Бяло по езика

  • 485
  • 6
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
Здравейте!Дъщеря ми е на 24дни и благодарение на вас се кърмим отлично!Тя е изцяло на кърма и вода не пие,но има бяло по езика.Нормално ли е?Да търся ли лек.помощ?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нека да погледне педиатърката ви - по принцип бебетата имат белезникави налепчета,които не са проблемни,но е възможно да развивате млечница и дя трябва да я мажеш с противогъбично гелче известно време - затова нека да ви види докторката.Дори да е така,не се притеснявай,често се среща и не е сериозен проблем Grinning

# 2
  • Мнения: 694
Точно по същото време и аз ходих при педито за такъв проблем-ама тя моята педиатърка е толкова "перфектна",че забрави да ми изпише лекарството и аз така и не купих този гел.Сега синчето ми няма такова нещо в устата,макар,че тя категорично заяви,че това са "ГЪБИ"-та даже с ужас.И мисля ,че това е бисер-"Трябва да изцеждаш първата кърма,понеже тя е мръсна" Crazy

# 3
  • Мнения: 118
Кърмим се, и въпреки че пие водичка след кърмене и ние минахме през този период изписаха ни ДАКТАРИН перорален гел и изчезнаха точно за 2 дни. Не е страшно, но задължително мажи зърното защото може и там да се разпространят "гадинките".

# 4
  • Мнения: 2 028
и мойто бебче е с бяло езиче, само на кърма сме, понякога изплакваме устенцата с водичка с лъжица след папкане

пред 2 дни бяхме на консултация и специално питах дофторицата, тя погледна езичето и каза, че при повечето бебчета е така, не видя нищо притеснително

# 5
  • Мнения: 3 591
На моя малкия като му излезе бялото в устата по езичето ми изписаха Дактарин гел- да намазвам зърното преди да го сложа да суче- така и бебето се лекува и аз. За 2 дена изчезна и не се появи повече.

# 6
  • Мнения: 58
Дактарин гел и за два,три дни е минало, но като го мажеш само по езичето и отстрани по вътрешната страна на бузките не и към гърлото,ще мине не се притеснявай почни всички бебета го получават..........

Общи условия

Активация на акаунт