Момичета,излекували хламидии,помогнете!

  • 34 419
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 798
Лекувам хламидии вече с трети антибиотичен  курс/Фромилид-10 дни,Азитрокс-5 дни,Рулид-10 дни/Последният контролен тест/от цервикален секрет/ е `слабо положителен 1+`/.
Моля,която от вас  се е справила с тоя упорит проблем да пише с какви лекарства и как.
Пускам тази тема,защото откакто разбрах ,че имам хламидии и започнах да чета за тях подробно установих колко сериозни последствия може да има от нелекуването им.
В сайта също има материални достатъчни за да разбереш колко сериозно заболяване може да е.

# 1
  • Мнения: 9 077
Мила, има доста мами Wink които са излекували хламидия и вече гушкат бебчета- ако това ще те успокои. Друго, което мога да ти кажа по въпроса е, че повечето от тях забелязах че са пили силни антибиотици, които се приемат само 2 дни ( или три беше...) еднократно. Помня и че бяха доста скъпи. По принцип лечението може да се провежда и с по леки антибиотици, по-евтини и за по кратко време, но на няколко пъти, докато при силните това е предимството- веднъж, нищо че са по-скъпи. Аз май само те обърках повече, но това е всичко което знам по въпроса и съм чела от мненията на тези,които са минали през лечението. нека някой по-запознат се включи. Успех ти желая, и не се притеснявай- важно е че си почнала лечението вече Wink

Имаше една много хубава тема по въпроса, сега ще опитам да я намеря Thinking

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
А мъж ти проверяван ли е? Защото той ако има а не ги е лекувал колкото и да хапчета да пиеш мила винаги той ще ти лепва пак. Иначе азд първият път имах отрицателна хламидия...сега бях на границата и за това вчера аз и мъжа ми ударихме по 4 хапчета Азитрил по 250 мл.

# 3
  • Мнения: 9 077
Хера, Азитрил-а по лекарско предписание ли е? Или ви си решихте? И колко струва Embarassed Щото аз като си правих миналата година, и беше май на границата newsm78 гинеколожката ми каза че е отрицателно Rolling Eyes и не ми каза да пия нищо...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Стеф понеже ще правя цветна снимка на тръбите та в Торакс д-р Даскалов ми каза, че иска да ми пусне хламидия и микробиология предния цикъл преди снимката за да е сигурен че няма праблом. Та пуснах аз тез неща и се оказа, че съм на границата...то и предния път може да съм била ама на листчето моето и на мъжа ми пише отрицателно/първият път ги пусках в Ст-З/. Та д-р Даскалов ми каза да изпием и двамата по 4 хапчета по 250мл за един ден...Общо струваха 27лв. осемте. Аз освен витамини друго не си самоназначавам Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 798
Милички,продължавайте да пишете,много съм ви благодарна!11
Ама съвсем се опулих Shocked,одзверих,оплетох..... newsm78
Да вметна-втория курс беше с Азитрокс,активна съставка като в Азитрила-азитромицин-пих 5 дни-на 12 часа по 150мг.
Първият ми антибиотик беше Фромилид-150-лв за двамата.После Азитрокса/но защо вие сте пили еднократни дози?!?!!/-4 кутийки/по 2 на човек/,кутийка-14лв.Последния изпит антибиотик-Рулид беше за 10 дни-на 123 часа по 150мг-кутийка 17лв.
Хич не са евтини.... #2gunfireЧакам 3 дни и ще ходя на контрола,ще пиша каква е.
Но това не го разбрах,защо еднократни дози на нещо си и готово.....Всички ,изпити от нас са скъпи и силни .
Мъжът ми се оплаква ,че ухото го боли от толкова лекарства,не знам ако пак излезе положителен резултата какво ще правим...Толкова съм се отчаяла...
ПРеделно ми е ясно,че няма секс без презерватив и фелацио Embarassed докато не се излекуваме,така че категорично не се заразявам отново...
Дано се включат още момичета..Не мога да работя вече от нерви,само чета ,търся,препрочитам и гледам дали някой не е пуснал ново нещо за тези хламидии.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Dobrotvorka наистина са доста скъпички лекарства. Но може и да е за добро...като излекувате хламидията и после бебче Grinning А ние изпихме общо 1г. на човек...а защо просто немога да ти отговоря на този въпрос. Просто доктора така ми предписа. Може би защото микробиология и антитела и всичко друго ми е в ред и хламидията ми била на границата, просто води се отрицателна но не трябва да е така...
Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 798
Херичка,ама какво е това `на границата`-или имаш или нямаш хламидия?!?!Кръвния тест  съвсем ще ме оплете,из руските сайтове четох ,че вече не се използва даже,у нас явно всичко е назад. #2gunfire
Бебче искам....Ама какво ли ще са причинили на репродуктивните ми органи хламидиите,един Господ знае...
Чакам да ми свърши цикъла и пак на контролен преглед.Ако ми предпише 4-ти антибиотик,вече не знам....
Азатрила и Азитрокса са едно и също,защо при мене не подейства? Cry

