Хайде да си помогнем

  • 1 847
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Като начало тук има много майки които имат нужда от материална подкрепа.Предлага ви да направим един пункт и да събираме дрехи.Има много майки тук които имат по голями деца и могат да дадът дрежките си които не им трябват на тези мами дето имат по малки дечица и имат нужда.Това като начало,може после и да измислим и друго. newsm10

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не е лоша идея ама пункт - къде  Thinking
Може да направим, но ще е трудно...
Обаче във форума има мами дето се занимават така да се каже професионално с благотворителност  Laughing може да се обърнем за съвет към тях за сериозни проблеми - като жилище, работа...

Аз лично се опитвам да открия детска ясла-дом за сираци и деца на бедни родители - целодневни ясли. Мисля, че това е едно малко крайно решение, но все пак решение за жени в критично положение дето трябва да работят, а няма кой да гледа детето, дори след обикновена ясла. Като науча координати ще дам - може да помолим някой модератор да го "бодне" някъде  Wink

А за пункта - ако някой нещо измисли да свирка

# 2
  • Мнения: 473
Не е лоша идея ама пункт - къде Thinking
Може да направим, но ще е трудно...
Обаче във форума има мами дето се занимават така да се каже професионално с благотворителност Laughing може да се обърнем за съвет към тях за сериозни проблеми - като жилище, работа...

Аз лично се опитвам да открия детска ясла-дом за сираци и деца на бедни родители - целодневни ясли. Мисля, че това е едно малко крайно решение, но все пак решение за жени в критично положение дето трябва да работят, а няма кой да гледа детето, дори след обикновена ясла. Като науча координати ще дам - може да помолим някой модератор да го "бодне" някъде Wink

А за пункта - ако някой нещо измисли да свирка


Това за градината е супер,но много трудно е да се направи.И тя трябва да се издържа от благотворителност.А за пункта като начало да пише всеки който иска да помигне тук,за да знаем дали да започнем да действаме.

# 3
  • Мнения: X
Хубаво, по-конкретно нещо измислила ли си?
В смисъл ако искате нещо да правите, аз съм за с двете ръце. Понастоящем все още имам свободно време достатъчно да участвам. Пък после ще видим.
Идеята е ОК, но като изпълнение нещо ми е много мъгливо!
Май тука е мястото да включа и един въпрос: всички мами от нашто форумче ли са работещи?

# 4
  • Мнения: 473
И още нещо който иска да помогне не само да съчуства да пише за да видим какво да предприемем newsm03

# 5
  • Мнения: 289
Харесва ми като цяло идеята, но наистина няма яснота. Май липсва план за дейсвтие. Ако става съпрос за дрешки мога да се включа и ще го направя с най-голямо удоволствие. Що се отнася за моят социален статус: студентка- не работеща.

# 6
  • Мнения: 473
Харесва ми като цяло идеята, но наистина няма яснота. Май липсва план за дейсвтие. Ако става съпрос за дрешки мога да се включа и ще го направя с най-голямо удоволствие. Що се отнася за моят социален статус: студентка- не работеща.


Мила няма яснота защото незнаем дали ще има желаещи да помогнат на нуждаещите се мами.Затова писах че който има желание да помогне да пише за да знаем как да се организираме.Засега казахме дрежки но може и други неща кой с каквото може да помага.Хайде аз дадох идеята но сама не мога да свърша нищо.Който иска нека пише да даде предложение как да се организираме,кой за какво да отговаря.Нали се все пак трябва да знаем кой от какво има нужда за да направим някакъв план.Според мен като начало да пуснем във форума нещо като анкета кой от какво има нужда,колко му е голямо детето.Нещо като таблица със заглавна таблица.И всеки да има достъп да си попълни даните.И друга кой какво може да помогне за да можем да разпределим правилно нещата.Нещо такова ми се върти в главата.Но незнам как да я направя тази база с информация във форума.някой ако знае да помага.Също и предложения за организация да дава.Хайде мами ако ние не си помогнем няма кой да ни подаде ръка. 

# 7
  • Мнения: X
Уфф, харесва ми много това с таблицата, ама и аз като въобще не разбирам от тия работи, как да я направим. Някоя мама по-светната с интернета да помогне....незнам...

# 8
  • Мнения: 473
Уфф, харесва ми много това с таблицата, ама и аз като въобще не разбирам от тия работи, как да я направим. Някоя мама по-светната с интернета да помогне....незнам...


