Няма мляко

  • 492
  • 8
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
Моля ви,помогнете!Кърмя на поискване на 2-2,5-3чДъщеря ми е на 24 дни и изведнъж гърдата ми беше празна ,когато я подадох да яде.Не знам какво стана?Дайте ми съвет!Искам много да кърмя!Как да имам мляко?

# 1
  • Мнения: 1 771
Ти как разбра, че нямаш мляко? Бебето ли плаче или друго?

# 2
  • Мнения: 579
Не се шашкай.Кърми си на пойскаване,както до сега.Пий повечко течности(е,не се налиовай де),яж ядки и много спокойствие.
Ето ти някои полезни статии от библеотеката.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=859

Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 696
И аз иамах същия проблем когато синът ме беше на 1 месец и 20 дни.И аз като теб много исках да кърмя.Пробвах какво ли не, но нищо не стана и пеминахме на адаптирано мляко.Да не викам дявола,но си е жив и здрав.Не се притрснявай толкова,че съвсем ще ти спре кърмата!

# 4
  • България
  • Мнения: 224
Разбрах,че е празна гърдата,защото бебка постоянно я лапаше и пускаше,нервничеше..

# 5
  • Мнения: 980
Това, според мен, са колики. Кърми когато бебето се разплаче, но ако свива крачета към коремчето, нервничи или плаче му давай от едната гърда в продължение на 3 часа. По това време при мен имаше криза, но с често кърмене се регулира.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това не значи,че няма мляко,а е нормален период на нервност,през който бебетата минават и се случва най-често вечер.Не се шашкай - преодолимо е с прости изпитани стратегии.Когато бебето се сърди и пищи на гърдата,не я предлагай,а го успокой с други средства - носене на ръце,люшкане,танцувай с него на тиха спокойна музика,подрусвай и гушкай на воля.Отидете в тъмна стая (или в банята),носи го така,докато почне да заспива и тогава предложи гърдата - ще видиш,че ще я приеме нормално.Друго нещо,което също помага,е да го съблечеш - оставянето голичко и къпането вечер са изпитано средство за успокоение(лошото е,че като се опиташ да го облечеш,отново ще ревне).Общо взето,носене му е майката - дали са колики или нервност не е толкова важно,тези неща действат и при двете.

# 7
  • Мнения: 3 116
Давай цици на час, час и половина и не се плаши. На нас точно в този период ни набутаха Фризолака  #Cussing out и сега си скубя косите  Confused

# 8
  • Мнения: 3 116
А, можеш да си вземеш на Хип чая за кърмачки и както са ти казали много течности и ядки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт