Разболя ни се човечеца

  • 797
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 163
Айде, за пръв път ни е болно щерчето. Зачервено гърло, температурка...
Водихме я педиатър, предписаха ни лекарства. Едно от тях е витаминен сироп, който обаче не можем да намерим. Всички сиропи от тоя тип са за деца над една година. Имало е за от 6 месеца, но спряли вноса... Чудничко! Сега мъжът ми обръща всеки камък в София, за да открие някъде въпросното предписано сиропче, което май е (на всичкото отгоре) БГ производство.
Има ли някой от вас представа как да преценя дозировката на витамините, ако са за деца над година? 1/2? По-малко?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Знаеш ли, питай пак педиатъра, да не разкарваш бебето, звънни по телефона. Ако не успееш, консултирай се в аптеката, в повечето аптеки ти дават съвет за дозировката на лекарствата. Недей да даваш така на око, ако го няма този сироп, сигурно има заместител... Аз на моя юнак само вит.С съм давала и то в комбинация с калциев глюконат, за нашата възраст по 1 малка ампула вит.С (при бебчета до 3мес по 1/2 ампула), но за други витамини не зная... Дано се оправите по-бързо  thumbsup

# 2
  • Мнения: 910
Zdravei!
Vijdam, che jiveesh v Sofia. Az imam edna apteka, kadeto vinagi ima vsichko, ili ako niama se obajdat niakade i go dostaviat. Aptekata se namira v j.k. Lagera, ul. Muglen (zad dulgia blok na Boris III, sreshtu Prima Business Center-a). Dano namerish kakvoto ti triabva. I dano ozdraveete skoro!

# 3
  • Мнения: 8 163
Благодаря ви!
Оказа се, че такъв сироп просто не съществува в рецептурника към днешна дата. За мен остава тайна защо лекарката, която прегледа Аля (Милева, от център "Д-р Грийнберг") така и не ми даде заместител, въпреки, че звънях и говорихме по телефона. Представете си, тя ми каза "Ами не ги знам всичките марки, говорете с аптекарката". Че аз ако исках да говоря с аптекарката нямаше да вода човечката на преглед!
Накрая звъннах на нашата докторка, Байкова, и тя ми каза, че Мулти Саностолът се дава по една кафяна (сиреч 1/2 чаена) лъжичка дневно.

# 4
  • Мнения: 3 042
Абаджиева, не мога да ти помогна със съвет за дозировката, ама просто да ти пожелая бързо оздравяване на човечето!

Общи условия

Активация на акаунт