лекар или акушерка??

  • 2 943
  • 65
  •   1
Отговори
Здравейте!След около 2 месеца ми предстои раждане и се чудя дали да ангажирам лекар или акушерка?Водя се може би от факта,че докторите взимат повече пари,отколкото акушерките.Мерси за отговорите предварително

# 1
  • Мнения: 1 259
Акушерката върши цялата работа.Доктора се намесва само при необходимост.Според мен акушерка.

# 2
  • Мнения: 206
И аз мисля, че акушерката върши цялата работа. Доктора се намесва само при нужда.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вярно е това,което са ти писали по-горе,но не дай си боже да ти дотрябва доктор,при положение че си платила на акушерка.Аз ангажирах доктор и добре че  го бях направила,защото уж всичко беше наред но ...Спирам до тук защото ти предстои раждане,че моето мнение е за доктор,малко повече пари ама няма да раждаме десет пъти я.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И според мен по-добре лекар. Вярно е, че основно акушерката води раждането, но лекаря е там през цялата време и може да се намеси в случай на нужда. А и ако се налагат шевове, което се случва почти винаги, все пак си е нужен лекаря. А акушерките си вършат съвестно работата щом имаш уговорка с лекаря.

# 5
  • Мнения: 6 243
Вярно е това,което са ти писали по-горе,но не дай си боже да ти дотрябва доктор,при положение че си платила на акушерка.Аз ангажирах доктор и добре че  го бях направила,защото уж всичко беше наред но ...Спирам до тук защото ти предстои раждане,че моето мнение е за доктор,малко повече пари ама няма да раждаме десет пъти я.
Ако нещо се наложи, лекарят е там и се намесва. Какво като не си му платила. Винаги има лекари на смяна и те са точно за това.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 357
Миличка, защо не зададе всичките си въпорси в една тема  Laughing
По-добре лекар. Аз бях с уговорка с лекар (писах ти в другата тема) и той само ме заши след епизиотомията, но всички знаеха, че съм пациентката на еди-кой си и акушерката, която върши повечето работа за всяко нещо питаше него.

# 7
  • Мнения: 216
Разбира се,4е лекар.Ангажирането само на акушерка  е меко казано несигурно....Ако нещата са толкова прости, 4е да минаваме само с акушерка, защо тогава лекарите специализират 4 години и въобще  защо съществува специалност акушер-гинеколог, ....ако можеше само с акушерки вси4ки щяха да се задоволяват с полувисшия институт или колеж за акушерки, а има и по-квалифициран персонал ....- а именно лекарите- гинеколози...
   Каквото и да решиш ти пожелавам леко и безпроблемно раждане.Успех! newsm10

# 8
  • Мнения: 81
Аз си бях ангажирала лекар и не съжалявам. Бих те посъветвала да си вземеш лекар вярно акушерката води раждането, но ако се наложи да ти дадат обезболяващи акушерката няма да смее да го направи без знанието на лекаря. А за раждането никога не си сигурен, може да имаш нужда и от лекар. Сама си реши. Леко раждане.

# 9
  • Мнения: 58
лекар,ако имаш уговорка той е при теб и води цялото раждане поне при мен беше така акушерката ме сряза но лекаря се наложи да ме зашие,но както си прецениш но имай предвид,че раждането е непредвидимо не искам да те плаша,пожелавам ти леко и безпроблемно раждане,задължително с уговорка,поне аз така направих и не съжалявам

# 10
  • Мнения: 1 107
Лекар! Моята лекарка свърши най-съществената работа при раждането ми, акушерките правеха, каквото тя им кажеше.

# 11
  • Мнения: 7 186
Лекар.  newsm10

# 12
 newsm78az pak da ti kaja kato rajdah aku6erkata svar6i dosta rabota, no lekarqt be tozi, koito mi pomogna naistina mnogo.imah predvaritelna ugovorka s nego, a aku6erkata e dlajna da e tam. pak i kato otide6 da rajda6 ako lekarqt go nqma, 6te go izvikat zadaljitelno. taka mislq az

# 13
  • Мнения: 1 983
аз пък бях ангажирала акушерка, която ме израждаше с нейния си екип, там имаше лекарка и асистентка, след раждането лекарката ме заши, иначе с акушерката съм се разбирала
 Hug

# 14
  • Мнения: 1 999
Лекар! Моята лекарка свърши най-съществената работа при раждането ми, акушерките правеха, каквото тя им кажеше.
И при мен беше така!

Общи условия

Активация на акаунт