Болно бебе-как да го кърмя???

  • 378
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Момичета един спешен въпрос.Бебчо е болен -на 38 дни е .До сега се кърмехме ефективно,но сега е със запушен нос и не папка както се трябва.Нагълтва се със въздух ,повръща,папка 5-6 минути и заспива.Да му предлагам ли по често цица-много ме е страх като повръща да не се задави.От вчера често му се случва.А и като че ли спря да търси мляко-всякаш няма апетит. newsm78

# 1
  • Мнения: 980
Хремата е много неприятна за кърмачето. И ние сме били със запушен нос и го прочиствах с физиологичен разтвор преди кърмене. Най-добре вземи спрей.
Когато е болен бебчо, кърми го по-често. Той така или иначе не може да се наяде както трябва, а сега му трябват силички да се пребори. Гушкай го и го дръж изправен след ядене, така няма да повръща. Повдигни матрачето на леглото, откъм главата, когато спи. Това също улеснява дишането.
Измери, дали има температура. Ако не е просто хрема, трябва да се посъветваш с педиатъра си.
Бързо оздравяване.

# 2
  • Мнения: 1 722
Здравей! Ние бяхме така цяла седмица. Дори изобщо отказваше гърдата, за което пусках теми във форума. У дома всички ми натякваха, че се отбива. Пробвай да изцеждаш и да му даваш с лъжичка или чашка, защото при запушен нос, няма как доброволно да си запуши и устата. А в нослето пръскай Стеримар преди кърмене.

# 3
  • Мнения: 7 106
Капвай в нослето физиологичен разтвор или пръскай със Стеримар, след което обърни бебето по коремче за малко. Така секретите изтичат навън и по-лесно се чистят. Прави го на всяко кърмене, ако нослето е запушено, защото е ясно, че със запушен нос не може да суче.
Кърми си го толкова често, колкото иска, за да си сигурна че не остава гладен, и го вдигай често по време на кърменето за да изхвърли погълнатия въздух.

# 4
  • Мнения: 694
Благодаря момичета-направо ми къса сърцето горкота-а ми е толкова спокойно бебчето.Искренно ви благодаря за съветите!!!

# 5
  • Мнения: 5 228
Капвай в нослето физиологичен разтвор или пръскай със Стеримар, след което обърни бебето по коремче за малко. Така секретите изтичат навън и по-лесно се чистят. Прави го на всяко кърмене, ако нослето е запушено, защото е ясно, че със запушен нос не може да суче.
Кърми си го толкова често, колкото иска, за да си сигурна че не остава гладен, и го вдигай често по време на кърменето за да изхвърли погълнатия въздух.
Както винаги Зори ти е дала много добри съвети. Нормално е бебето да няма апетит, когато е болно, за това ти му предлагай, а не чакай да изгладнее. Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт