Колко време се използва попмата за кърма?

  • 1 262
  • 13
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Интересува ме при нормално количество кърма,до кой месец служи помпата за кърма.Питам защото ми дадаха на Чико спринцовката.Май преди да се изцедя ще трябва да ходя по час на фитнес за да мога да си служа с нея,тя е за културисти.И за това се чудя дали да си купя тази на Авент,какво ще кажете??????

# 1
  • Мнения: 503
Здравей!
Ако решишп бебето ти да е само на кърма и го кърмиш при поискване, помпата няма да ти трябва пове4е от месец - докато се регулира коли4еството кърма, от което бебето има нужда. И това е най-добрият вариант, защото така организмът ще произвежда то4но толкова кърма, отколкото има нужда бебето, и рискът от мастит е минимален. Пове4е по темата има във форума за кърмене и захранване на бебето, както и на страницата в подписа ми Laughing .
Ина4е помпата ще ти върши 4удесна работа, когато искаш да имаш изцедена, замразена кърма. (И по тази тема има на стр. в подписа ми - как да се съхранява изцедената кърма.)
Аз имах помпа на Чико, като теб, беше Mamma Donna, от на4ало ми беше малко трудно, но бързо свикнах с нея. Пробвала съм и с една на Camera, май тяхна беше, нещо като 2 тръби4ки една в друга, ама тя е прекалено силна, много разранява зърната.
Друго не се сещам. Питай, ако има друго, мойе и в бележка, или тук.
Леко раждане и успешно кърмене! Grinning
ПП: Сега проверих, 4е с кликване върху линка, стр. не се отваря, трябва да отвориш друг прозорец и да напишеш адреса, така се отваря. Не знам, защо ина4е дава грешка, стр. си е там.... Това ако искаш да я видиш де, не 4е те карам.

# 2
  • Мнения: 3 153
Нямам личен опит до сега, но според всички мои приятелки, които родиха последната година помпата на Avent е безценна и несравнима с нищо друго! Аз смятам такава да си взема;)

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ама ти как изпробва помпата, ако още не си родила???
Сподред мен помпите тип "спринцовка" са най-добри. Ползвах българска такава помпа. Първият път имах ужасно много кърма, не можех да изцедя на ръка и само тази помпа ми беше спасението. Именно това, че прави силен вакуум е ценно, сега може да ти се вижда за културисти, но като имаш мляко, го изтегля много бързо и усещаш облекчение.
Вторият път съм изцеждала 2 месеца, защото бебо го хранеха със сонда и кърмата му я даваха по тръбичка, отначало ползвах помпата, после свикнах и с ръка, с ръка се цеди направо в стерилно шише.
Някои майки предпочитат да цедят с ръка.
Може изобщо да не ти се наложи да ползваш. Обикновено се ползва в началото, докато се урегулира търсенето и предлагането на кърма. После - ако излизаш и оставяш кърма за бебока, а също и ако си излязла и усещаш голямо напрежение в гърдите.
Помпата се стерилизира само ако млякото ще се дава на бебето, иначе не е нужно, щото много мами се шашкат как ще я стерилизират на всяко ползване.

# 4
Moi priatelki izpolzvat pompata na Avent i sa strashno dovolni.
Mislia, che ako opitash sashtata, niama da sajaliavash. Za 2-3 sedmici proizvodstvoto na mliako triabva da se regulira.

# 5
  • Мнения: 3 042
Здравейте и от мен!
Аз ползвам помпата на Чико(традиционната), струва към 23 лв.
Съни е на 8 месеца, обаче още си я позвам  и върши чудесна работа! Изцеждам кърма за разходките, за кашите, за зеленчуковото пюре.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 302
Цитат на: firebird
Сподред мен помпите тип "спринцовка" са най-добри. Ползвах българска такава помпа.


Свекито ми ми донесе в болницата такава помпа, според мен за нищо не става, ужасно боли, а пък резултата е минимален.... имах ужасно много кърма и помолих една колежка да ми даде нейната на Авент, направо се родих. Не боли а изцежда идеално.

