Колко ви излезе оборудването за бебето?

  • 2 317
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Седнала съм вече да правя списъци, ама ум не ми го побира колко манги ще ни излезе всичко за бебето. newsm78
За сега сме поръчали само стаята, ама без матраци, чаршафи и т.н.
Пък за шишета, биберони, кантари, залагалки хич и не съм мислила. Да не говорим, че бебенцето ще иска и порядъчен гардероб, че как ще го показвам иначе на ергените/момите. Mr. Green

Някой правил ли си е подобен списък и колко горе долу ви излезе, че да знам колко да стягаме коланите? Whistling

# 1
  • Мнения: 1 072
:

Някой правил ли си е подобен списък и колко горе долу ви излезе, че да знам колко да стягаме коланите? Whistling

Ей, Дорит, гледай много да не ги затегнете Wink
Аз ли4но не сьм правила такьв списьк, даже си мисля, 4е дори не ми е и хрумвало , 4ак на финалната права се присетих. Зна4и, леглото и коли4ката зимната са  подарьк, наследени от друго бебе, лятната си я избрахме и купихме, а малките джунджурийки сме ги купували в кар4ка. Имала сьм то4но две ШиШета , едното таткото го избра, другото дойде като подарьк( не сьм ги и използвала кой знае колко, аз кьрмих доста време).

Сьбирай мнения и трупай еврите на страна, Ще ги оШуШкате ... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 173
Сьбирай мнения и трупай еврите на страна, Ще ги оШуШкате ... Simple Smile

Е, тук никой не се и съмнява в моите способности, камо ли мъжо. Mr. Green
Проблема е, че като излезна на покупки и спирка нямам, а все пак човек трябва да си сложи някаква граница. newsm78 Затуй исках да сондирам малко мнения и сред другите мами, че после да имам черно на бяло за пред властите. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 173
От какви магазини ще пазаруваш- по евтини, по скъпи.

Ами... от средната класа, златната среда дето му се вика.... Crazy

# 4
  • Мнения: 1 909
Мииии... поне 2/3 от една заплата май.
Гледахме да купуваме всеки месец по нещо, за да не се налага всичко накуп да плащаме и да се озорим  Crazy
Аз държах всичко да е ново, понеже съм адски гнуслива и не съм човек, който би купил нещо на 2-ра ръка. В момента си шерваме с мойта приятелка кошарата и люлката /от нея не ме е гнус  Mr. Green/ - ние сме с тяхната кошара, на нея дадохме да ползва нашата люлка, понеже и на двете не ни трябват вече/все още.
Дрехи - много ни подариха, аз много купувах, доста от които 50/56-ти номер дори не станаха на Сара  Simple Smile
Количка - изхвърлихме са на най-новия модел Куини тогава, сега съжалявам, понеже не съм много доволна от качеството и от това, че е триколка...
Попма за гърда - купих и само веднъж неуспешно я ползвах, бях си взела под наем от болницата електрическа  newsm10
Играчки - и ние доста купихме, и много й подариха.
Абе прави му сметка - всеки ден обикалях магазините, бях като дрогирана. Мани другото, ми се и вкисвах, ако не намерех какво да купя  hahaha Joy doh Пък що джунджурии изпонакупих от американския Ибей - пердета, бъмпъри, одеалца... - сигурно половината разходи бихме си ги спестили ако не беше тоя Ибей.  Laughing
Но не съжалявам.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 880
Аz неzнам колко ни иzлеzе всичко zа подготовката newsm78, може би съвсем грубо около 1000 ?, като се има впредвид, че количката и коШницата zа колата ни бяха подарък. Ние купувахме в продължение на 6 месеца по малко, zа да не се получеШе накрая финансово сътресение Wink.
Имах няколко списъка, но по тях само се ориентирах, zаЩото в теzи списъци има доста ненужни неЩа. Ние например нямахме нужда от ШиШета, стерилиzатори и т.н.
Не купувайте много неЩа zа началото, zа да не ви е яд после, че се търкалят някои неЩа в Шкафа беz да се полzват, а ако неЩо се окаже много наложаЩо и липсва може много бърzо да се набави в днеШно време.