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Ами ако границата е 1:16 аз сигурно съм 16. За доктора това не е отрицателно и иска да я премахнем. Все едно аха аха и да нагазя в хламидията. Просто различните лекарства различно действат на различните организми. Не се притеснявай всичко ще се оправи Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 9 077
И моето изследване беше с титър 1:16  Rolling Eyes
Явно пак ще трябва да правя, за успокоение ли, за какво...
То зависи в коя лаборатория се прави и с какви стойноти работят там. В някой това се счита за граница, в други границата е 1:32...

Херка, значи Даскалов е решил да ти направи кръвен тест?

# 10
  • Мнения: 3 376
Ама какво значи аха да нагазиш в хламидията? newsm78 То нали е бактериално заболяване? Значи ли, че имаш някакво количество бактерии, ама не много опасно? И всеки човек ли има такива бактерии, само че в по-малко количество?

# 11
  • Мнения: 9 077
Гриз, и аз така го разбирам- има някакви бактерии, но не са толкова, че да се говори за хламидия Rolling Eyes
Аз да попитам сега, и не само за хламидията, ами и за рубеолата и токсоплазмозата:
кое изследване трябва да си поискам в лабораторията- IgG или IgA, едното е за антитела, другото е инфекция в момента, доколко знам newsm78 Но кое е по-добре да се направи? Или и двете? И какво значи серологично изследване ( на всичките тези по-горе изброени )  newsm78

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Здравеий мила, аз също имах хламидия, лекувах я повече от година, приятелят ми от един курс антибиотици се оправи, но аз пих какви ли не, затова не им помня имената, имаше едно което пих, казва се Сомамед мисля, че правилно съм го написала, бяха три хапченца вътре, първите две се пиеха ударно на един ден, а на втория ден третото, лекарството беше около 40лв. преди около година, не се притеснявай, разбирам те, по едно време си мислех, че никога няма да се излекувам, но слава богу и бебо вече е на път.
Успех, ще стискам палци и бързо оздравяване.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Ама какво значи аха да нагазиш в хламидията? newsm78
Това с газенето беше образно казано. В смисъл ако не се лекува може и да стане по - голям титър. Аз така го разбирам. Разсъждавам по твоята логика Гриз но явно като си на границата това значи, че примерно бактериите има опасност от минаване на границата...ох дано ме разбираш щото и аз вече се омотах.
Роси лекарствата са доста за лекуване на хламидия. Аз също съм пила Сумамед но това беше когато бях болна...бронхит де. И аз се изръсих около 40лв. за него. Цени цени свят да ти се завие.
СТеф сега ще проверя кое да си поискаш.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Херка, значи Даскалов е решил да ти направи кръвен тест?
По-добре си направи още веднъж. Д-р Даскалов ми пусна още една защото каза, че м.юли/ хламидията където я правих в СТ-З/ е доста период и трябва пак. И той ме прати в тяхната лаборатория и ми взеха кръв, а той ми взе материал за микробиология.
За по-долното ти питане трябва да е откриване на антитела-ELISA (IgM и IgG)

Общи условия

Активация на акаунт