Casiopeiya аз съм много разочарована като гледам от колко хора е видяна темата и колко са отговорили.Май тука само си съчустват на никой не му се помага.Мисля че е загубена кауза newsm12

# 9
  • Мнения: X
Ами незнам, специално за дрешките можем да направим друго. Примерно можем да пуснем тема, в която всяка мама да напише нещата, които може безвъзмездно да предостави на другите мами /за да не е съвсем безвъзмездно, ще сложим цена 1лв. за артикул /или 0.50 лв./ за да е купено все пак/.. Също и за други приспособления може... колички и тн. Ама незнам само дали ще разрешат модераторите, да не ни прехвърлят темата в На пазар или както там беше... А може би мамите разчитат на това да продадат тези дрешки или приспособления срещу по-голяма сума и така да подкрепят и без туй свитите си бюджети... знам ли?
Аз обаче за съжаление нищо не мога да дам... още съм в процес на купуване на 1вите неща на бебо, но след 1/2 или 1 година ще съм на линия... Пък и така ще се запознаем лично... ще си създадем контакти...
Та ако искаш пусни тема, или мога и аз да пусна, ама ще звучи все едно.. Я да видя на мен какво можете да ми дадете... щото да пусна тема ама нали трябва да сложа нещо: аз предлагам еди си какво. Ааа, всъщност имам един дънков гащеризон, който е огромен, купих го от една мама във форума ама няма да го нося, няма да стана толкова голяма.... ама незнам дали има други бременни тука.

# 10
  • Мнения: 473
Ами незнам, специално за дрешките можем да направим друго. Примерно можем да пуснем тема, в която всяка мама да напише нещата, които може безвъзмездно да предостави на другите мами /за да не е съвсем безвъзмездно, ще сложим цена 1лв. за артикул /или 0.50 лв./ за да е купено все пак/.. Също и за други приспособления може... колички и тн. Ама незнам само дали ще разрешат модераторите, да не ни прехвърлят темата в На пазар или както там беше... А може би мамите разчитат на това да продадат тези дрешки или приспособления срещу по-голяма сума и така да подкрепят и без туй свитите си бюджети... знам ли?
Аз обаче за съжаление нищо не мога да дам... още съм в процес на купуване на 1вите неща на бебо, но след 1/2 или 1 година ще съм на линия... Пък и така ще се запознаем лично... ще си създадем контакти...
Та ако искаш пусни тема, или мога и аз да пусна, ама ще звучи все едно.. Я да видя на мен какво можете да ми дадете... щото да пусна тема ама нали трябва да сложа нещо: аз предлагам еди си какво. Ааа, всъщност имам един дънков гащеризон, който е огромен, купих го от една мама във форума ама няма да го нося, няма да стана толкова голяма.... ама незнам дали има други бременни тука.


Ами да кажат,да предложат нещо.Ако е така че разчитат на пари от дрешките да напишат.Но мисля че това може да се разреши,защото ако те разчитат на това да вземат пари за тях за да купят нужното на детето си.То тогава могат да ги заменят с някоя мама .Примерно 1та мама да даде дрешки за бебе на 2та която има нужда а 3тата да даде по голями дрешки на 2та които вече на са и нужни и т. н. Нещо такова си представям.И така няма да играят пари.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Casiopeiya аз съм много разочарована като гледам от колко хора е видяна темата и колко са отговорили.Май тука само си съчустват на никой не му се помага.Мисля че е загубена кауза newsm12
Просто трябва да се пусне в по-посещаван форум. Аз лично много рядко влизам тук и съвсем случайно видях темата.
Свържете се с някой модератор и се посъветвайте.
Може да бъде тема и в "На пазар" и в "Продавам, подарявам"....

# 12
  • Мнения: 289
И аз си го представих нещо такова каквото го е описала Tonkata, да бъде размяна на вещи между самотни майки и предполадам не еднократно, както се прави за събиране на помощи и средства, а кръга да си го има винаги. Предполагам, че трябва трябва някъде да се събират вещите и да бъдат описани в списък, който да стои тук, във форума, а когато някоя майка се нуждае от нещо да отиде и да си го вземе, също така и като иска да даде нещо да го остави там.

Но на първо място май трябва да се изясни кои застават зад идеята newsm78

# 13
  • Мнения: 473
Аз заставам.Ама сама немога да направя всичко.

# 14
  • Мнения: 289
И аз заставам, но съм от провинцията. Материално мога да помогна с дрешки. По друг начин ако мога да бъда полезна в процеса на работа съм на разположение  Hug Само да уточня, че ми се случва 3-4 пъти месечно да пътувам до София.

Общи условия

Активация на акаунт