Бебето ми има хрема от три седмици

  • 1 251
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 578
Здравейте мами, искам да ви помоля за съвет, защото съм много отчаяна. Моя бебок от три седмици има хрема - какви ли не капки му слагахме - едни с адреналин, колергол, торбекс и не му минава още. Лекаря каза, че при бебетата хремата продължавала по 2 седмици - така ли е?Много дълго ми се струва вече. Поради тази причина той не може да се храни нормално и яде по пет минути и заспива. А на мен кърмата ужасно ми намаля и се страхувам да не спре. Храня го през час и по-малко даже, защото изяжда по максимум 40 грама, а е на два месеца / имам кантарче и го меря/. Много ме е страх да не остава недохранен CryПръскам му нослето със Стеримар преди хранене и витамин С му капя също....Не му минава тая хрема и няма апетит. А иначе беше толкова лаком CryДайте някакви съвети за хремата и за това как да си увелича кърмата.

# 1
  • Мнения: 8
Zdravei i mnogo kuraj!!!
I az vlezoh v Net-a s misiata da tarsia ne6to za prokletata hrema Sad i popadnah na tvoeto pismo. Moiat bebo sa6to vla4i hrema ve4e treta sedmiitza, no toi e po-goliam (na 1 godina i 7 mesetza) i ima apetit. Nie otna4alo biahme na Collargol (4ernite kapki, koito sa dobri za6toto se sti4at v garloto i predpazvat ot za4erviavaneto mu pri sti4ane na sekreti ot nosleto), sled edna sedmitza preminahme na Vibrozil, sled tova az edna sedmitza mu kapah vitamin C  ooooh!. Pri nas, oba4e, nosleto se otpu6i o6te na parvata sedmitza i sega samo ot vreme na vreme mu se ovlajniava ednata nozdri4ka.
Tvoiat skap bebo e o6te mnogo malak i mnogo me e strah da te posavetvam kakvoto i da bilo. No ako niama temperatura i ne ka6lia, moje bi triabva da si po-spokoina. A i pritesniavai lekarkata si po-4esto. Az na moiata i zvannia po4ti za vsiako moe pritesnenie i tia nikoga ne mi e otkazvala konsultatzia po telefona. Ako triabva ia nakarai da doide i u vas da pregleda bebo.
6to se otnasia do karmata, spored men bi bilo dobre da se iztiskva6 na vseki 2 4asa. Ako sabere6 pove4e karma ne se pritesniavai - moje6 da si ia sahrani6 v hladilnika za 24 4asa.

Jelaia na tvoia bebo po-barzo ozdraviavane i na teb pove4e spokoistvie Praynig

4ao i tzeluvki na beboka

# 2
  • Мнения: 1 722
Здравей! Много е неприятно, но ще мине, вярвай ми! И аз минах през същото - запушеното носле не му позволяваше да суче, а нито капки, нито Стеримар помагаха. Той беше гладен, а не можеше. Тогава почнах да изцеждам кърма и  да му давам с лъжица. А когато е сънен, тогава също суче. Стискай зъби, временно е. И аз се опасявах, че кърмата ми ще намалее, но от 2-3 дни детенцето си яде нормално и кърмата пак се увеличи.

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ако имаш доверие в хомеопатията, ти препоръчвам Коризалия - на таблетки, които се разтварят във вода, като преди това се строшават. Пият на всеки час 5 пъти (на упътването пише 12 пъти, но нашата хомеопатка изписва по 5).
И също промивай нослето със Стеримар или Нисита (мисля, че съставът им е един и същ - физиологичен разтвор с морска вода), за да не се задържа секрет и да се развият бактерийки!

Бързо оправяне!

Общи условия

Активация на акаунт