# 7
  • Мнения: X
Biliana,
vsichki momicheta gore imat pravo, no neka spodelja i mojat opit.
Polzvam pompata na Avent ot samoto nachalo. V purvite dni za da oblekcha gurdite, posle da podpomogna otpushvaneto na kanalite. Kogaro prez 2-rata sedmitsa proizvodstvoto na kurma se regulira si pomislih, che pompata njama da mi trjabva veche, tuj kato se hranim na poiskvane i bebo izsukva kakvoto mu e neobhodimo. Da, ama mi se nalozji neochakvano da hodja na kurs, taka che pompata pak me spasi, za da ne propuskame hranene se tsedjah i ostavjah na majka mi da hrani Boris. Mislja che i zanapred mnogo shte mi vliza v rabota.

Mojat suvet e slednijat.... Pomisli kakuv shte e ritumat ti na zjivot sled kato se rodi bebeto. Ako si po-aktivna, pompata shte e nezamenima dokato spresh da kurmish. Ako li puk ne, mozjesh da vzemesh po-evtina, ili puk nazaem ot njakoja prijatelka za purvite sedmitsi.

Uspeh v kurmeneto !

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Биляна,
Аз имах помпа AVENT и съм много доволна. Други не съм ползвала и не мога да коментирам.
Аз използвах помпата след всяко кърмене. Изцеждах останалата кърма и замразявах в специалните пликчета събраното през деня.  А за стерелизиране всеки път е лесно - има стерелизатор за микровълнова. С него става за максимум 7 минути.
Ако смяташ да кърмиш по-дъго, помпата ще ти е в голяма полза.
Поздрави и успешно раждане.

# 9
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ползвах помпата на Авент и мога да ти кажа, че ако не беше тя може би щях да се откажа от кърменето. Изцежда гърдите много добре и не боли въобще. В началото благославях този който я е измислил, защото имах много кърма (неизцеждана в първите 3-4 дни Embarassed ) и гърдите ми направо щяха да се пръснат без помпата. На ръка ми беше ужасно трудно, но пък на някои им е по-лесно на ръка, така че прецени... За мен това е една от най-смислените покупки покрай бебо.

# 10
  • Мнения: 694
Моя приятелка роди четири месеца преди мен, използваше помпата на Авент каза, че това е най-добрата помпа от всичко което е ползвала. А тя цедеше само от едната гърда по 500мл. кърма  и то след като бебо беше ял.
Преди да родя се купих тази помпа щом ни изписаха започнах да се цедя, за да видя по колко изтича от едната гърда. Е направо паднах когато за цели три часа успях да изсмуча с нея 30мл. Оказа се, че аз проста нямам кърма, не съжелявам, че дадох 80лв. за нея, нали все пак искам още деца та да се надявам, че ще ми послужи пак. Но моя съвет е да не бързаш да взимаш и то от скъпите изчакай да родиш и да видиш как ще потръгне и тогава.

# 11
  • София
  • Мнения: 366
Здравей, адашке,

Малко късничко пиша, но все пак ми се иска да взема отношение по темата. Аз също ползвах помпата на Авент и съм много доволна от нея. Имаше един период, в който имах чувството, че ми намалява кърмата. С кърмене и редовно цедене запазих лактацията на същото ниво - тогава беше лято, с бебка бяхме доста време навън, където и давах предварително изцедена кърма, което може би също имаше принос за намаляването на кърмата. Така цедих сигурно до 6-я месец. Така че при мен ползването трая доста по-дълго.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
помпата на AVENT е най-добра, може дасе каже, че е почти професионална помпа за кърма. На ръка не се изцеждай! В никакъв случай! Опасно е за гърдите

# 13
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз  използвах помпа само 2-3 седмици ,след това кърмата се регулира и не е имало нужда. Кърмех 9 месеца без проблем.
Използвах точно такъв тип "спринцовка" на NUK. Само първите няколко пъти ще ти е трудно. После е изключително лесно. Просто трябва да се схване техниката.
Спомням си първите дни все не успявах ,а като не захванеш както трябва болии.

Общи условия

Активация на акаунт