Еstradiol

  • 586
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте момичета! Моля с две думи да споделите за какво отговаряше въпросният хормон! Благодаря Ви предварително! Simple Smile

ПС:ако не е за този форум темата, нека модераторите я преместят

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
За да нарастне лигавицата , мисля че и за ЦС и за да се случи овулацията , ама да се изкажат по - компетентните , че може и да бъркам  Rolling Eyes .

# 2
  • Мнения: 7 718
Менструацията ( тя трае по принцип от три до пет дни ) представлява отстраняване на мукозната лигавица (вътрешното покритие) на матката.
През следващият етап, тази мукозна лигавица се възстановява и по този начин се подготвя, в случай на оплождане, за нидация/ имплантация на оплоденото яйце в маточната лигавица/ на оплоденото яйце.
През този период съзряването на яйцеклетката в яйчника причинява отделяне на хормона естрадиол.
Когато яйцеклетката достигне до определена степен на зрялост, количеството отделян естрадиол надвишава определено ниво, водейки по този начин до рязко покачване на хормона на овулацията наречен лутеинизиращ хормон ( LH ). Повишаването на количеството на LH предизвиква овулация в последвалите 24 до 36 часа: след като зародишната клетка е вече узряла, тя преминава от яйчника в тръбата.
Единствено тук зародишната клетка може да бъде оплодена, в рамките на един ден след овулацията.

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Благодаря! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 029
Може ли да питам по темата?Дано не прозвучи глупаво,но преди абортът на мен ми направиха изследвания и естрадиолът ми беше 81,а нормите са от 215нагоре/така ми казаха/.Лекарката ми каза,че ще започнем изследвания и че този нисък хормон означавало,че не произвеждам качествени яйцеклетки.Доколкото разбрах от Лали,той показва съзряването на яйцеклетката.Правилно ли съм разбрала,същото е нали?!Че нещо май се обърках?! newsm12

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Правилно Дани . Ето за четене .  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 029
О,мерси,Моренка!  newsm68 Всичко вече ми е ясно по темата! newsm44

Последна редакция: пн, 10 окт 2005, 23:55 от danidan

# 7
  • Мнения: 533
Да, по нивото на естрадиола косвено съдят лекарите за качеството на яйцеклетката. Примерно, за един зрял фоликул е добре количеството на естрадиола да е над 300, а когато има стимулации и повече фоликули, за всеки доминантен фоликул (над 18мм) - по толкова естрадиол.

Общи условия

Активация на акаунт