Злоядото дете и килограмите1

  • 450
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мами!!Сигурно не съм единствена с ъс злоядо дете, но моето мъниче се роди 2,500кг. и надддава по малко.Не яде много още от самото начало.На кърма бяхме до 4 месец.Отказваше адаптирано мляко да яде, опитахме какво ли не.Отби се сама и прояде.Сега е на 6м. и 11 дни и тежи 5,610 кг ,66 см. тя расте на височина повече.Сутрин като яде в 5-6 след това неиска чак до обяд бута с език биберона и не иска мляко .Каши и пюрета яде с лъжичка перфектно,  но не може само това знаете, че млекцето е задължително.Кажете ми какво да давам сутрин вместо мляко, защото до обяда има доста време от сутринта.Пишете и вие мами със злояди деца и има ли такива като нас с такова ниско тегло?

# 1
  • Мнения: 228
Твоето дете не може да е злоядо ,защото сте още много малки.Децата след 1година започват да проявяват предпочитания към различната храна.Може да пробваш да въведеш кисело мляко,но трябва да питаш лекарката ,защото сте още малки.

# 2
  • Мнения: X
Според мен проблемът идва от това, че е кърмено бебе и сег не приема биберона - пробвай да го смениш с по-широк/по-тесен, каучук или силикон, можеш да питаш в Кърмене имали ли са подобен проблем и как са се справили. Това за киселото мляко е вариант - моята, въпреки че си беше на адаптирано /Фризовом заради повръщане/, когато го смених с такова за над 6м. отказа категорично млякото, усещаше го и в пюретата, минах на кисело и все още е негов фен N1 Wink /това естествено след консултация с педито/.

# 3
  • Мнения: 3 537
Не се притеснявай,горе -долу си е добре детето накила,и ние бяхме така на вашата възраст.Може да пробваш и кисело мляко да дадеш ако искаш.
За малко твое успокоение мога да ти кажа,че моя сладур е на 13 месеца и е 8,400кг и 71см, Peace,доктора ни казва ,че си е екстра Wink

# 4
  • Мнения: 5 299
Мерките на детенцето не са никак лоши, като се има предвид колко кг се еродило. Моята беба също е на 6 месеца(и 11 дена) и е 7.600/70 см., но се роди 3.300 Ние от скоро почнахме попара да ядем сутрин - към 9, а последното и ядене ве4ерта е също към 9(добавям в млякото гранулирани бисквити Плазмон) От попарата изяжда 3-4 лужички и 150мл мляко, на обед яде чак към 13 ч.

# 5
  • Мнения: 472
Моето момиче също е много злоядо , и с млякото съм имала проблем , затова в зеленчуковото и местното слагам 2 л ам , кашите винаги млечни,  в кисела слагам 3 л ам и така за по нататък си мисля че ще слагам мляко в попарата ! дано да имам успех
Така според мен когато добавям мляко ядененто винаги е полезно , а не само зеленчуци ... незнам дали съм права

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Определено не е злоядо детето - защо не приемеш, че не му се яде мляко или че като се нахрани сутрин му е достатъчно до обяд?

Ако не иска мляко да пие - не му го натряпвай. Спри млякото с шише и му давай пюрета с мляко, каши с мляко и каквото друго яде, но с мляко вътре. След около 10 дни му предложи мляко с бутилка - ще го приеме, а ако не го приеме - още 10 дни друга храна.

Килограмите ви са ОК. Хората са различни и неможе да има норма за това кой колко килограма трябва да бъде. Дъщеря ми е 9 и малко, при ръст 80см., а е на година и половина. Яде нон-стоп, но гривнички никога не е имал и не й трябват мен ако питаш.

Последно, но най-важното: НЕ тъпчи детето и не виждай проблем там където няма.

Общи условия

Активация на акаунт