Въпрос до Варненки раждали в Окръжна

  • 1 320
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами! Laughing

С каква "униформа"  Laughingса бебоците в Окръжна болница - Варна ?

Пелени ли да му приготвя за болницата или ги обличат с дрешки / освен тези за изписването / ?

Благодаря предварително!!!  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Прясно инфо не мога да дам, обаче преди година и половина ги повиваха в пелени ден-два и после ги оличаха с дрешки от майката. Ако не искаш да ти го повиват, можеш предварително да промърмориш, че повиването е вредно и да им дадеш дрешки за малкия човек. Аз се изненадах, че ми поискаха на третия ден камизолка. Хабер си нямах от светъ.  Crazy
Хайде със здраве!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Аз когато бях там, сиреч, преди 2 години, бебета ги увиваха с техни пелени, от нас се искаха само памперси.

Сега обаче не знам как е.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Пресен опит от преди 3 седмици Laughing Laughing
Повиват ги в пелени, от теб не искат нищо Laughing
Успех!

# 4
  • Мнения: 8 769
Все още в държавните болници си господстват старите порядки - пелени. Кой ще си играе да облича и преоблича бебетата? newsm11

# 5
  • Мнения: 148
Аз раждах Ноември 2004 в Окръжна болница. Ползваха наши памперси и техни пелени. Имаше едно момченце, което се роди доста големичко - над 4кг и пелените се оказаха малки за него. Обличаха го отгоре с камизолка, а надолу с пелена. Камизолката пак си беше тяхна - от болницата.

# 6
  • Мнения: 247
Аз също бях приготвила само памперси, но се оказа, че е трябвало да нося и камизолки - по една на ден, не е фатално, таткото може да ги донесе, ако са нужни. Също така, багажа си го приготвих в малко сакче, но при приемането ми казаха, че може само в торбички...Бях вече с 4 см разкритие и се чудех кое къде да слагам... Shocked

# 7
  • Мнения: 247
Нека спомена, все пак, че съм изключително доволна от целия персонал Grinning

# 8
Много ви благодаря момичета!!! Simple Smile
Страхотни сте!!! Hug

Крем, моят багаж също е в сакче. Embarassed Да взема да го прехвърля в торбичка ли? newsm78 #Crazy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
За торбичките искат да е само една. Аз си взех мноооого голяма  Wink

# 10
  • Мнения: 1 108
Здравейте мили мами! Laughing

С каква "униформа"  Laughingса бебоците в Окръжна болница - Варна ?

Пелени ли да му приготвя за болницата или ги обличат с дрешки / освен тези за изписването / ?

Благодаря предварително!!!  bouquet

Аз раждах преди три месеца там.Да бебченцата са с пелени , но ти си приготви мин.по  5 памперса на ден.Също така и около 4 блузки с дълго ръкавче или камизолки.Но съвет от мен такова нещо като $камизолка$ не се лъжи да купуваш.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Новородените бебчета често повръщат мляко, попива им по гушките и раменцата и гърдичките даже, помня аз!! Затуй повечко камизолки или каквото там смятате да предвидите. Щото ако се наложи да има за смяна. Лигавничета не  трябват ли? Ако бебето е от повръщащите?
Сега като ви чета се сещам, че повиваха бедната ми с ония гадни пелени, сигурно може да се носят такива, определено тамошните бяха ужасно захабени. Ама за 1,5 г сигурно са сменени пък?
Ей, това да раждаш за първи път не е работа, хич нищо не си наясно!  Crazy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Както са ти казали и другите момичета-там ги повиват в техни пелени. Моето бебе беше голямо-4100гр и затова на втория ден ми казаха, че искат и камизолки. Просто пелените не можеха да го поберат. Така че зависи от бебчето ти. Ти си приготви за всеки случай де. А памперсите си ги носиш ти. Всяка сутрин и всяка вечер ти искат по два памперса. На мен на изписването даже ми върнаха единия от сутринта. Опитът ми е от края на януари, тази година. Леко раждане, мила  Grinning

# 13
Още веднъж благодаря на всички отзовали се мили мами !!![/color][/size][/i][/b] Hug

Страшно много ми помогнахте!  bouquet
Ако знаете какъв сак бях приготвила..... Whistling Joy
Всичко наново преподредих! Joy

Желая ви всичко добро!!![/size][/color][/i] [/b] Grinning

# 14
  • Мнения: 368
Има ли някои , които е раждал във Окръжна болница - Варна с епидурална упоика. Ако може да ми дадете малко повече информация?
Питам за една приятелка, която ще ражда скоро.
Благодаря ви предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт