До повече от 6 пъти на ден неможем да го докараме..кърменето

  • 375
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Аз пак да си попитам,понеже вече ми казахте да не се притеснявам по въпроса,дали е достатъчно млякото ми..
До сега се рових из форума и прочетох доста неща за захранването.Мисля да подкрепя идеята,че бебето трябва да се захранва с твърди храни и сокове не по-рано от 6-тия месец.
Но дали ще удържим с кърменето до тогава??Сега малката ни Лора е на 3 мес.,и не иска да папа повече от 6 пъти на дедонощие (т.е. през 3-3,5 часа и пропуска нощното).
Всъщност за нощно кърмене никога не се е събуждала,което ми се виждаше доста странно в началото,но прецених,че сигурно сънят и е по-важен щом спи и не съм я събуждала.
Пък сега чета (не че се вманиячавам),че за да се поддържа стабилна лактацията,трябва да се кърми нощем няколко пъти,особено между 3 и 8ч. и през деня доста на често,така че да се получат 10-12 кърмения за денонощието.
А това при нас никога не е било възможно!Дори когато беше съвсем мъничка и плачеше нон-стоп не искаше да яде по-често от 3 часа!
А и вече не смея да се цедя,защото имах страхотни проблеми със запушени каналчета.

Какво да правя,за да си запазя кърмата за по-дълго при положение,че малкото не иска да яде толкова често?Изобщо трябва ли да правя нещо?

Благодаря ви предварително

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Според мен няма за какво да се притесняваш, лактацията ти вече се е регулирала според нуждите на бебчо. И ние след втората седмица никога не сме се кърмили повече от 6 пъти дневно и то със зор. Също така до края на четвъртия месец не се будеше през нощта, ама ела да видиш сега какво става...Иначе с кърмата не съм имала проблеми, цедя само когато са ми прекалено напрегнати гърдите или при стачка на бебка.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами абсолютно нищо не е нужно да правиш - детенце си е установило само такъв ритъм Grinning Децата са ужасно различни и доста бебета се чувстват прекрасно с режим на хранене през 4ч и нощна пауза,без това да е проблем нито за наддаването,нито за стимулирането на кърмата.Щом детето е щастливо така и наддава нормално,радвай се и пали свещи така да се задържи и в периода на зъбоникнене Praynig Mr. Green Достатъчное просто винаги да отговаряш на нуждите й,ако внезапно си промени ритъма и не се притеснявай въобще Grinning

# 3
  • Мнения: 3 550
Като стане на 5-5,5 месеца и ще видиш как ще търси по-често гърдата или пък ти ще му я буташ за приспиване и успокояване на никнещите зъби. Кърмете си се спокойно според нуждите на бебчо и не му мисли отсега за след 3 месеца.

# 4
  • Мнения: 1 107
Споко! Нашият от третия месец яде по 5 пъти, в началото се изцеждах по 2 пъти - преди лягане и към 3 часа, от известно време пропускам нощното цедене и слава богу, засега всичко е наред с количествата.
Но аз съм от малкото, които се цедят, повечето мами са ОК без цеденето и ако видиш проблем нищо не пречи да пробваш някой от многото лактогонни средства и трикове, обсъждани във форума  Wink

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Loran, аз направо ти завидях, момиче!  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 35 891
мисля, че само може да се радваш Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт