Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 222 302
  • 716
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 75
Разбирам те напълно vtvt.Просто исках да чуя някакви мнения за да се реша един вид.
От колко време си на ЛДН и как се чустваш?

Пинко като влязах в болницата бях 54 кг.Излязох 49 защото не ядох нищо един месец само по солета на ден.Сега съм 55 в добра форма съм един вид.Абсолютно ми казваха ,че ще напълниея от кортикокстероидите ,но аз използвам Буденофалк които е локален кортикокстероид и не ми влияе на нищо друго освен на червата.Имам си и други усложнения като главоболието и проблемите с очите но това е от болеста не от лекарството.Определено искам да се боря по някакъв начин със болеста,но от това което прочетох за моята болест и ЛДН подразбирам,че не я лекува а облекчава симптомите и задържа болеста на едно ниво което правят и кортикокстероидите.При положение обаче ,че едните нанасят големи вреди след дълго използване а и са доста скъпо удоволствие (да го кажа така)то май ЛДН а е за предпочитане ,едно че няма кои знае какви странични ефекти,друго ,че ще излиза по евтино . Надъхвам се май сама ама карай. Laughing Laughing

# 196
  • Мнения: 800
Ето един материал за пациент с Крон, в трайна ремисия от 2 години, след лечение с LDN:

http://jeffreydach.com/2009/01/12/crohns-recovery-with-low-dose- … frey-dach-md.aspx

Извинявай, че те затрупвам с материали, но аз други проверени доказателства нямам. Rolling Eyes

Както ти казах, болестта на Крон е на второ място по благоприятно повлияване от LDN от над 200 болести. (на първо място е множествената склероза)

Ако имаш възможност, вместо тук да спорим, прочети повече по темата в интернет и вземи решение за себе си.

Ще се радвам ако се почувстваш добре.

И една таблица с впечатления от лечението с LDN на пациенти с болест на Крон:


https://ldndatabase.dabbledb.com/page/other/YxfKeofL#

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 16:18 от PinkPanther

# 197
  • Мнения: 403
Ерика и аз съм така с кортикостероидите. Преди да се разболея бях здрава и тежах 78кг. Като се разболях обаче от тогава все ме боляха краката трудно ходех все болки и от тях ми се обиваше апетита и много болкоуспокояващи пиех какво ли не пробвах. В един период от време ме боляха краката 24 часа и нищо не ми помагаше ревях по цели нощи и лекарите викат така ще е не моожем да помогнем. Тогава от болките ми се убиваше апетита и почти не ядях затова и отслабнах с годините на 60кг така си ги потдържах докато не закъсах с тазобедрените станах с тях за 4 години се изядоха на 53 кг. Като ги смених болките спряха ими се върна апетита станах 63кг сега умшилено гледам да не се тъпча защото минах на ЛДН от 2 месеца го пия но пък колената ме болят. Пак почнах да пия болкоуспокояващи сега съм на ибупрофен и съм 60кг . Искам да сваля още някое кило зада не ми тежи толкова на кокалите и като ходя но това ще стане постепенно защото не седвижа много понеже всяко движение е придружено с болки в ходенето. А един професор ми беше казал така единствения изход да не се пълнее е да се яде по често по малко на залъци. Каза да гледам какво слагам в устата си за да мога да изкарам по дълго време с тези стави тоест да не качвам кила макар че ги качих и сега мие трудно да ги сваля. Почвам да си мисля че за 2 месеца ставите ми не са така възпалени и не горят но искам да изчакам още време за да дам окончателно и категорично мнение по въпроса като си направя и изследвания. Ако след някой друг месец и изследваниятат покажат че утайката ми е 3 както преди да почна ЛДН значи артрита си е в ремисия за сега само болките в колената имам. Но имаше и лоши дни.

# 198
  • Мнения: 75
Пинко аз не споря,просто искам повече мнения за да мога да преценя плюсовете и минусите .Не е ли нормално?Човек винаги трябва да има съмнения според мен затова и се науждая от солидна доза доказателства.Правилно,че всеки сам решава и аз искам да се информирам за да мога правилно да преценя кое е добре за мен и кое не. Peace

vtvt Съчуствам ти искренно.6о кг много ли са за ставите ти,мисля ,че не са фрапиращи килограми?
Моля те даи отзиви като си направиш иследвания много ще са ми полезни а и не само на мен.Сигурна съм ,че и други хора искат да пробват но не им стиска затова информацията и споделянето може да помогне .  bouquet  bouquet  bouquet

# 199
  • Мнения: 75


И една таблица с впечатления от лечението с LDN на пациенти с болест на Крон:[/color]

https://ldndatabase.dabbledb.com/page/other/YxfKeofL#

На тези таблици ми е малко трудно да повярвам и ще ти кажа защо.
И аз участвах в една програма два месеца и попълвах дневник с впечатления за всеки изминъл ден .
До известна степен нещата които се пишеха вътре не бяха самата изстина по препоръка на лекуващия лекър(ако разбираш какво искам да ти кажа) Wink Rolling Eyes

# 200
  • Мнения: 403
Ерика ще дам инфо като направя изследванията на понеже ги правих скоро личната няма да има възможност да ми ги пусне всичките щото са бая и ще изчакам поне още два месеца сигурно. Абе надеждите ми се до 6 месеца да тръгнат нещата на добре с мен и да отшумят и тези болки в краката по конкретно колената. Та за това сега ще търпя. Надявам се да се оправя по скоро и живот и здраве и бебче да си направя иначе не можех да си го позволя с метотрексата. Но времето ще покаже.

