Кисел - от кога?

  • 6 632
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Момичета от кога започнахте да давате на бебчовците кисел и как го приготвяте?Дали сме малки още?

# 1
  • Мнения: 514
Започнах от 5-ия месец. В 200мл вода слагам нарязани на кубчета плодове. Като омекнат ги вадя и пасирам (а може и предварително да ги пасираш ако са по-меки). Връщам обратно във водата и сгъстявам с натурално нишесте (без оцветители и ароматизатори). Като поизстине можеш да сложиш и 3 м.л. адаптирано мляко.

# 2
  • Мнения: 257
според книгата на проф. д-р лиляна трифонова "хранене на бебето" , след навършване на 5 -ия месец се препоръчва следния хранителен режим :
06.30 - мляко/160мл/
10.00 - мляко/160/+плодов сок или плод. пюре/половин каф. чашка/
12.30 - готово млечно-зеленчуково пюре/150-160гр./+1/4твърдо сварен жълтък-през ден
17.00 -постепенно захранване с инстантна безглутена млечна каша/150-160гр./+плодов сок или плод. пюре/половин каф. чашка/
20.30 - мляко/160мл/.
това разбира се е една примерна схема...

# 3
  • Мнения: 257
поразрових се из книжлето .. за кисела пише , 4е може да се дава от 5-ия мес. по ок. 200гр....има рецепти за мле4ен кисел,кисел от меки со4ни плодове,-"- от готово плодово пюре и кисел от твърди плодове...киселът е всъщност домашно приготвена мле4но-плодова каша...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 239
А какви плодове ползвате.В смисъл,че нали прасковите и кайсиите били алергени!Освен ябълка и круша друго какво може?

# 5
  • Мнения: 257
ако не е алерги4ен беб4о може да даваш сини сливи,кайсии,праскови,ябълка,грозде,круша..плодовете трябва да са добре узряли, да не са загнили и предварително да са добре измити и обелени...

# 6
  • Мнения: 397
Другите мами са ти отговорли, но да знаеш, че нишестето трябва да бъде разбито предварително в малко хладка вода. Аз на 200мл. вода слагам 2лъжици нишесте. А също и плодовете можеш да добавиш след като си направила нишестето. Като заначало купи царевично, то е без глутен. Ако пуснеш на търсачката думата кисел ще намериш много информация. Дано съм ти помогнала.

# 7
Аз започнах да давам кисел след като  малчо стана  на 4 мес. правиш му нишесте и му прибавяш плодово пюре /100мл. 50 пюре/ или сварени плодове. Не е желателно да се дават сурови ,защото са още малки може да му слагаш и сварена тиква.Между всяка нова храна ,която включваш  трябва да има 2седмици време за да свикне бебчо с храната.От гроздето и сливите може да го боли коремчето.

# 8
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
аз давам кисел от 2 сед.бебчо на 20 навършва 5 мес.но го права с готово пюре.

Последна редакция: сб, 15 окт 2005, 01:28 от Vivi

# 9
  • Мнения: 5 299
Аз започнах към средата на 5-я месец, като си купувам от готовите кисели в пликчета и само ги варя малко.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 239
Мога ли да сложа сурови пасирани плодове?

# 11
  • Мнения: 257
Мога ли да сложа сурови пасирани плодове?
педито ми каза, 4е преди навършване на 6 месеца е препоръчително да НЕ са сурови..

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз взех рецептата от тук и съм много доволна, Бобо също.
Изцеждам сока от плода.
Разреждам остатъка с леко подсладена вода и кипвам.
Добавям натурално нишесте.
Като изстине прибавям адаптирано мляко, разтворено в  първоначално изцедения сок.
Играчка е, но става вкусно, а и по този начин се запазват витамините от плода, които иначе при варенето се разпадат още на 60 градуса.

# 13
  • Мнения: 514
Мога ли да сложа сурови пасирани плодове?

Ти като пасираш плодовете нали ги слагаш във врящата вода и след това сгъстяваш с нишесте? Те си минават през топлинна обработка.

Общи условия

Активация на акаунт