Момичета помогнете!! Рагади!

  • 436
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Имам бебче от 23 дни..но за мое съжеление кърменето ми е голям кошмар:(
Имам ужасни дупки по гърдите, а как боли нямам думи......ама стискам зъби засега, отчаяна съм Някога ще минат ли???

Мазах се с всичко възможно но лек няма.....кажете какво да правя??

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 20:00 от Бу

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ще минат - обещавам Grinning
Първото и най-важно условие за излекуването е да оправиш начина,по който слагаш бебето на гърдата.Правилната поза е бебето в скута ти,обърнато към теб,т.е. коремчето му да е залепено за твоето коремче,а не да сочи към тавана и бебето да суче с извърната настрани глава.Корема и главата на бебето трябва да са в една линия и да са обърнати към теб.Погъделичкваш устата на бебе със зърното и дебнеш момента,в който то ШИРОКО отваря уста и напъхваш вътре колкото е възможно по-голяма част от ареолата - бебето не трябва да смуче само зърното,а по възможност цялата ареола или ако е много голяма,да обхваща поне 2см от нея.Ако бебето не си отваря добре устата(моята щерка беше така и ми разказа играта първите 3 седмици),кажи - има техники,които се прилагат,за да го научиш.
За рагадите - най-доброто е да ходиш с голи гърди.Макар че вече е студено,е лесно постижимо - обличаш разкопчана риза и отгоре разкопчана жилетка,може да си със сутиен,ако имаш такъв специално за кърмене - но сутиена да е с пуснати надолу капачета,за да са открити зърната.Не мий гърдите нито преди,нито след кърмене и особено важно - не слагай на тях никакъв сапун дори когато се къпеш,това страшно изсушава и премахва естествения им защитен и овлажняващ слой.След кърмене може да изстискаш 2-3 капки кърма и да намажеш зърната и да ги оставиш да съхнат така.След като идсъхнат,може да мажеш с Лансинох - хубавото му е,че не се отмива преди кърмене и не разранява гърдите с допълнително миене.Ако много те боли преди кърмене,може да обтриваш зърната с бучка лед - това ще ги обезчувстви за момент и ще ти е по-лесно.
Още няколко въпроса - зърната ти как са - нормални или плоски - товаеедин от възможните проблеми.Друг възможен е помпата - изцеждаш ли се след кърмене?Първо,че не е необходимо и второ - от гадна помпа (тип спринцовка най-често)гърдите може ужасно да болят и да се разраняват.
Не се притеснявай,това е период и ще мине - кърменето не остава болезнено,иначе никой нямаше да го прави.Бебче расте,учи секак сесуче,ти също се учиш от него и нещата ще се оправят - по-горе изброените мерки ще помогнат да стане по-бързо Grinning

# 2
Познато чувство СТИСКАЙ ЗЪБИ както правиш и сега и знай ,че ще отмине.hedra много добре ти е обяснила.и аз след мазане с какви ли не мазила най накрая разголих пищна гръд и така си се движех Simple Smileболеше ме от водата под душа,но ми мина като на куче.веднъж дори имах мехурче на едното зърно ,но и това отмина....сега е другото изпитание..малкият ми змей има зъби 6 броя, та не питай нощем когато суче заспал или когато го дразнят другите израстващи зъбки как се чувствам Simple Smile Simple SmileСлед сукане виждам следи ос зъбките му по зърната,но пък бебоците са такива съкровища,че им прощаваме всичко и си спомняме с усмивка..Така ще стане и при теб.
поздрави за издържливостта и знай ,че те подкрепяме!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Аз ползвах Гармастан

Общи условия

Активация на акаунт