Трябва ли да пие вода?

  • 355
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 616
Задавам въпроса си тук, понеже знам, че кърмените бебета не пият вода. Моят син е кърмен до към средата на 8-ия си месец, скоро ще стане на годинка, а вода все още не иска да пие. Храни се нормално, вечер задължително пие адаптирано мляко, понякога и сутрин му давам вместо закуска. Вайканията на бабите, че "детето ще се дехидратира" няма да ги коментирам. Та питанката ми е нормално ли е почти едногодишно бебе, което не се кърми, да не иска все още вода?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да ти кажа и мои приятели имаха същия проблем с бебето си. Но откакто са му дали да пие не от биберон, а от онези шишета с ограничаване на водата да не тече( newsm78 незнам как по друг начин да го обясня) нямат проблем. На бебока му станало интересно и сега си пие вода без проблем.

# 2
  • Мнения: 7 106
Теб кое те притеснява - че не пие вода или изобщо течности?
Ако пие сокчета, мляко, яде супи и сурови плодове не се притеснявай за водата, явно органима му си набавя течностите с другите храни. Имам приятелка, чието момченце е на  10 месеца, на изкуствено хранене, не пие грам вода. Пие само чай, когато реши. Пробвай и ти с чайче - липата и шипката са много ароматни.
Ева пропи вода на 1,3 годинки и то като купих неразливащата чаша с човка на Дисни. Преди това сменихме сто чаши и шишета е на тази се отприщи. Предложи му със сламка, може пък да му стане интересно.
Но изобщо мисълта ми е да не се тревожиш. Той вече не е беззащитно новородено и ако му се пие вода, ще намери начин да ти го покаже Wink , бъди сигурна.

# 3
  • Мнения: 303
Аз например пия вода сигурно веднъж на 2 седмици. Наваксвам със сокове.Дъщеря ми пие по 1 глътка на ден и то само, защото пробва какво й давам.  Няма дете умряло от жажда доброволно. Предлагай, но щом не иска-не иска..

# 4
  • Мнения: 1 616
Благодаря за съветите! Явно не е нещо ненормално. Но все пак ще пробвам с неразливащата се чашка - може да му хареса. Лек ден на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт