3 323
За дишането не знам, но когато правихме външната изолация и купихме фибран (беше около 2 пъти по скъп от стиропора) и майстора каза - Що не ме питахте, те са с почти еднаква плътност, прецакали сте се да дадете двойно повече пари! Т.е. според него били еднакво изолиращи. Дали е вярно - не знам, не разбирам от такива неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 587
Ние сме с вътрешна изолация и много ни е яд, че я направихме. Направихме я с фибран, доста пари струваше преди 6 години. Че не диша, така е. Проветрявам много често, иначе мухълът е гарантиран. Но това не е проблем, вече свикнах. Проблемът е, че у нас прилича на стрелбище. Колкото и да внимаваме, все нещо опира в стената и хоп- дупка. Например стената зад дивана е най-зле, защото като седнат гостите и все някой решава да прегърне събеседника до себе си и си имаме безброй отпечатъци от лакти и часовници. А детето с проходилката направо им доразказа играта на стените с вътрешна изолация...

# 3
  • Мнения: 35
Ние също сме от 6 години с вътрешна изолация - стиропор. Сложихме естествено само на външната стена и на стената дето е прозореца. Още първата есен изби мухъл по тавана и по пода. Дори по тапетите има тук-там, където има дюбели. Добрата новина (ако въобще може да има такава)е, че колкото изби първата година си остана толкова-не е "пораснал".
Отвратително е. Надявам се скоро да го махнем тоз стиропор от стените.
Моят съвет е, ако имате възможност да си направите външна изолация.
Успех с избора

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 403
Уффф,един познат е в тухлено жилище,след като си смени дограмата и при него изби мухъл.А какво остава за панел. То на едната стена сега има мухъл... newsm78 , кое да сложим, какво да направим. Дали изобщо да правим нещо ?

Много мерси за отговорите

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 070
На мен ми препоръчаха коркови плоскости за вътрешна изолация. Било естествен материал  стената дишала. А след прочетеното за фибрана и стиропора доста се замислих за този вариант.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Гипскартон с минерална вата  Peace
Фибран - в никакъв случай, може само на пода.

# 7
  • Мнения: 3 323
antonia , не се лъжи, преди да направим външната изолация направихме вътрешна с корк, поради проникваща отвън влага. След като в "Корковата къща" ме убеждаваха колко водонепроницаем е корка, той започна да мухлясва и гние на воля... затова се принудихме да направим отвън с фибран, както писах по нагоре.

# 8
  • Мнения: 1 819
Oh,аман от глупости.....
В нас от повече от 10 години има фибран отвътре и няма АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ МУХЪЛ!!!
Потърсете причините другаде!!!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Хич нямам намерение да споря. Спалнята ми е с фибран от вътре - конденз, мухъл, влага...влагоуловител работи по цял ден и на сутринта стените и прозорците пак са мокри. Кухнята ми е с гипскартон и вата - готвене, цветя, миене на съдове.....и никаква влага по прозорци е стени. При еднакви други условия, намирам огромна разлика между фибран и гипскартон.

# 10
  • Мнения: 455
Не съм веща в нещата, но доколкото съм запозната фибрана се използва основно за под с цел влагоизолиране /основно/.
Стириопора е масово разпространен поради ниската цена, но за вътрешна изолация не съм чувала да се слага.
У дома сме с външна изолация, тухла и пр. - нова къща. До тази зима се отоплявахме с парно, но тази зима се наложи да се отопляваме с климатик - трябва да ви кажа, че половината стая ми е мухлясала.
Кошмар!
Така че - причината сигурно е в друго а не толкова в изолацията на апартамента. Може би голямо значение има вида на уреда с който се отоплява този апартамент.

# 11
  • Мнения: 3 485
Голямо значение има каква сграда изолираш.По принцип за външна изолация може да се използва EPS,Каменна вата,Неопор - за тухла,за панелни сгради _ Фибран.За вътрешна изолация се прави вата+гипскартон,имам  познати които са ползвали фибран за вътрешна изолация и нямат мухъл ,но живеят в панелен апартамент. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 742
В къщи съм с фибран 2см от този жълтия,който прилича на вафла.Но ако не проветрявате редовно и при хубава дограма има вероятност да избие мухъл.

# 13
  • Мнения: 17
от  три години сме с външна изолация (стиропор  ) а отвътре с гипс карто и вата много съм доволна ни то влага нито мухал...с 2 климатика се отопляваме перфектно  Peaceсъседите до нас са със вътрешна изолация неискам да разказвам за какво става въпрос даже и проветрението не помага  Naughty

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нито с едното, нито с другото ще "диша" .
Слагайте външна изолация, а вътре само на тавана и пода евентуално под теракота.
осигурете проветрение на апартамента.

Общи условия

Активация на акаунт