# 201
  • Мнения: 75
Искрено ти пожелавам да успееш с това което си започнала и един ден д си гушкаш едно сладко бебе в прегърдките си.

# 202
  • Мнения: 403
Дано че годинките си вървят вече съм н 35 и все с тоя артрит се занимавам.

# 203
  • Мнения: 19
vtvt, и аз ти пожелавам от сърце още тази година да гушкаш едно хубаво малко бебче. А 35 год. не са кой знай колко много. Просто ти е време. Стисксм палци и ако можеш мисли по-малко за болестта.   bouquet

# 204
  • Мнения: 800
vtvt - пиенето на метотрексат и зачеването са несъвместими! Защо ли? Метотрексатът блокира метаболизма на фолиевата к-на. След спирането му непременно трябва да пиеш фолиева к-на (най-добре метафолат) щом имаш планове за дете.

Единствената добавка с неизяснена функция по време на бременността е панкреатинът. Трябва да се спре по време на бременността. За всеки случай.

Иначе LDN е един от препаратите, които се пият при безплодие, т.е. LDN помага.

# 205
  • Мнения: 403
Пинко благодаря, но още нямам намерение да го правя бебето, докато не се стабилизирам и да мога да стоя на краката си като хората. А и даестествено трябва да съм в добро здраве за да не пия нищо друго допълнително което за сега е трудно пия доста неща за да се стабилизирам с тяхна помощ и ЛДН. Но ако ЛДН ме вкара в пътя така да се каже и успея да се намеря работа може и да помисля за бебе. Тоест имам надежди в близките 2 години. Щото съм инвалид всичко ми отива за хапове. Държавата не дава нищо аз няма от къде да го взема и се мъча да се лишавам от всичко останало само за здраве мисля. Увеличиха и стажа за майчинство, не съм убедена чеще съм добре след раждането. По телевизията гледам как убиватт жените само с едно секцио лекарите. Мечтая си да нямам болки и да не се тровя с боклуци, да имам нормална работа и да си направим едно бебе, но за сега само надеждите ме крепят още не мога да си позволя нищо от това освенда миотива пенсията за добавки за да се получи с новото лечение и организма ми свикне с ЛДН и спрат болките. Сега както съм сутрин схваната и едвам се изправям на краката ако не пия ибупрофен нямам желание да правя нищо защото всяка стъпка ми е ужасно болезнена. А неме мързи ама много ме боли и това меотказва да шетам дори.   Абе проблема ми е че не ми допада много реалността и бедността, и това че нямам друг избор.
Затова почвам стъпка постъпка и се надявам нещата да се наредятедно по едно постепенно.

# 206
  • Мнения: 13
 Ерика, всички сме минали през стандартното лечение и резултатите са отчайващи.Равносметката при мен е :20 гк. прираст за три години ,пиелонефрит ,кожни проблеми ,проблеми със зрението,алергия....В началото и аз си мислех ,че не е толкова страшно, нямах сериозни проблеми ,но с времето нещата се промениха.На някой кортикостероидите може и да са помогнали ,но на мен ми навредиха!

# 207
  • Мнения: 75
Те изобщо помагат ли за нещо тези кортикокстеоиди.Лъжовни лекарства не ни лекуват а ни подържат но за сметка на това правят много поразии.И аз имам проблеми с очите от болеста не от Кортикокстероидите значи така или инъче с тях или без тях пак ще си получавам придружавашите симптоми.  bouquet

# 208
  • Мнения: 615
Те изобщо помагат ли за нещо тези кортикокстеоиди.Лъжовни лекарства не ни лекуват а ни подържат но за сметка на това правят много поразии.И аз имам проблеми с очите от болеста не от Кортикокстероидите значи така или инъче с тях или без тях пак ще си получавам придружавашите симптоми.  bouquet

Те повече вредят  ooooh! Особено ако се пият на хапчета продължително време  ooooh! Но на лекарите идеята им е, да не си отидеш от това за което си дошъл при тях, а пък от всичко друго извън тяхното  отделение може  #2gunfire

# 209
  • Мнения: 403
Тишоо ти почнали ЛДН? Как се чувстваш?










Общи условия

Активация на акаунт