Дайте идея за пилешко месо

  • 896
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 038
Момичета аз рядко пиша в този форум,защото не съм кой знае каква готвачка и нещо не ми се отдава Embarassed Embarassed Embarassedно пък като готвя искам да е нещо хубаво Rolling EyesДайте идея,с какво да сготвя пишешко месо,имам сметана,картофи,подправки бол.Чудя се как да го сготвя,нещо в йенско ли да е,на фурна ли,на котлон ли,и аз не знам Embarassedкажете някоя бърза и лесна рецепта,че на половинката му се е дояло пиле със сметана,ама като не знам как да го направя. Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: вт, 11 окт 2005, 18:24 от Erica

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Можеш да мариноваш пилешкото месо с бяло вино, соев сос и подправки за час - два. Свари картофите и ги направи на пюре с мляко и масло /за гарнитура/, или ги изпържи, или хък ги нарежи на кръгчета и ги метни на фурна с олио, д супени лъжици мед, горчица и подправки на вкус. А месото както е мариновано, го сложи в йената, залей със сметаната, настържи кашкавал и запечи около 30 минути на фурна. Лесно е, но може и други мами да дадат по-добри идеи. Успех

# 2
  • Мнения: 3 211
Аз правя едни много лесни и бързи пилешко пържолки.
Начукват се 4-5 пилешки пържолки от бут, овкусяват се със сол, черен пипер и соев сос и се нареждат в купа, като върху всяка се слага 3-4 лъж.кис.мляко, общо около една кофичка кис.мляко. Така се оставят да престоят поне 1 час в хладилник.
После ги изпържвам в олио както са си с кис.мляко (не ги мия), даже млякото, което остане в купата го добавям накрая в тигана. Като се запържат хубаво ги вадя в една чиния. В същото олио слагам 4-5 скилидки смачкан чесън и изсипвам една кофичка сметана, разредена в малко вода. След това добавям пак пържолките в тигана, намалям огъня и захлупвам с капак да се задушат около 20-30мин. Остава съвсем малко сос.

# 3
  • Мнения: 5 228
Пиле със сметана можеш да направиши по съвсем лесен начин: мариноваш пилето (примерно в зехтин, босилек и риган). След това го запържваш и като се зачерви прибавяш сметаната, пилето да поври в нея, докато сосът се сгъсти. Ако имаш гъби, можеш и тях да прибавиш преди сметаната. Картофите най-много ги обичам на фурна: нарязват се на кубчета или на колелца, слагат се няколко скилидки чесън (може и лук и моркови), слагам една непълна лъжица Маги Вълшебен вкус пиле, маргарин, олио и вода до половината на картофите.

# 4
  • Мнения: 1 038
Супер сте,много благодаря newsm51пък дано излезе нещо,щото smile3511

# 5
  • Мнения: 25 441
Слагаш в йенска тенджера парчета пиле(пил. бутчета), прибавяш резени пушено сирене и гъби(предварително задушени, може и мариновани), подправки - черен пипер, 2 кубчета гъбен бульон, разбиваш кофичка заквасена сметана(може и течна) с бира и заливаш. Печеш на силна фурна, докато заври, после намаляваш на 100 градуса да къкри около час.
Добър апетит! Wink  chef

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И аз малко късно се включвам, но да се включа все пак:
Продуктите:
Няколко картофа нарязани на кубчета, пилешко филе на парченца, 3 стръка пресен лук на дребно, 1 кофичка сметана, 200 гр. топено сирене и малко къри
Всичко това се смесва и се слага в хартия за печене като се прави вързопче, което се връзва с конче, канапче или каквото и да е.
Пече се на силна фурна и става вкусотийка.

# 7
  • Мнения: 4 176
Ето тук е моята любима рецепта за Пиле с къри сос. Лесна и адски вкусна.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18872.msg361068#msg361068

Общи условия

Активация на акаунт