# 6
  • Мнения: 2 452
На мен ми излезе евтино. Аз не се хвърлих на скъпи неща; предпочетох да са удобни. Едва ли сме изхарчили повече от 500$ за детската стая в началото, като тук вкл. и дрехите за бебето - в първите месеци нямат нужда от много неща. Легло, плетена пеленка за завивка, няколко чифта дрешки и памперси; удобна ваничка и играчка за над леглото и разбира се, удобна количка.
За кантарчето категорично забрави! Абсолютно ненужна вещ. Първо, ти ще разбереш по памперсите дали детето се храни и второ, предполагам ще го водиш на консултации - това е предостатъчно. Въпреки че имах проблем с храненето на Изабела, категоричното мнение на всички специалисти беше БЕЗ ВЕЗНА вкъщи!
Ако смяташ да кърмиш бутилки не ти трябват. Помпа - само ако имаш проблем или ако смяташ да се връщаш на работа. Ако можеш да наемеш електрическа помпа ще е най-добре. Имам богат опит с помпене - ел. помпа няма алтернатива. В първите месеци децата не се нуждаят от нищо друго освен от чисти памперси (възможно най-добрите и удобни) и удобни памучни дрешки и разбира се, от нашето внимание. Всичко друго е по-скоро за задоволяване на нашите амбиции, а не на тяхните нужди. Виж, като поотраснат вече е друго.

# 7
  • Мнения: 1 283
И аз не съм смятала,но основното е кошара и коли4ка,другите неща са дребни!
Бебешки дрешки(ританки и камизолки,също пелени,завивки) пратиха свеки и мама от БГ  Hug ,ние си купихме кошарата,коли4ката и дрехи 4ак около годинката май запо4нах да купувам! Rolling Eyes
И според мен везната ще ти е ненужна  Naughty Вани4ка,дрешки,памперси,козметика и туй-то! Peace Аз кърмих(и все още Flutter),вода не съм давала до 6-я месец,така 4е шишета не съм ползвала! baby_neutral
Много късмет ти желая и най-прекрасното бебе на света! Hug

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Предварително купихме леглото (чершафчетата са ми от каката), количката, памперси, няколко дрешки (имам доста от каката), козметика, корито, 2 хавлийки, скрин за дрешките + повивалник (това е една постелка, която се продава отделно от скрина), шишета (комплект от 5 бр. и понеже тя категорично отказа да ги приеме, купих и още 2 различни, но и тях не иска), 2 биберона залъгалка, мокри кърпи. Помпа ходих да купя веднага след изписването (заедно с бебка, че няма на кой да я оставям) - електрическа е и доста често я ползвам. Кошара, люлки (4бр.), играчка за над леглото и активна гимнастика ни подариха. До 2-3 седмици ще купя столче за хранене и едно чудо, подобно на проходилка, в което детето може да седи и играе, но на едно място. Първите ни разходи бяха около 700-750$, но от тогава периодично купувам по нещо.

Последна редакция: вт, 11 окт 2005, 07:13 от Sneji

# 9
  • Мнения: 2 292
Сьбирай мнения и трупай еврите на страна, Ще ги оШуШкате ... Simple Smile

Е, тук никой не се и съмнява в моите способности, камо ли мъжо. Mr. Green
Проблема е, че като излезна на покупки и спирка нямам, а все пак човек трябва да си сложи някаква граница. newsm78 Затуй исках да сондирам малко мнения и сред другите мами, че после да имам чемнения и сред другите мами, че после да имам черно на бяло за пред властите. мнения и сред другите мами, че после да имам черно на бяло за пред властите. рно на бяло за пред властите. Grinning
Аз кърмих(и все още Flutter),вода не съм давала до 6-я месец,така 4е шишета не съм ползвала! baby_neutral

Privet Dorit,
Tuk nesto ikonkata s kirilizata ne se pokazva ...
ami i men nikoj ne moj da me spre da  kopuvam kakvo li ne i da go trupkam ... moje bi naj - optimalno e nestata kato se kupqt da se podredqt na vidmo mqsto - taka nakraq nqma da imas katop men 6 bebeski odeala , 20 chifta ritanki i kakvo li ne ...  Wink A kolko sum izharzila ne sum smqtala, mnogo nesta sa kopuvani novi, mnogo sa ot poznati

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 084
От раждането до сега..т.е. 6 месеца мах. 1000Е.

# 11
  • Мнения: 1 178
В  на4алото мислех за детско обзавеждане, но т.к. бебето трябва6е да спи в на6ата спалня., където няма много място, трябва6е да търсим друго ре6ение.
Детското легло ми излезе 120 ев. с доставката до вкъ6ти http://www.kidtini.de/ /това което е най-отдолу Komplettes Bettangebot!/
Вместо скрин купихме комплет /Wannenständer klappbar
Höhe: 97 cm, Breite: 77 cm, Tiefe: 46 cm, Wickelauflage seitlich schwenkbar/ вана и отгоре подложка за преповиване и място за памперси и др. бебе6ки не6та за 70 евро. Много съм доволна от тази мебел, има колелца и може6 да я мести6 навсякъде.
Мъжът ми бе против предварителното закупуване, но после той тър4а за памперси, 6и6ета, биберони , ножи4ки,6ап4ици, памук, мокри кърпи4ки за дупето, крем4ета и вс. друго. Цени не посо4вам, за6тото са малки суми и не се помнят.
Много дре6ки ми изпратиха от България, които така и не успях да му облека, за6тото моя дундьо се роди 4700 и запо4на направо с 62 номерация.
Детска коли4ка от Knorr за 140, много ми е удобна, но не влиза в багажника на колата, без да демонтира6 2 колела Hug
Детска ко6ни4ка за кола от макси кози за около 200ев., не помня то4но за6тото бях в болницата.
Опитах се да изброя най-основните не6та, останалото може да се набави в последствие. Сега си спомних не6то което ми направи впе4етление тогава, " мебелите не са важни, на бебето му е необходимо топлина, храна и много оби4"
Успех  Grinning


# 12
  • Мнения: 4 212
С абсолютно вси4ко, кошари, дрехи, биберони, машинка за кърма, стерилизатор, мазилца, коли4ки......1о00?. Ми тя само коли4ката варира от 250 до 900 ? в зависимост от желанието.
Така 4е ще ти стигнат 1000 ? може би.

# 13
  • Мнения: 4 244
Доритт, за да ти е по лесно - карай по списъка от  закачената тема
Значи аз дадох в началото пари само за кошчето, щото каката спеше при нас и за една комбинация скрин с вана за който и Мегстар спомена. Това ми излезе 150 евро. Не помня колко дадох за дрешки, но не се оливах, щото бях нова тук и имаше и други фактори които ме спираха.
Количката ми я подариха колегите на мъжа ми - 900 евро (мерцедеса на детските колички Хесба).
Определено много от нещата купувах след това в движение, щото не знаех какво ще ми трябва и тъй като беше лятно бебе ми се наложи да купувам пуловерчета, якенца и др топли неща щото беше адски студено лято.
За сина няма какво да коментирам - само някои дреболии в синьо и зелено съм купувала иначе всичко по наследство от каката.
А детската стая като обзавеждане ни излезе 1400 евро с всичко в нея - мебели, матраци, мокет, тапети, платовете за пердета и чаршафи. Но я правихме направо за двама Wink

# 14
  • Мнения: 1 465
Zdrvavey Zoi4e,

eto me i men Wink Ami nie o6te se muknem po bebe6kite magazini i muj mi namrazi KIABI, 4e e tam vseki weekend Twisted Evil Mai sme se pobarkali s tia pokupki, ne 4e sme nakupuvali ogromni koli4estva, ama vse ne6to ni lipsva, pak nakraya sigurno 6te se okaje 4e ima ne6ta, koito ne sa neobhodimi. Neznam az dali bih mogla da davam saveti, 4e mai sam v tvoito polojenie, no ako moga da dam takav, to e da se snabdi6 sas spisaka ot bolnicata, v koiato 6te rajda6 i purvo nego  da podgotvite i posle ostanalite ne6ta malko po malko da kupite. Ina4e nie ve4e otdavna sme previ6ili 1000?, ama to samo:

koli4kata                         - 399.00?
sgavaemoto leglo           - 129.95?
sterilizatora                    -   70.00?
pompa za karmene         -   54.90?
voden termometar          -   20.00?
koritce                             -   10.00?
dre6ki sas spalni 4uval4eta - 2 br., 6apki, 4orapki  - okolo   - 220.00?
du6e4eto za povivane                                                            - 24.50?
4ar6af4etata
edin sutien za karmene                                                          - 17.00?
2 no6tnici za men za bolnicata        okolo                               - 45.00?
halat                                                                                       - 27.00?
du6e4e za legloto                                                                   - 29.95?
biberon /zalagalka -2br/, noktoreza4ka, guba za baniata
belio za ednokratna upotreba za men za v bolnicata + prevrazki
tamponi za gardite si vzeh edna opakovka za ednokratna upotreba - 9.90?
havlia za bebo

I tova vsi4ko kato go pogledne6 ni6to ne e pak parite letiat newsm78 Vajnoto e da ne se kupuva vsi4ko navednaj, 4e togava satreseniata na semeinia budjet sa naistina dosta golemi.
Kato gledam - pompa moje da ne mi se naloji da polzvam, sterilizatora ne se znae kolko vreme, ama ni6to ne kazvam na muj mi, 4e... Wink

Последна редакция: вт, 11 окт 2005, 14:24 от Pollia

Общи условия

Активация на акаунт