Сериозна загуба на апетит

  • 932
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 145
Може да ви се стори несериозно питането ми, но съм много притеснена. Вече седмица дъщеря ми хапва съвсем по малко, а по-точно по 100гр. 4 пъти дневно. Почва да яде със желание и апетит и на 5-тата глъдка или лъжичка не иска повече. Бута ми ръката и почва да плаче. Пробвах да я храня на често по малко - не стана. Няма температура, доста е жизнена и плаче само когато трябва да яде. Опитах се да погледна в устата - не виждам налепи или авти, гърлото също ми се вижда чисто, няма и хрема. Растат и горни зъби, но те растат от месец.
Обадих се на педиатърката ни, но тя каза, че има много болни деца в момента и по-добре да изчакаме консултацията след седмица и да я държа в течение.
Най-много ме притеснява това, че според домашния ни кантар (май не е много точен) почва да губи тегло.
На какво може да се дължи това, има ли нещо опасно и притеснително и как да постъпя? Дайте съвет.

# 1
Ако не е от зъбите е възможно да и е лошо (има такъв вирус в момента), но не толкова че да е кисела, а само да и става тежко от храната.

# 2
  • Мнения: 186
Какво да ти кажа мила ние сме така от момента в който започнахме на различна от млякото храна. Нищо не помага. Какво ли не съм давала за засилване на апетита. Нищо не помага. На 3,7 г. тежи 12 кг. Но всички ме успокояват, че детето си е съвсем добре. Но ако при вас досега е било различно, т.с. хранила се е с апетит значи наистина може да е от зъбите.(Радвай се, че поне яде). Зъбите растяли на няколко етапа. Та може и сега да са в някой кофти етап. А и щом не ти се вижда да е болна най-вероятно причината е това. Но за всеки случай си иди при педиатъра. И още нещо, чувала съм, че от Sanostol зъбите пробивали по- лесно а и възбуждал апетита. Не съм пробвала лично но можеш да опиташ. Успех !!! И по бързо да огладнеете!!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 145
Никога не е имала кой знае какаъв апетит, но сега е просто уникално. След цяла нощ сън - сутрин изпива 80мл. мляко Sad
Дай малко повече инфо за този Sanostol, моля! За витамините ли става дума?

# 4
  • Мнения: 228
Ние бяхме така от както навърши 1годинка та до преди 10дена,близо 4месеца.Аз те съветвам да не я насилваш за да не стане злояда ,просто прояви повече търпение.На нас през този период ни израснаха 8 зъба и съм убедена ,че в това ви е проблема.Ако искаш можеш да пробваш да и даваш хляб или сухар намазан с масло и сирене това на нас ни беше основно ядене и през ден яйце.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ни сме така в момента. От неделя до вчера беше само на сок. Вчера прояде банани и мляко, но еде колкото 3 - месечно. Загубил е 300гр. Но е жизнен и палав. Вчера му се задръсти носа и сега кашля като дърто магаре от секретите от нослето.
ТА какво направих. Започнах да му давам Мултисаностол. Не помогна. Онзиден бяхме на лекар. Да го види и тя потвърди че гърлото му е задръстено от сополки и затова буха. Изписа ни капки и Идомед. Питах я за храненето и тя ми каза, че до 1-2 дни ще има апетит. И вчера запонахме за си искаме. Като си хареса нещо и казва "ААМ". От сиропа е. Но лъжица не иска. Докато я види и върти главата и плаче. Сега пие по - малко мляко и яде банан на хапки с пръсти.

# 6
  • Мнения: 186

Дай малко повече инфо за този Sanostol, моля! За витамините ли става дума?
Да за витамините се отнася. Моя приятелка давала на сина си и по лесно са му избили зъбките. Малко е скъпичък (10-12лв.), но може пък и да помогне. Заслужава си да опиташ. А и децата с кеф го пият понеже е сладък. Моята дъщеря естествено не го искаше поради тази причина и започнах да и слагам във водата - вместо сок или компот и слагах по една лъжица и така го изпиваша. Стискам палци.
 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 да ви се похваля не сме 12 кг. , а 15 кг. Laughing Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 1 250
Моите и двамата ама хич не харесват подобни сиропи. Вит Ц най-им харесва.

Общи условия

Активация на акаунт