Необходими документи за помощ при раждане

  • 1 556
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Какви документи ви искаха, за да ви отпуснат еднократната помощ при раждане от 200лв?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ami mai samo lichna karta i dokument za dohodite ot predhodnite 6 meseca.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
aaa,i akt za ragdane na deteto...kak mogah da go zabravia!

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 1 391
Лична карта - твоята и на таткото и акта за раждане на детенце. Документ за дохдите не ти трябва. Той се изисква ако кандидатстваш за т.н. детски /18лв. Twisted Evil/. Тази "крупна" сума мойеш да взимаш само, ако доходите на член от семейството ти са по-ниски от 200лв.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Молба, която се взима от там
акт за раждане на детето
копие от акта за раждане
удостоверение за семейно положение
личните карти на мама и татко

# 6
  • Мнения: 214
на мен ми ги изплати работодателя. мъжът ми занесе само акта за раждане на детето, счетоводителката е написала на гърба, че сумата е изплатена и това беше. още преди да родя тя ми каза да не се занимавам аз с бюрокращина и че тя ще си търси после парите от държавата. от общината настояваха, че трябва да си подам документи в Социални служби. хубавото е че въобще не чаках за тези пари, а ми ги дадоха в момента, в който акто на детето беше готов. говори със счетоводителката на фирмата, ако работиш.

# 7
  • София
  • Мнения: 676
Надежда, необходимите документи са следните:
1. Удостоверение за родствени връзки. Издава се от общината, където живеете.
2.Акта за раждане на бебчето.
3.Личните карти на теб и съпругът ти.
4.На место попълваш Молба-декларация.
5. Парите можеш и на ръка, и по банков път да ги получиш. Затова си вземи номер на банковата сметка.
 Оставяш оригинала на акта за раждане, докато си вземеш паричките. На гърба му пишат, че ти е изплатена помоща.
 Носи и по едно копие от акта за раждане и документа за родствени връзки.

# 8
  • Мнения: 1 111
Ако бащата на детето не ти е законен съпруг?

# 9
  • Мнения: 7 186
Ако бащата на детето не ти е законен съпруг?

Няма значение семейното положение. Необходими документи са молба, ЛК и акта за раждане на детето. Документ за семейното положение не е необходим.
Акта на раждане не трябва да е ламиниран.

# 10
  • Мнения: 310
Значи ти трябва акт за раждане и копие от акта. Документ от служба Есграо. И молба, която се получава на място. Ние също нямаме брак и нищо не трябваше да попълвам за бащата и никакви негови документи не са ми трябвали

# 11
  • Мнения: 528
На мене ми искаха:
1.Лична карта
2.Молба за детските.Взимаш я от социалните
3.Служебна бележка за 6 месеца назад.Ако я подаваш молбата ноември ще ти искат от май до октомври.
4.Молба за помощата.Пак от социалните
5.От общината  увурениеза семейно положение,което беше 1.50
6.За родственици-Това е документ в който пише колко деца имаш.Струваше 1.50
7.Акта за раждане оригинал  не ламиниран и две копия.Взимат ти оригинала и на следващия месец като отидеш да си вземеш помоща и детските до 20 число ти дават оригинала на акта за раждането.Мисля че това беше.Най добре питай как е при твойте социални за документите за да не те върнат.Ние с таткото живееме на семейни начала и се водя самотна майка и не ми искаха никакви негови документи.На мене ми ги искаха до преди месец.Затова питай най добре в социлните

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Чакайте, тотално объркахте момичето! То пита за еднократната помощ за раждане. За нея доход не се изисква! Получават я всички жени, родили живо дете! За целта трябва акт за раждане, лична карта и документ от ГРАО за семейно положение - това ако нямат брак с бащата. Ако трябва да се попълва някаква молба, то на място се прави, не си спомням.
Това за доходите е за прословутите 18 лева, които се дават при доход на член от семейството под 200 лева. Там вече се иска дохода от последните 6 месеца, молба по образец и отново документ от ГРАО ако нямат брак с бащата, понеже се вземат само доходите на майката - семейството й се сйстои от нея и децата й.
Ха, в горния постинг виждам, че и пари искали!!! Ама че са нахални в някои социални! Няма такова нещо - вече 2 години взимам детски и никога не са ми искали пари за издаване на каквото и да било! А и докумнета от ГРАО съдържа информация за семейното ти положение и броя на децата, не разбрах мама роси за какви документи говори? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт